Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Де в Україні жити брудно

[12:13 03 июля 2008 года ] [ Україна молода, №120, 3 липня 2008 ]

Інформація про рівні високого та екстремально високого забруднення природного середовища за даними спостережень мережі Державної гідрометслужби у травні.

Атмосферне повітря

Спостереження за станом забруднення проводили у 53 містах на 164 постах. У травні в атмосфері міст України випадків високого забруднення повітря (ВЗ), коли вміст забруднювальної домішки перевищує разову ГДК (гранично допустиму концентрацію) у п’ять разів і більше, не спостерігалось.
Поверхневі води суші

Спостереження за станом забруднення поверхневих вод за гідрохімічними показниками проводили на 151 водному об’єкті (127 річках, 15 водосховищах, семи озерах, одному каналі, одному лимані) у 240 пунктах, у 374 створах.

У Дніпровсько—Бузькій гирловій області (узбережжя Чорного моря) був зареєстрований випадок дефіциту кисню на рівні екстремально високого забруднення (ЕВЗ). До цього призвели гідрометеорологічні умови району — слабке перемішування водних мас на мілководді при високій температурі води. Ще на двох станціях у цьому районі моря відмічено низький вміст розчиненого у воді кисню.

Випадки високого забруднення, коли вміст хімічних речовин перевищує ГДК у десятки разів, були зафіксовані на десяти водних об’єктах в 11 пунктах за сімома інгредієнтами та на одній морській станції за одним інгредієнтом.

Так, у річках Західний Буг і Полтва відзначено чотири випадки ВЗ амонійним азотом, зумовлені стоками комунальних підприємств Львова, Кам’янки—Бузької, Буська. У річках Кальміус, Кальчик відмічено п’ять випадків ВЗ азотом нітритним, три — сполуками марганцю. Можливими джерелами високого забруднення були стоки промислових підприємств Донецька і Маріуполя. Високе забруднення річок Казенний Торець, Кривий Торець, Мокра Плотва сполуками марганцю спричинено промисловими стоками підприємств міст Слов’янськ, Дружківка, Артемівськ, Соледар.

У водах Азовського моря в районі Таганрозької затоки зареєстровано випадок ВЗ азотом нітритним, що пов’язано з промислово—комунальними скидами Маріуполя.
Радіаційна ситуація

За період спостережень підвищені рівні радіаційного фону радіометричною мережею Державної гідрометеорологічної служби не спостерігались. За даними 181 станції мережі спостережень гідрометслужби, потужність експозиційної дози (ПЕД) гамма—випромінення змінювалась на території України в межах 8—28 мкР/год. Найвищі рівні ПЕД — 28 мкР/год зафіксовані в Чорнобилі (зона відчуження) та Коростені (третя зона).

У Києві гамма—фон змінювався від 11 мкР/год (7, 8 та 13 травня) до 16 мкР/год (6 та 15 травня), в середньому за місяць становлячи 12 мкР/год. Це відповідає природному рівню, який в Україні не перевищує 20 мкР/год.
Інформація надана Центральною геофізичною обсерваторією МНС України

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.