Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як втілюється в життя “Програма поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області ЗА РАХУНОК ЗМЕНШЕННЯ ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ ОСНОВНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ-ЗАБРУДНЮВАЧАМИ НА 2007-2015 РОКИ”

[16:33 22 августа 2008 года ] [ Зоря (Дніпропетровськ), 19 серпня 2008 ]

По ВАТ “Нікопольський завод феросплавів” виконано захід з оптимізації режиму роботи “мокрої” газоочистки із збільшенням коефіцієнту очищення.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Держуправління є контроль та координація за виконанням “Програми поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами-забруднювачами на 2007-2015 роки”, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 04.12.2007 №295-13/V, яка спрямована на зменшення негативного впливу викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти та. розміщення відходів на стан довкілля області.

На реалізацію заходів Програми у поточному році підприємствами заплановано 620,6 млн. грн. В загальному обсязі запланованих видатків найбільша питома вага витрат припадає на виконання заходів з охорони атмосферного повітря — 37,4%. На поводження з відходами та раціональне використання земель — 33,5%, на охорону та раціональне використання водних ресурсів — 29,0%.

За І півріччя 2008 року підприємствами освоєно 387,1 млн. грн., або 62,4%.

Загальна кількість заходів, що підлягають виконанню протягом поточного року за Програмою, становить 162 заходи. Із кінцевим терміном виконання у 2008 році — 52 заходи, з яких 12 вже виконано.

Особливе занепокоєння викликають заходи, з кінцевим терміном виконання у 2008 році, реалізацію яких до теперішнього часу не розпочато. Таких заходів — 13, на підприємствах: ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”, ВАТ “Орджонікідзевський ГЗК”, ВАТ “Марганецький ГЗК”, ВАТ “ДніпроАзот”, ВАТ “Павлоградвугілля”, Філія “ВГМК” ЗАТ “Кримський титан”, ВАТ, “Дніпрошина”.

Станом на 1 липня 2008 року остаточно виконані наступні заходи.

На ВАТ “Дніпровський меткомбінат” виконано 2 заходи з охорони атмосферного повітря з загальним ефектом зниження викидів забруднюючих речовин на 132 т/рік та 2 заходи, направлені на охорону водного басейну з ефектом зменшення забору води з р. Дніпро на 2,5 млн. куб. м /рік і виключення забруднення ґрунтових вод завислими речовинами на 87,6 тонн/рік.

На ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” введено в експлуатацію реконструйовану коксову батарею №3 з комплексом сучасних систем пилогазопридушення на усіх стадіях технологічного процесу з виведенням із експлуатації коксової батареї №7 на реконструкцію. Ефект — зниження викидів в атмосферу на 679 т/рік. А також рекультивовано полігон будівельних відходів коксохімічного виробництва. Ефект — відновлення порушених земель — 1,2 га.

По ВАТ “Нікопольський завод феросплавів” виконано захід з оптимізації режиму роботи “мокрої” газоочистки із збільшенням коефіцієнту очищення. Екологічний ефект від виконання заходу за І півріччя 2008 року — зниження викидів по пилу на 151,7 т, по марганцю — на 20,6 т.

Поряд з цим протягом звітного періоду не виконувався 31 природоохоронний захід, з них: 16 — з охорони атмосферного повітря, 8 — з охорони та раціонального використання водних ресурсів, 1 — з поводження з відходами та раціонального використання земель і 6 — з впровадження систем екологічного моніторингу та інші.

Для здійснення комплексного контролю за виконанням заходів Програми, Держуправлінням протягом звітного періоду запроваджено також систему щоквартального надання підприємствами інформації стосовно фактичних обсягів викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти та розміщення відходів.

В цілому по підприємствам, які увійшли до Програми, викиди в атмосферне повітря протягом І півріччя 2008 року зменшились у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 3,5%.

Поряд з цим відбулося збільшення обсягів скиду у водні об'єкти на 6,6%, за рахунок наступних підприємств: КВП “Дніпродзержинськводоканал” — на 1,2%; ЗАТ “Енергоресурси” — на 4,1%; ВАТ “Павлоградвугілля” — на 12,8%; ВАТ “Північний ГЗК” — на 7,6%; ВАТ “Дніпровський меткомбінат” — на 16,8%; Придніпровська ТЕС ВАТ “Дніпроенерго” — на 13,4%.

Також зафіксовано збільшення обсягу розміщення відходів за звітний період — на 7,5%.

Для вирішення даної ситуації планується провести нараду з цими підприємствами у серпні місяці поточного року в приміщенні Держуправління, на яку будуть запрошені представники облради та облдержадміністрації.

В. ГЕТЬМАН

(заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області)

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.