Обіцянка Дональда Трампа завершити війну в Україні до Дня інавгурації тепер ставить його перед необхідністю вибору між різними пропозиціями від радників, об’єднаних спільною ідеєю — різким відходом від підходу президента Байдена “стільки, скільки буде потрібно” щодо надання зброї Києву.
Протягом своєї кампанії на вибори до Білого дому Трамп критикував підхід Байдена до ситуації в Україні, попереджаючи, що це робить Третю світову війну більш ймовірною, і що Київ “обдурює” США, отримуючи зброю на мільярди доларів безкоштовно. Він заявляв, що може швидко вирішити конфлікт, посадивши обидві сторони за стіл переговорів, але не розкривав, як саме це зробить.
“Я не можу дати вам ці плани, тому що якщо я дам вам ці плани, я не зможу ними скористатися”, — сказав він під час кампанії.
Насправді Трамп не схвалив конкретного мирного плану, за словами союзників, зокрема того, як він би переконав президента Росії Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського сісти за один стіл і вести переговори. Незважаючи на те, що радники пропонували ідеї, лише новообраний президент, консультуючись із ключовими помічниками, вирішуватиме, як впоратися з чутливою дипломатією з високими ставками, сказали вони.
“Будь-хто — незалежно від того, наскільки високий його статус у колі Трампа — хто стверджує, що має іншу думку або більш детальну інформацію про його плани щодо України, просто не розуміє, про що говорить, або не розуміє, що він сам приймає рішення з питань національної безпеки, багато разів — прямо в моменті, особливо з такого важливого питання, як це”, — сказав колишній помічник Ради національної безпеки Трампа.
Як і під час першого терміну президентства Трампа, різні фракції змагатимуться за вплив на зовнішню політику республіканців. Більш традиційно налаштовані союзники, такі як Майк Помпео, колишній держсекретар, який тепер претендує на посаду голови Пентагону, ймовірно, будуть наполягати на врегулюванні, яке, здається, не принесе серйозної перемоги Москві. Інші радники, зокрема Річард Гренелл, головний кандидат на посаду керівника Державного департаменту або радника з питань національної безпеки, могли б надати перевагу бажанню Трампа якомога швидше припинити війну, навіть якщо це означатиме змусити Київ піти на значні поступки.
Усі пропозиції розходяться з підходом Байдена, згідно з яким Київ повинен диктувати час початку мирних переговорів. Натомість вони однозначно рекомендують заморозити війну на місці — закріпити захоплення Росією приблизно 20% території України — і змусити Україну тимчасово призупинити свій прагнення приєднатися до Організації Північноатлантичного договору (НАТО).
Одна з ідей, запропонованих у перехідному офісі Трампа, про яку розповіли три особи, близькі до обраного президента і яка раніше не була оприлюднена, передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО принаймні протягом 20 років. У обмін на це США продовжать постачати Україні зброю, щоб стримувати можливий майбутній російський напад.
Згідно з цим планом, лінія фронту фактично закріпиться на місці, і обидві сторони погодяться на 800-мильну демілітаризовану зону. Хто буде охороняти цю територію, залишається незрозумілим, але один з радників сказав, що миротворчі сили не включатимуть американських військових і не будуть походити з міжнародної організації, фінансованої США, такої як Організація Об'єднаних Націй..
“Ми можемо проводити тренування та надавати іншу підтримку, але ствол гвинтівки буде європейським”, — сказав один із членів команди Трампа. “Ми не відправляємо американців для того, щоб підтримувати мир в Україні. І ми за це не платитимемо. Нехай це роблять поляки, німці, британці та французи”.
Ця пропозиція в певному відношенні перегукується з коментарями новообраного віце-президента Джей Ді Венса під час вересневого інтерв’ю, коли він припустив, що остаточна угода між Україною та Росією може включати демілітаризовану зону, “потужно укріплену, щоб росіяни не вторглися знову”. Росія, продовжив Венс, збереже захоплену нею землю і буде впевнена в нейтралітеті України.
“Вона не приєднується до НАТО, вона не приєднується до якихось таких союзницьких інституцій”, — сказав він у подкасті “Шоу Шона Райана”.
На початку цього року Кіт Келлог і Фред Флейтц, які обидва служили в Білому домі під час першого терміну перебування Трампа на посаді президента, представили Трампу план, який передбачає припинення озброєння України до тих пір, поки Київ не погодиться на мирні переговори з Росією. Україна все ще може спробувати повернути втрачену територію, але повинна буде зробити це шляхом дипломатичних переговорів.
Якої з цих стратегій буде дотримуватися Трамп — повністю, частково чи взагалі — незрозуміло. Але будь-яка спроба розпочати українсько-російські мирні переговори, не кажучи вже про завершення угоди, стикається з багатьма підводними каменями.
По-перше, Україна та Росія все ще мають суттєво різні цілі війни та не мають бажання їх змінювати. Оскільки російські війська повільно, але неухильно просуваються в Україні, Кремль виявив невелику схильність до переговорів і продемонстрував свою готовність до ескалації конфлікту за допомогою гібридних атак за межами своїх кордонів, таких як диверсійні операції в Європі.
“Цілі спеціальної військової операції залишаються незмінними і будуть досягнуті”, — опублікував у середу на X Дмитро Медведєв, високопоставлений російський чиновник, після того, як дізнався про перемогу Трампа над віце-президенткою Камалою Гарріс , кандидаткою у президенти від Демократичної партії.
Також буде жорсткий опір з боку деяких союзників по НАТО, які розглядають агресію Росії проти України як безпосередню загрозу для своїх власних країн. Еліна Валтонен, міністр закордонних справ Фінляндії, сказала, що їй не відомо про якісь конкретні пропозиції команди Трампа, але заявила, що “не повинно бути жодних переговорів без того, щоб Україна погодилася на факт, що вона веде переговори, і робить це на своїх умовах.”
Зеленський, чия країна сильно залежить від військової та фінансової допомоги США, міг би легше, ніж Путін, бути примушеним Трампом до переговорів, але українському лідеру доведеться боротися з громадськістю, яка розглядає поступку території як капітуляцію перед Москвою.
Трамп заявляв, що виживання України важливе для США, але неодноразово критикував Зеленського, називаючи його “найкращим торговцем”, що викликало занепокоєння серед деяких посадовців у Києві, які побоюються, що адміністрація Трампа може намагатися досягти угоди, яка буде вигідна Росії.
Зеленський у середу привітав новообраного президента з перемогою , нагадавши про їх вересневу зустрічі в Нью-Йорку та високо оцінивши його “підхід “мир через силу” в глобальних справах”.
Український лідер також повідомив у середу, що розмовляв по телефону з Трампом, додавши, що обидва “погодилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю”.
Что скажете, Аноним?
[19:21 11 декабря]
В этом году, несмотря на войну, украинские чиновники получили рекордные прибавки к зарплатам.
[17:50 11 декабря]
09:00 12 декабря
08:40 12 декабря
08:30 12 декабря
08:20 12 декабря
08:10 12 декабря
07:50 12 декабря
07:40 12 декабря
07:30 12 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.