Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Производство, экономика, охрана труда -составляющие коллективного договора

[13:23 11 марта 2008 года ] [ Харцызский трубник, 15 февраля 2008 ]

Подводятся итоги выполнения в 2007 году коллективного договора между администрацией и профсоюзным комитетом ОАО “ХТЗ”.

С середины января на участках и в сменах отдельных цехов нашего предприятия проходят собрания, на которых подводятся итоги выполнения в 2007 году коллективного договора, между администрацией и профсоюзным комитетом ОАО “ХТЗ”, действующего в 2007-2008 годах. На этих собраниях в повестку дня ставятся вопросы, ответы на которые можно получить от приглашённых начальников цехов, подразделений, от первых руководителей предприятия. Часть этих вопросов выносится на рассмотрение комиссии по колдоговору, некоторые делегируются отдельным работникам, избираемым для участия в заводской конференции.

Во время проведения колдоговорной конференции во вторник следующей недели, 19-го февраля, будут заслушаны доклады и.о. генерального директора и председателя профкома завода, рассмотрены вопросы и замечания работников предприятия — делегатов конференции. В основу же информации, которая будет представлена вниманию участников, будут положены данные Акта проверки выполнения коллективного договора в открытом акционерном обществе “Харцызский трубный завод”. Этот официальный документ накануне конференции подписывают две стороны — профком, действующий от имени трудового коллектива, и администрация предприятия. На этой неделе акт проверки выполнения колдоговора за 2007 год был подписан и.о. генерального директора ОАО “ХТЗ” А.В.Боровиковым и председателем профкома завода В.Г.Гоголем.

Сегодня мы предлагаем вниманию читателей выдержки из данного документа.

За 2007 рік заводом фактично вироблено труб 508 тис. 946 тонн, при запланованому обсязі 720 тис. 62 тонни труб.

За 2007 рік фактичне виконання плану по відвантаженню труб по заводу склало 69,29%, недоотримано до плану 221 тис. 101 тонну труб. При план: 720 тисяч 62 тонни труб фактичне відвантаження склало 498 тисяч 961 тонну труб.

За звітний період у цілому по заводу план по реалізованій продукції виконаний на 69,64%.

Рентабельність реалізованої продукції за 2007 рік склала 23,27%, при плановій рентабельності — 23,46%.

За 2007 рік в основних цехах заводу здійснені наступні основні заходи:

ТЄЗЦ-1

У камері РТК поздовжніх швів установлена нова програма архівації результатів контролю покращення зображення “ВидеоРен” та новий рентгенівський оптичний перетворювач фірми “SIEMENS” для забезпечення вимог специфікації API Spec 5L.

ТЕЗЦ-2

Введена в дію нова лінія з виробництва одно-шовних труб діаметром до 1422 мм. Продовжуються пусконалагоджувальні роботи.

Змонтовано два стани внутрішнього зварювання труб (фірма-постачальник — “Uhrhan & Schwill”).

Змонтовано обладнання для контролю зварних швів труб діаметром 406 — 1420 мм фірми “Karl Deutsch”, що забезпечує вимоги споживачів. Проводиться освоювання обладнання. Па станах зварювання внутрішніх та зовнішніх швів встановлено автоматичні системи спостереження зварним швом, що забезпечує покращення якості зварних швів.

Встановлено систему рентген-телевізійного контролю швів “Контраст 215 А” на дільниці здавального РТК.

Введено в дію обладнання з автоматичного ультразвукового контролю кінцевих ділянок труб типу “Унискан-ЛуЧ” КТ-7” виробництва ЗАО “УкрНДІНК”, що дозволяє проводити контроль на наявність розшарувань та радіальних тріщин.

ТЗЦ-4

Проведені випробування зовнішнього тришарового поліетиленового покриття системи полімерних матеріалів Corro-Coat EP-F 2002 HW — Coesive L8.92.8 -Luxene LDPE AM 97 (фірм-вироб-ників “lotun Powder Coatings” та “Industrie Polieco — MPB S.R.L”). Отримано позитивний висновок TOB “ВНИИГАЗ” про можливість використання даної системи матеріалів для нанесення покриття по ТУ У 27.2-00191135-014:2007.

