Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому зачиняють дитячий стаціонар на Даманському?

[17:57 28 марта 2008 года ] [ Червоний гірник, 20 березня 2008 ]

Нам здається, що керівництво ВАТ “Північний ГЗК” і “Центральний ГЗК”, народний депутат від Партії регіонів Олександр Вілкул відгукнулися б і відшукали можливість виділення службового житла для лікарів-педіатрів.

До редакції “Червоного гірника” надійшов колективний лист від мешканців житлових мікрорайонів Північного гірничо-збагачувального комбінату, зокрема, Даманського. У стислому вигляді передаємо його зміст; “Ще напередодні 2008 року нам, мешканцям цих мікрорайонів, повідомили про закриття дитячого стаціонару в сьомій міськлікарні і переведення ліжко-місць до восьмої міськлікарні. У нас склалося таке враження, що наші діти, онуки, окрім нас самих, нікого не цікавлять. А лікарі вирішили позбавитись зайвого головного болю. Ми розуміємо і усіляко підтримуємо ідею створення великого дитячого багатопрофільного стаціонару. Дійсно, набагато зручніше, коли всі медики, які можуть допомогти зберегти здоров'я або й життя наших дітей, знаходяться поруч. Але разом із тим, коли основне лікування закінчено, але дитина потребує цілодобового нагляду, то обіцяного головлікарем сьомої міськлікарні П. Стародубським денного стаціонара, на наш погляд, буде недостньо. Адже, скажімо, були і зараз є невеликі педіатричні відділення навіть у селах. Чому б не залишити хоча б 10-15 ліжко-місць у відділенні сьомої лікарні? Це вкрай необхідне для соматичних хворих, із алергійними захворюваннями, особливо для дітей першого року життя.

За обставин, коли у дитини несподівано підвищується температура, все залежить від можливості надання негайної спеціалізованої медичної допомоги і швидкої госпіталізації. Відстань від Даманського до восьмої міськлікарні “швидка допомога” долає за 30 хвилин, а то й більше. Якщо до цього додати хвилини чекання служби “03”, огляд дитини й оформлення госпіталізації, то в середньому виходить півтори-дві години. За цей час в організмі дитини можуть виникнути незворотні процеси чи зміни. Під загрозою може бути й саме життя! Так чи є смисл ризикувати найдорожчим заради зручності медиків? Як відомо, “сімка” обслуговує мешканців Північного ГЗК, КЗРК, частину селища Веселі Терни. І говорити про те, що ліжко-місця в стаціонарі заповнені тільки наполовину, значить, бути нещирим. Адже щодня під час прийому лікарів виникають великі черги, тож люди вимушені по кілька годин чекати, аби лікар оглянув й вислухав їх. Звичайно, певний процент цих дітей потребує негайної госпіталізації і цілодобового нагляду. Також слід взяти до уваги і функціонування на території сьомої лікарні пологового відділення. Адже не секрет, що новонароджених із простудними захворюваннями (соматичних), іншими нетяжкими формами порушень здоров'я переводять у дитяче відділення. Чи розумно буде везти таких малюків до іншої лікарні?

Ми розуміємо головлікаря сьомої міськлікарні П. Стародубського, який бідкається про нестачу лікарів-педіатрів, нерентабельність медзакладу. Але ж мова про наших дітей, які хочуть бути здоровими. Можливо, все-таки краще створити необхідні умови для залучення та закріплення в “сімці” лікарів-педіатрів? Нам здається, що керівництво ВАТ “Північний ГЗК” і “Центральний ГЗК”, народний депутат від Партії регіонів Олександр Вілкул, піклуючись про підростаюче покоління, відгукнулися б і відшукали можливість виділення службового житла для лікарів-педіатрів. Можливо б тоді питання про закриття дитячого стаціонару на Даманському взагалі не стояло так гостро... Мешканці мікрорайону Даманський і Північного комбінату — Л. Вечканова, 0. Бунова, А. Стадніченко, П. Задорожня (всього 93 підписи)”.

