Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Погляд в майбутнє

В Україні небагато знайдеться підприємств, які мають таку ж славну виробничу і трудову історію, як Південний гірнично—збагачувальний комбінат.

В 2005 році він відзначив своє 50-річчя. І це була подія не місцевого і навіть не галузевого значення. Адже ПівдГЗК в свій час став новою точкою відліку в розвитку металургиї. Первісток гірничо-. збагачувальної галузі, аналогів якому в СРСР тоді не було, він освоїв технологію збагачення руд, які вважались неперспективними. Якщо можна теж сказати, саме він подарував Кривбасу друге дихання, відкривши дорогу до переробки бідним залізистих кварцитів.

Для колективу все було вперше: і освоєння технологій, і гірничо-збагачувального обладнання. Являючись флагманом галузі, комбінат став своєрідною лабораторією для багатьох розробок і новацій, які потім з успіхом застосовувались на інших підприємствах. Те ж можна сказати і про фаховість спеціалістів і робітників комбінату. Адже починалось все з нуля: ні досвіду такого не було, ні професій — сепараторника; наприклад, чи фільтрувальника.

А технологія, яку треба було удосконалювати і запроваджувати? Люди брали на себе й ініціативу, і відповідальність, навчилися не просто працювати, а творчо підходити до вирішення будь-якої справи.

Не випадково комбінат до 1980 року досяг найнижчої собівартості в галузі і найвищої продуктивності праці.

Після спаду виробництва і економічної кризи в 90-х роках ВАТ “ПівдГЗК” зумів стабілізувати роботу і вийти на високий рівень виробництва.

Сучасна ситуація на ринку, зміна внутрішньоекономічних відносин, удосконалення форм господарювання ставлять перед виробниками нові вимоги. Південний ГЗК одним з перших взяв курс на реформування виробництва, удосконалення технологій.

Керівництво комбінату робить ставку, насамперед, на підвищення якості продукції, посилення її конкурентоспроможності та розширення кола споживачів.

В п'ятдесятих роках минулого століття Південний ГЗК виробляв концентрат з масовим вмістом заліза 57,4 відсотка. Сьогодні комбінат виробляє концентрат залізорудний марки КЗ і КЗВ із вмістом заліза 64,61 відсоток і 67,66 відсотка відповідно. Поліпшення якості продукції — це результат високопродуктивної праці, творчого пошуку, ініціативи всього трудового колективу комбінату, Не було такого року, щоб комбінат не проводив реконструкцію чи технічне переоснащення виробництва, не працював у напрямку удосконалення технологічних процесів з метою поліпшення якості продукції.

З 2005 року на комбаті впроваджена система управління якістю продукції, сертифікована на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO 9001-2001, яка передбачає забезпечення стабільності технологічних процесів і постійне підвищення ефективності виробництва.

.Якщо вже говорити про якість, то слід відзначити”, що комбінат не раз був дипломантом і переможцем національних і міжнародних конкурсів. Назвемо лиш кілька з них. За рішенням експертної ради Міжнародної програми “Лідери XXI століття” ВАТ “ПівдГЗК” визнано одним із кращих виробників, України з присвоєнням звання лауреата і присудженням знаку “Вища проба”(2005), підприємство неодноразово було лауреатом і переможцем конкурсу якості “100 кращих товарів України”. Сьогодні комбінат постачає свою продукцію металургійним підприємствам України: Макіївському металургійному заводу, Дніпропетровському металургійному заводу їм. Петровського, Дніпродзержинському металургійному комбінату ім.Дзержинського, Полтавському ГЗК і зарубіжним партнерам у Словаччину, Чехію, Сербію та ж.

Таке співробітництво може служити зайвим свідченням значимості підприємства і високої конкурентоспроможності вироблюваної ним продукції.

Але комбінат не збирається зупинятися на досягнутому. Вже зараз триває реконструкція і модернізація двох збагачувальних секцій з удосконаленням технологічної схеми. Вони дадуть можливість підвищити якість концентрату, що виробляється саме на цих секціях.

В агломераційному цеху нещодавно на замовлення наших основних споживачів Макіївського металургійного комбінату та Дніпропетровського ім. Петровського було вироблено першу партію агломерату залізорудного високоосновного з основністю 1,8. Для доменного виробництва він більш економічний, збільшує продуктивність печі.