* Проведені випробування зовнішнього тришарового поліетиленового покриття системи полімерних матеріалів Resicoat R5-726LD (HLF21R) — Coesive L8.92.8 — Luxene LDPE AM 97 та Resicoat R5-726LD (HLF21R) -Borcoat ME 0420 — Borcoat HE 3450 (фірми-виробники “Akzo Nobel Powder Coatings GmbH”, “Industrie Polieco — MPB S.R.L” та “Borealis A/S”). Отримано позитивний висновок TOB “ВНИИСТ” про можливість використання даних систем матеріалів для нанесення покриття по ТУ У 27.2-00191135-009:2005.

Введено в експлуатацію на першій технологічній лінії екструдер-ний агрегат виробництва фірми “Luigi Bandera” (Італія).

Встановлено та введено в експлуатацію новий дробеметний агрегат фірми “Carlo Banfi” (Італія).

Придбано мобільний фаскообрізний верстат 660 SB.

Придбано обладнання фірми “Radyne” (Великобританія) для індукційного нагріву на дільниці внутрішнього покриття труб.

Змонтовано разом із спеціалістами фірми ТОВ “Ростхиммаш” (м. Ростов-на-Дону) обладнання на дільниці переробки відходів поліетилену. Продовжуються пусконалагоджувальні роботи.

Змонтовано на третій технологічній лінії спарений екструдер-ний агрегат.

Встановлено лазерний плотер для виготовлення маркувальних трафаретів.

ЧАС початку й закінчення роботи передбачені графіками виходів на роботу.

Важливе значення надається вірному чергуванню роботи й відпочинку, тому що це зменшує стомлюваність і сприяє підвищенню продуктивності праці.

Працівникам заводу (крім працюючих на дільниці, де за умовами виробництва надання перерви неможливо) надавалася перерва для відпочинку та харчування, що не включалася у робочий час.

Конкретна тривалість перерв і час їхнього надання зазначені в графіках виходів на роботу.

Крім того, працівникам заводу надаються перерви, що включаються у робочий час:

* для годування грудних дітей;

* для обігрівання;

* для відпочинку на вантажно-розвантажувальних роботах;

* при роботах з віброінструментом.

Додатковими днями відпочинку користувалися працівники, що є донорами (220 люд.). У день здачі крові донор звільнявся від роботи, після здачі крові донору надавалися два дні відпочинку або, за його і ірацівникам заводу надавалися відпустки для відпочинку зі збереженням місця роботи та середнього заробітку.

Черговість надання щорічних відпусток визначена графіком, затвердженим директором фінансовим й погодженим із профспілковим комітетом. За роботу із шкідливими і тяжкими умовами праці, особливий характер праці й ненормований робочий день надається додаткова відпустка з метою профілактики професійних захворювань. Відпустка надається з урахуванням атестації робочих місць і фактичної зайнятості працівника в таких умовах.

З метою створення сприятливих умов для материнства й дитинства, надання допомоги родині, виховання й утворення підростаючого покоління надавалися соціальні відпустки. У період вагітності й після пологів працюючим жінкам надавалася повністю оплачувана відпустка 126 календарних днів.

За період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку понад виплати, передбаченої законодавством України, виплачувалася допомога (197 люд.) у розмірі 15% від середньої заробітної плати по заводу, що склалась за попередній місяць.

За 2007 рік витрачено на ці цілі 604 тис. 275 грн.

З родинних обставин надавалася соціальна додаткова відпустка у випадках, передбачених колективним договором. Витрати за 2007 рік склали -188 тис. 626 грн.

Працівники мали можливість користуватися відпусткою за роботу у шкідливих та важких умовах праці, за особливий характер праці, тривалістю понад встановлену законодавством.

Усього за 2007 рік на оплату відпусток понад законодавства, наданих працівникам ВАТ “ХТЗ”, витрачено 87 тис. 125 грн.

За заявою працівників надавалися відпустки без збереження заробітної плати відповідно до законодавства.

Робітники заводу, що працювали при температурі повітря нижче мінус 5°С (поза приміщеннями), за умови зайнятості не менш 80% робочого часу, згідно з затвердженим Положенням, були забезпечені гарячим харчуванням. Сума коштів за 2007 рік склала 2 тис. 218 грн.

