Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Замість лісу і Дніпра — розваги й офіси

[17:23 30 марта 2012 года ] [ Україна молода, № 48, 30 березня 2012 ]

Проекти Інвестфоруму: під Києвом вирубають дерева, на Лівому березі перекриють доступ до річки, а Троєщина нарешті отримає метро.

Учора у готелі “Інтерконтиненталь” відбувся перший Київський інвестиційний форум, організований столичною адміністрацією, фондом Ріната Ахметова “Ефективне управління” та виданням “Файненшл таймс”. Захід мав на меті представити інвестиційні проекти від КМДА та приватного бізнесу, які, як анонсувалося, “сприятимуть розвитку сучасної інфраструктури столиці та відповідатимуть завданням щодо підвищення рівня комфорту життя киян до європейських стандартів”. Представили 22 проекти та ще 122 вписали до збірки Форуму на загальну суму 125 мільярдів гривень. Судячи з проектів, на які роблять найбільшу ставку — на Київ чекає офісний бум. Експерти “Файненшл таймс” пояснюють: попит на офісні приміщення у столиці зростає. Проте головне питання для Києва, який щороку через масову забудову втрачає пам’ятки архітектури та масиви зелених насаджень, — де ці офісні центри зводитимуть. І розробники проектів, на жаль, цей момент не завжди враховували.

“Силіконова долина” у вирубаному лісі

Голова міськдержадміністрації Олександр Попов наголошує, що в найближчому майбутньому слід чекати реалізації так званих “якірних” проектів — тих із представлених, які відповідають завданням Стратегії розвитку Києва. І хоч після обговорення з населенням і до її прийняття у грудні ніхто не бачив зведених порівняльних таблиць Олександр Павлович запевняє: почули кожного. Виходячи з цих слів, можна припустити, що найбільше киянам, окрім відсутності метро на Троєщину та паркувальних майданчиків, допікають дві речі — брак міжнародного ділового центру біля пляжів Дніпра та інноваційного парку у вирубаному лісі.

Так, чи не найскандальнішим із проектів може стати “Біонік хілл”, що передбачає будівництво офісних та наукових центрів, готелю, розважального центру, спортивного комплексу й елітного житла на площі 147 га у лісі під смт Коцюбинське (площа забудови — 900 тис. кв. м). За задумом розробників, тут працюватимуть компанії сфери високих технологій, і жителі містечка “зможуть гідно оцінити комфортне середовище проживання”. Розробники обіцяють 35 тисяч робочих місць і виручку компаніям до 1 мільярда доларів за рік.

Забудова чигає й на Лівий берег Дніпра. Проект “Київ—Сіті”, представлений головним архітектором Сергієм Целовальником, передбачає поповнення столиці офісами на п’яти ділянках. Три з них — на Лівому березі. Як зазначив архітектор, це може частково вирішити одвічну проблему Києва: великі житлові масиви — на Лівому березі, офіси — на Правому. Однак зводитимуть ці офіси не в колишніх промзонах, а з “прихватизацією” виходів до водойм — на Дніпровській набережній, північних Осокорках (теж на березі Дніпра) і біля озера Вирлиця.

“Нью—йоркські” вежі, метро і “парковки”

На Форумі знову заговорили про необхідність проведення метро на “Вигурівщину—Троєщину”. Цього разу заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, який презентував проект, зазначив, що його реалізація почнеться у 2013 році, після проведення конкурсу. Проект четвертої гілки передбачає 12 станцій і дві пересадочні (на “синій” і “червоній” гілках). Проектувальники прогнозують, що після введення його в дію поліпшиться транспортне обслуговування 500 тисяч мешканців житлових масивів Воскресенка, Райдужний, Вигурівщина—Троєщина і майбутньої забудови Русанівських садів. Нагадаємо, Троєщині обіцяли “підземку” ще в 1999 році. Нова дата запуску — 2017 рік.

Є добрі новини й для власників авто: їм пообіцяли зведення багатоповерхових паркувальних майданчиків на вулицях Палладіна, Поліській, Щусєва, Героїв Бреста та проспекті Перемоги.

У більш довгостроковій перспективі опинився, здавалося б, не менш потрібний Києву проект реконструкції систем теплопостачання масивів Мінський, Виноградар та Теремки. Своєї черги чекатиме й низка інших торговельно—офісних проектів: центру “ІТТ—Плаза” поряд із НСК “Олімпійський”, серії 55—поверхових веж—близнюків “Вікторі тауерз” на кшталт горезвісних нью—йоркських (поблизу метро “Хрещатик”, “Університет”, “Вокзальна”, “Політехнічний інститут”). Забудови чекає острів Венеція — тут хочуть звести стадіон для пляжного футболу. Влада також реанімувала ідею доочищення води з бюветів — планується встановити пункти її доочистки і давати на продаж.

Максим САВЧУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.