Щоб налагодити виробництво такої продукції, нашими спеціалістами було розроблено нові режимні технологічні карти та нова технічна документація, було випущено невелику дослідну партію. Поки це ще перша партія, але за такою продукцією — майбутнє, це агломерат нового покоління.

Підприємство, як і людина, не може жити лише сьогоднішнім днем. У Правління

ВАТ “ПівдГЗК” та його трудового колективу є свої плани та перспектив, задуми на майбутнє. Майже всі вони сконцентровані в розробленій ще в 1999 доці довгостроковій програмі розвитку підприємства на 2000-2010 рр. із загальним обсягом капітальних вкладень 1720млн. гривень.

Основні обсяги капітальних вкладень були спрямовані на розвиток кар'єру, реконструкцію дробарно-збагачувального комплексу, розширення і реконструкцію хвостового господарства і систем зворотного водопостачання.

Чимало з накресленого вже виконано. Зокрема, реконструйовано 4 секції на збагачувальній фабриці №2 з річною продуктивністю 660 тис. тонн концентрату кожна. У березні 2005 р. введено в експлуатацію секцію №11 для виробництва концентрату з масовою часткою заліза 67, 5 відсотка. З 2006 року модернізовані секції № 11-14 виробляють концентрат із вмістом заліза 66-67% з річною продуктивністю 1 млн. 806 тис. тонн високоякісного концентрату. Сьогодні разом з вченими спеціалістами комбінату ведуться роботи щодо вибору оптимального варіанту дозбагачення концентрату до 70 відсотків вмісту заліза.

На підприємстві постійно ведеться творчий пошук щодо поліпшення технологій та удосконалення обладнання. Ось і

зараз на дробарно-транспортувальному комплексі ведуться роботи по впровадженню цікавих для комбінату технічних розробок компанії “Сандвіг” та Луганського машинобудівного заводу. Мова йде про модернізацію дробарок середньодрібного подрібнення, з можливістю зниження крупності подрібненої руди до класу 16 мм.

Вже проведено експериментальну заміну двох дробарок, випробування дали позитивний результат. На разі комбінат замовив зробити ТЕО на впровадження дробарок фірми “Сандвіг”. Але вже сьогодні зрозуміло, що така модернізація дасть можливість знизити виробничі затрати, підвищити продуктивність і поліпшити якість концентрату.

Завершується спорудження комплексу циклічно-потокової технології на гор.-210 м з введенням в експлуатацію в 2009 році.

Все це так, та підприємство серйозно стурбоване важливою проблемою — відсутністю найменшої можливості вирішувати земельні питання, немає відповідного закону. Вже 11 років ПівдГЗК намагається одержати землю під спорудження нового хвостосховища -нікуди складувати відходи. Це не дає можливості в повному обсязі планувати перспективи розвитку підприємства і впровадження у виробництво інноваційних технологій.

ПівдГЗК — приклад сучасного стабільного підприємства

Сьогодні тут ефективно вирішуються соціальні питання. На противагу іншим підприємствам, ПівдГЗК не відмовився від Палацу культури, при якому працює 8 народних творчих колективів, знаних не лише в Кривбасі, на комбінаті високо розвинена художня самодіяльність, е свій театральний колектив. Успішно також функціонує Палац спорту. Нещодавно на підприємстві завершилась спартакіада комбінату, є і свої рекорди та досягнення. А плавці фізкультурно-оздоровчого комплексу

підприємства — неодноразові чемпіони і рекордсмени України, зараз готуються до участі в чемпіонатах Європи та світу. Традиційно добре тут готуються до літнього оздоровчого сезону. Трудівники комбінату, члени їх сімей і навіть близькі родичі мають можливість оздоровитися на базі відпочинку поблизу Скадовська, є чудова нагода скористатися заміською базою відпочинку, розташованою в мальовничому куточку природи на березі водосховища. Діти гірничозбагачувальників цього літа відпочивати муть в добре знаному в Україні оздоровчому таборі “Чайка імені В. Терешкової, що в Євпаторії, та в ДОТ поблизу Ялти.