Робітникам ЦБТ провадилась доплата за ненормований робочий день у розмірі 25% годинної тарифної ставки за фактично відпрацьований час, згідно затвердженим графікам виходів на роботу. Витрати за 2007 рік склали -90 тис. 417 грн. Законів про працю України. На завод прийнято 170 осіб, з них: робітників — 144 особи, керівників, професіоналів, фахівців і службовців — 26 осіб. При укладанні трудового договору враховувався стан здоров'я працівника.

При наймі працівника або переведенні його у встановленому порядку на іншу роботу адміністрація знайомила працівника з дорученою роботою, умовами й оплатою праці, Правилами внутрішнього трудового розпорядку й колективним договором, інструктувала з техніки безпеки, протипожежної охорони й громадянської оборони. Із заводу звільнено 801 чол., з них: робітників — 705 чол., керівників, професіоналів, фахівців і службовців — 96 чол. Вивільнення працівників проводилось відповідно до законодавства України.

ДЛЯ задоволення дійсних і майбутніх потреб заводу на регулярній основі здійснюється навчання й професійний розвиток персоналу заводу. , Сполучає роботу із заняттями в навчальних закладах 415 працівників заводу:

— в Українській інженерно-педагогічній академії навчається 75 осіб;

— у Донбаській державній машинобудівній академії -138 осіб;

— в інших ВУЗах -190 осіб;

— по договорах від ВАТ “ХТЗ” навчається 12 осіб.

Оплачувані відпустки надаються студентам на підставі довідок-викликів з навчальних закладів відповідно до навчальних програм.

На денних відділеннях у ВУЗах за направленням від заводу навчається 2 чол.

Витрати на цільове навчання з питань охорони праці й пожежної безпеки керівників, посадових осіб і фахівців заводу здійснюються на підставі договорів, укладених заводом з організаціями, що мають діючі ліцензії на право проведення такого навчання.

За 2007 рік укладено 6 договорів на навчання 187 чол. Сума оплати по договорах склала 77 тис. 225 грн.

Витрати на проведення атестації робочих місць за умовами праці із залученням сторонніх організацій, що мають ліцензії на право проведення таких робіт, склали 22 тис. 33 грн.

Для оплати праці на заводі Застосовувалися наступні системи:

— відрядно-преміальна, охоплення працівників склало 3,4% від загальної чисельності працівників;

— погодинно-преміальна, із застосуванням нормованих завдань -охоплення працівників — 8,0% від загальної чисельності працівників;

За роботу в нічний і вечірній час до тарифних ставок проводилася доплата відповідно в розмірі 40% й 20%.

Виплачувалися надбавки за клас кваліфікації машиністам і помічникам машиністів локомотива, водіям автомобілів. Усього і встановлено надбавок за класність 101 робітникові. При виході на пенсію, залежно від стажу роботи на заводі, виплачена одноразова допомога:

— при стажі роботи на заводі від 7,5 до 15 років (середньомісячний заробіток) -19 чол.;

— при стажі роботи на заводі від 15 до 20 років (двомісячний середній заробіток) -12 чол.;

— при стажі роботи на заводі від 20 років і більше (тримісячний середній заробіток) -141 чол.

За 2007 рік виплачено допомоги при виході на пенсію залежно від стажу роботи на заводі на суму 730 тис. 680 грн.

Сплачено за утримання дітей у дитячих дошкільних закладах тих працівників, що мають багатодітні родини, — 284 грн.

Оплата комунальних послуг багатодітним родинам за 2007 рік склала 7 тис. 376 грн.

На 31.12.2007 року на підприємстві працювало 265 інвалідів: II групи — 33 чол., Ill — 232 чол., при нормативі для працевлаштування інвалідів — 227 чол.

Середньомісячна заробітна плата одного працівника по заводу за звітний період склала 1879,8 грн.

За 2007 рік надано ритуальних послуг 104 особам. Надано послуг на суму 18 тис. 803 грн.

Сума витрат на надання допомоги на поховання за звітний період склала 58 тис. 502 грн.

