Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Фішки” дрібнішають

[08:56 22 декабря 2006 года ] [ День, №224, 21 грудня 2006 ]

Учора Фонд держмайна продав на торгах фондової біржі “ІННЕКС” (Київ, раніше — Донецька фондова біржа) пакет акцій у розмірі 0,32% статутного фонду ОАО Mittal Steel Кривий Ріг” (Дніпропетровська обл.) за 63,8 мільйона гривень.

Отримана сума, як радісно відзначають у ФДМУ, на 17% перевищила початкову ціну. Нагадаємо, що ФДМУ збільшив стартову ціну акцій ОАО “Mittal Steel Кривий Ріг” на ФБ “ІННЕКС” на 12,8% у порівнянні з попередніми торгами на Українській фондовій біржі — з 3,92 гривні до 4,42 гривні за акцію. Щоправда, як визнав директор департаменту продажу акцій на фондових ринках і проведення аукціонів ФДМУ Юрій Яковлєв, успіх торгів по акціях “Mittal Steel Кривої Ріг” зв’язаний з дефіцитом ліквідних цінних паперів на українському фондовому ринку.

Проте цю трансакцію варто все- таки назвати певною моральною перемогою ФГИУ, якому останнім часом не залишалося нічого іншого, крім як постійно виправдовуватися за зрив планів наповнення бюджету і розповідати про претензійну роботу, спрямовану на повернення державі об’єктів, у відношенні яких новими власниками порушені інвестиційні зобов’язання.

Не видно особливих успіхів ФДМУ й у справі керування державною власністю. Не випадково прем’єр-міністр Віктор Янукович, виступаючи в понеділок на засіданні ради Федерації профспілок України, говорив про низьку ефективність керування держвласністю в країні. Він підкреслив, що держава на нинішньому етапі “повинне зробити так, щоб держвласність використовувалася ефективно”. Утім, при цьому він не занадто критикував ФДМУ. “Сьогодні ми в наглядацьких радах нічого не можемо зробити, щоб призначити керівника”, — сказав прем’єр. За його словами, “мова йде про те, що ми в нашій країні повинні знову стати господарями і наводити порядок у різних сферах життя”.

Того ж дня голова ФДМУ Валентина Семенюк підбивала перед журналістами підсумки річної роботи та ділилася планами на майбутнє. За її словами, на сьогодні Фонд забезпечив надходження до державної казни 89% від запланованої бюджетом суми, а невдачі пояснюються нечіткою політикою уряду в питаннях приватизації та відсутністю великих об’єктів, які б зацікавили покупців.

Так, через відмову урядовців продати лише один “Луганськтепловоз”, втрачено сотні мільйонів гривень. Компенсувати відповідні втрати бюджету ФДМУ довелося за рахунок штрафних санкцій за несвоєчасну сплату орендної плати та невиконання інвестиційних забов’язань. За словами пані Валентини, порушення були виявлені під час нещодавньої інвентаризації підприємств, і тепер нерадивим господарям загрожують претензиційні позови, наслідком чого буде повернення підприємства у державну власність.

Виконанню приватизаційного плану, зі слів Семенюк, завадила і відмова нинішнього уряду від продажу державних часток у обленерго і облгазах. Пропозицію ФДМУ підтримало Мінекономіки, але цього виявилося замало. Остаточну крапку в цьому питанні планують поставити наступного року, коли ці підприємства таки будуть внесені до відповідного переліку.

Крім цього, до зазначеного переліку увійдуть підприємства, які не пішли з молотка цього року. “Закон не забороняє цього. Це цілком нормальна практика”, — говорить Семенюк. Наповнення державної казни здійснюватиметься і за рахунок науково-дослідних інститутів, які вже давно перестали виконувати бюджетне навантаження і лише здають в оренду свої виробничі площі. Перелік таких “щасливчиків” мають скласти і передати до Фонду держмайна відповідні комісії галузевих міністерств.

Серед найближчих планів продаж (з землею) Київського мотоциклетного заводу. А от долю “Укртелекому”, який залишається ласим шматком у державній власності, та Чорноморського суднобудівного заводу, справу якого зараз розглядає суд, ще не вирішено.

А найбільша ставка Семенюк — на продаж об’єктів на конкурсній основі з елементами аукціону. Це, за її словами, забезпечить прозорий механізм самого процесу і допоможе уникнути тіньових схем. Інвестори, які будуть викуповувати недобудовані підприємства (з землею), отримають право на винесення їх за межі міста (з обов’язковим збереженням) та на забудову на цій території. Таким нововведенням Фонд держмайна вбиває двох зайців: зменшує екологічні проблеми міста та забезпечує підвищені надходження до бюджету.

Наталія БІЛОУСОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.