Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Звірів у Київському зоопарку вбивають журналісти

[07:14 24 октября 2011 года ] [ Комментарии, 24 октября 2011 ]

Директор зоопарку Толстоухов зізнався, що заклад можуть закрити через чиюсь зацікавленість його землею, але звинувачує у цьому журналістів.

Останні події в столичному зоопарку показали, що зацікавленість у землі, на якій знаходиться зоосад, ще більше зростає. Трирічне керування зоопарком Світланою Берзіною, яка була призначена Леонідом Черновецьким, відзначилося грандіозним мором тварин. Як наслідок, один із колись найкращих звіринців світу потрапив у “чорний список” і викликав не аби яке обурення європейських захисників тварин, які наполягали й продовжують наполягати на його закритті. Проте, новопризначений в минулому році голова КМДА Олександр Попов вирішив взяти ситуацію під свій особистий контроль і пообіцяв киянам врятувати зоопарк.

Рятувати столичний звіринець був покликаний Олексій Толстоухов — син екс-міністра Анатолія Толстоухова, який, за деякими даними, приятелює з Поповим. Проте з приходом нового керівництва смерті тварин не закінчились. Так, за оцінками експертів, ліше за 4 місяці головування Толстоухова, а саме з 15 жовтня 2010 року по 28 лютого 2011 року в зоопарку померло близько 500 тварин, хоча в самому звіринці називають іншу цифру — 62 тварини. І помирають вони нібито через свій вік. “Колекція Київського зоопарку на 70 відсотків складається з тварин, які пережили свій біологічний вік, — заявив директор Олексій Толстоухов. — Для того щоб оновити колекцію, потрібні роки. Приміром, носорогові Тривозі зараз 48 років, а живуть вони від сили 45. Бегемотиці Бресті 54 роки, а біоресурс цієї тварини — 50 років”. Ще один парадокс у тому, що сказати, в якому вони зараз стані, ніхто не може. Адже, щоб зробити всі аналізи, цим тваринам потрібно ввести наркоз, що дуже небезпечно. Розслідуванням ситуації зайнялась навіть екологічна комісія Київради, а екс-мер Києва Олександр Омельченко навіть придбав для зоосаду двох ведмежат. Однак врятувати положення так і не вдалося.

Так, на початку вересня у зоопарку помирають олень та зебра, а слідом за ними самець оленя Давида. Місяцем пізніше помирає самка оленя Давида. Висновки, які зробила прокуратурська перевірка щодо смерті останніх, викликають резонанс — олені були отруєні щурячою отрутою. На питання ж — хто травить тварин, директор звіринця відповів абсолютно спокійно: “Важко сказати: це можуть бути, як співробітники зоопарку, так і гості, які приходять. От якщо наші правоохоронні органи добре попрацюють і знайдуть тих, хто це зробив або у них будуть хоч якісь передбачення — тоді можна буде дізнатися про причину. А так причин може бути багато”, — заявив Тостоухов.

Про причини масового мору тварин говорять ще з 2007 року, коли Леонід Черновецький озвучив ідею перенесення столичного зоопарку кудись у київські передмістя, наприклад, під Вишгород. Більше 30 га землі в центрі Києва — ласий шматок для будь-якого чиновника чи забудовника. Тому вже давно смерті в столичному звіринці наводять на думку, що територію просто послідовно зачищають. Дивною видається й позиція директора зоопарку, який, не заперечує, що звіринець можуть закрити, але звинувачує у всьому…журналістів. “Я можу сказати свою особисту думку. Може і для цього робиться. Інше питання, що журналісти зі свого боку несуть один негатив по “Київському зоопарку”, який може призвести до того, що київська влада його закриє і зоопарку в Києві не буде”, — сказав Тостоухов, відповідаючи на запитання чи не пов’язані смерті тварин чиєюсь зацікавленістю землею звіринця.

Відкрите звинувачення журналістів у бідах зоопарку і, мабуть, перша відверта заява про можливість закриття зоопарку, свідчить про те, що у керівництва закладу та його високих покровителей з КМДА є плани щодо подальшої долі столичного зоосаду, про які громадськість дізнається останньою. Тут слід пригадати заяви головного архітектора столиці про те, що треба відкрити філію зоопарку в районі ВДНГ, де є 300 га землі, і де реально спроектувати сучасний зоопарк, не викликає сумніву, що зараз масова зачистка землі зоопарку продовжується і продовжується посиленими темпами. Окрім того, з останнього брифінгу Толстоухова, стало відомо, що найближчим часом столичний звіринець може втратити ще двох унікальних тварин: амурського тигра та горилу. Стан здоров’я саме цих тварин, за словами керівництва зоопарку, зараз викликає занепокоєння. В цій ситуації найбільше дивує навіть не те, що хтось дуже хоче отримати землю зоопарку, а те, що її прибирають до рук саме таким способом — “вбиваючи” тварин, адже, скоро вже не можна буде вже говорити ані про філію на ВДНГ, ані про перенесення зоопарку, тому що від його фонду нічого не залишиться й усе доведеться починати майже з нуля.

Світлана БАКУМОВЕЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2011-10-24 20:50:44] [ Аноним с адреса 109.200.227.* ]

Як жалко тваринок....=(((( До чого тільки люди докотились....=((( Правда, чи можна таких людьми називати?! =(

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.