Ми попросили прокоментувати цей колективний лист начальника управління охорони здоров'я викон кому міськради Олександра Світловського:

— Колективні звернення батьків дітей, які отримують медичну допомогу у КЗ „Міська лікарня № 7”, адресовані у різні інстанції ще починаючи з вересня минулого року, неодноразово розглядались в управлінні охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради. Мешканцям Тернівського району були надані письмові відповіді та проведені бесіди з попередніми заявниками. Надані роз'яснення, що в місті дійсно недостатня укомплектованість лікарями-педіатрами, яка на 1 січня ц.р. становить 66,5%; укомплектованість педіатрами КЗ “Міська лікарня № Т — 44,4%. Дійсно, протягом останніх трьох років у КЗ “Міська лікарня № 7” відмічається велика плинність кадрів лікарів-педіатрів — звільнилось 8 лікарів.

Щорічно до головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації ми надаємо заявку щодо направлення до міста випускників вищих навчальних закладів. Так, на 2007 рік заявили 76 лікарів-педіатрів, але жодного спеціаліста нам поки що не направлено. У зв'язку з цим головним лікарем КЗ “Міська лікарня № 7” П. Стародубським вживаються заходи щодо поліпшення кадрової ситуації. З виконкомом Тернівської районної у місті ради вирішено питання щодо надання житла молодим спеціалістам. Питання кадрового забезпечення педіатричної служби знаходиться на контролі в управлінні охорони здоров'я та КЗ “Міська лікарня № 7”.

Водночас треба зауважити, що показник забезпечення педіатричними ліжками по місту складає 17,7 на 10 тисяч дитячого населення, а по КЗ “Міська лікарня № 7” — 38,1; по Тернвському району — 40,0, тобто перевищує показники інших районів вдвічі. Впродовж п'яти років , відділення сьомої міськлікарні працює з потужністю до 85% за рік, а у 2006 та 2007 роках до 75%. Управлінням охорони здоров'я розроблено заходи щодо приведення кількості ліжок у місті у відповідності до наказу Міністерства охорони здоров'я № 74 від 24 березня 1998 року.

Цими заходами передбачено роботу денного стаціонара при дитячій поліклініці КЗ “Міська лікарня № 7”, а надання медичної допомоги з цілодобовим перебуванням у вкрай тяжких випадках захворювання буде здійснюватись у міській лікарні № 8. Там розташовані кафедра педіатри факультету післядипломної освіти ДДМА та майже всі дитячі спеціалізовані центри. У зв'язку з цим вивчається питання приєднання до цих центрів міського дитячого кардіоревматологічного відділення КЗ “Міська лікарня № 7”. Зараз у медичній галузі країни, а також нашого міста широко впроваджуються стаціонарозамінюючі форми лікування, тобто денні стаціонари при поліклініках.

Діти району обслуговування КЗ “Міська лікарня № 7” отримують стаціонарну допомогу в дитячому відділенні КЗ “Міська клінічна лікарня № 8”. Зокрема, за січень цього року проліковано в педіатричному відділенні КЗ “Міська клінічна лікарня № 8” 129 дітей, із них — 45 дітей (34,9%) району обслуговування КЗ “Міська лікарня №7”, в тому числі за направленням військкомату 8 підлітків та 18 дітей першого року життя.

Щодо порядку надання стаціонарної допомоги інформуємо, що при виписці із КЗ “Міська клінічна лікарня № 8” потреби в цілодобовому нагляді за дітьми немає, тобто діти, які потребують цілодобового нагляду, не можуть бути виписані. При стабілізації стану здоров'я дитина виписується в задовільному стані і може проходити подальший курс лікування в денному стаціонарі, або ж у восьмій міськлікарні амбулаторно. Щодо спеціалізованої допомоги, зокрема, при алергологічних захворюваннях тощо, то вона дітям усього міста надається у восьмій міськлікарні. Діти, які мешкають у найвіддаленішому — Інгулецькому районі, також отримують спеціалізовану допомогу в цій лікарні. Відстань від сьомої до восьмої міськлікарні становить 12 км, що дозволяє транспортувати хворих і витрачати у дорозі 15 хвилин. По і мікрорайону Даманський у січні 2008 і року на станції швидкої медичної допомоги було 8 викликів до дітей на добу, що не перевищує нормативи і  не передбачає затримки виїздів на виклик.

Про надання допомоги новонародженим. Повідомляємо, що новонароджені діти у тяжкому стані, які потребують стаціонарного лікування, госпіталізуються із пологового відділення КЗ “Міська лікарня 1 № 7” до відділення патології новонароджених КЗ “Міська дитяча і лікарня № 4”, відстань між якими трохи більша 30 кілометрів.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.