Витрати на благодійну нецільову допомогу за 2007 рік склали 172 тис. 591 грн.

Звільнені й наймані працівники профспілкових органів, працівники, що перебувають у штаті профілакторію, користувалися правами працівників заводу.

Витрати на додаткове фінансування санаторія-профілакторія у 2007 році склали 247 тис. 57 грн.

Адміністрація створює умови для виконання обов'язків головам цехових профспілкових комітетів і головам постійних комісій профкому.

З метою поліпшення умов праці на робочих місцях у звітному періоді було заплановано 13 комплексних заходів щодо охорони праці. Фактичне виконання склало 10 заходів, з витратами 959 тисяч 192 грн. При цьому поліпшені умови праці 199 працівникам.

— устаткування небезпечної зони транспортних рольгангів перехідною площадкою й захисним огородженням для безпечного ведення робіт на дільниці відбору зразків (рішенням генерального директора за узгодженням із профкомом заводу строк закінчення виконання даного заходу перенесено на 2 квартал 2008 року);

— устаткування електромостових кранів вакуумними траверсами (у кількості 2 шт.) з метою забезпечення безпечного розвантаження й завдання у виробництво листового металу розмірами 2000-4500 мм (строк закінчення виконання даного заходу перенесено на 3 квартал 2008 року);

— придбання й установлення кондиціонерів у кабінах пультів керування зварників труб на станах зварювання Зовнішніх швів у кількості 12 шт. (строк закінчення виконання даного заходу перенесено на 3 квартал 2008 року).

В2007 році працівники заводу були цілком забезпечені спецодягом, спецвзуттям і додатковими ЗІЗ відповідно до Типових галузевих норм і Рішень колективного договору.

На дільниці з виготовлення та ремонту спецодягу ЦОтаТР за 12 місяців 2007 пошиті костюми бавовняні у кількості 2970 шт., костюми брезентові у кількості 244 шт, костюми сукняні у кількості 99 шт, халати бавовняні — 861 шт., жилети сигнальні — 300 шт, наколінники та налокотники — 470 шт., рукавиці комбіновані — 20300 пар, рукавиці брезентові — 1040 пар, рукавиці брезентові з подвійним надолонником 3265 пар, рукавиці віброзахисні -1040 пар, рукавиці сукняні -1331 пара.

Витрати на придбання ЗІЗ за 12 місяців 2007 року склали 998 тис. 524 грн., з них:

* витрати на придбання додаткових ЗІЗ — 277 тис. 335 грн.;

* витрати на придбання спец-взуття — 245 тис. 959 грн.;

* витрати на придбання тканин і фурнітури для виготовлення ЗІЗ на дільниці ЦОтаТР за 2007 рік — 475 тис. 230 грн.

Протягом звітного періоду працівники заводу забезпечувалися милом за встановленими нормами. Витрати на придбання миючих засобів — мила, що видається працівникам на руки і на умивальники, за звітний період склали 56 тис. грн.

За 12 місяців 2007 року працівникам, які працюють на ро-

ботах із шкідливими умовами праці, де є перевищення на робочих місцях гранично-дозволених концентрацій (ПДК) хімічних речовин, відповідно до чинного “Положення про порядок забезпечення молоком або, іншими харчовими продуктами працівників ВАТ “ХТЗ” індивідуально придбано молока на суму 129 тисяч 524 грн.

У Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань відповідно до страхового тарифу (2,76%) заводом за 2007 рік перераховано страхових внесків у сумі 2 млн. 901 тис. 49 грн.

За 2007 рік витрати на медобслуговування склали:

1. Послуги лікувально-профілактичної медичної допомоги цехової служби — 675 тис. 91 грн. 2. Інші види медичних оглядів:

— психіатричний — 5982 грн.

— наркологічний — 61602 грн.

— осіб, віднесених до декретованої групи — 20556 грн.

— водіїв — 4939 грн.

Загальна сума коштів на охорону праці за 2007 рік склала 6 млн. 62 тис. 127 грн.

За 2007 рік всі пункти колективного договору виконані. У цілому витрати з Колективного договору і інших заходів соціального характеру склали 8 млн. 369 тис. 339 грн.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.