Що стосується бази відпочинку, яка знаходиться в с. Красному поблизу Скадовська, то тут відкриваються чудові для комбінатівців перспективи. Донедавна тут був дитячий оздоровчий табір ПівдГЗК, де щороку традиційно влаштовувались і сімейні заїзди для трудівників комбінату та членів їх родин. Минулого року Правління комбінату замовило Одеському Українському науково-дослідному інститутові медичної реабілітації та курортології проведення попередньої оцінки води Джарилгацької затоки на ділянці акваторії нашого оздоровчого центру с.Красне Скадовського району. За попередніми дослідами, фізико-хімічний склад вод характеризується як бромний хлоридний натрієвий високомінералізований слаболужний. Вміст визначених на даний момент компонентів відповідає нормативам дня використання вод у лікувальних цілях. На підставі комплексу випробувань (фізико-хімічних, -мікробіологічних, а також фізіологічних на тваринах) встановлено відповідність якості води Джарилгацької затоки на ділянці с. Красне вимогам щодо мінеральних лікувальних вод, а також перспективність її використання у лікувальній практиці.

Тепер треба визначити, при яких хворобах вона найбільш ефективна, і тому попереду вже клінічні випробування води. За останніми даними ОУНДІ, мінеральна вода може в майбутньому застосовуватись при захворюваннях шкіри, нервово-перефиричної та серцево-судинної систем, а також опірно-рухового апарату. На ряді курортів України (Куяльник, Саки) вже широко практикується лікувальне використання подібних високомінералізованих вод розсілів лиманів та озер для зовнішнього застосування. Лікування в “Чайці” ще не проводиться, воно лише в перспективі, але вже сьогодні відпочивальники можуть оцінити цілющі властивості води і насиченого йодом і бромом повітря.

На комбінаті також успішно діє програма “Здоров'я”, в рамках якої багато робиться для профілактики і вчасної діагностики захворювань, лікування і реабілітації хворих, впровадження здорового способу життя.

До складу медико-санітарної частини входять поліклініка, чотири здоровпункти (в цехах), стоматологічне відділення, клінічна лабораторія, фізіотерапевтичне відділення, Rологічне відділення, кабінет УЗД, кабінет ФГДС (фіброгастродуо-деноскопія і колоноскопія), денний стаціонар на 15 ліжок, ЦСВ (центральне-стерилізаційне відділення), а також бальнеогрязелікувальниця.

Правління комбінату надає великого значення поліпшенню лікувально-діагностичної бази медико-санітарної частини комбінату. Лише за останні роки придбано діагностичне обладнання майже на 1 млн. грн. Зокрема, апарат УЗД, флюорограф, колоноскоп, коагулятор і т.д.

Дана апаратура дозволяє своєчасно і, головне, якісно проводити діагностику гострих і хронічних захворювань. Як результат, за останній час запущених випадків туберкульозу, онкопатологій та профзахворювань немає.

Матеріально-технічна база бальнеогрязелікувальним! дозволяє сьогодні проводити лікування не лише гострих хворих, але і широко використовувати її можливості з профілактичною, реабілітаційною та оздоровчою метою, підвищуючи рівень здоров'я працівників комбінату і якість їх життя.

Особливою турботою і повагою оточені ветерани війни і праці комбінату.

Для них на підприємстві діє кілька соціальних програм. Це і щомісячне отримання продуктових наборів, і безкоштовні обіди в одній із кращих їдалень комбінату, і подарункові набори (постільна білизна, теплі халати та ін). Правління комбінату щороку виділяє значні суми на матеріальну допомогу ветеранам, допомогу на лікування. Окрім всього, наші ветерани мають можливість безкоштовно або на пільгових умовах оздоровитися і пройти профілактичне лікування, відпочити на березі Чорного моря в оздоровчому центрі.

Надається й інша допомога. Наприклад, 38 пенсіонерів одержали безкоштовно слухові апарати.

Ветерани мають можливість щомісяця організовано та безкоштовно відвідувати театр. До їх послуг Палац культури, де часто проводяться тематичні вечори відпочинку (вечір романсу чи воєнної пісні), урочистості з нагод свят.

Рада ветеранів війни і праці комбінату вважається однією з кращих у Кривому Розі.

Отже, створені сьогодні на комбінаті технологічні й інтелектуальні можливості дозволяють ВАТ “ПівдГЗК” з оптимізмом дивитися у майбутнє, а трудовому колективові — бути впевненим у завтрашньому дні.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.