Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Вони обрали третій шлях?

[14:40 15 июля 2010 года ] [ День, № 123, 15 июля 2010 ]

Обравши “свого” голову Конституційного Суду, “Регіони” надумали повернути Януковичу владу Кучми через КС — бо так простіше.

Позавчора до Конституційного Суду надійшло подання 252 народних депутатів, які просять перевірити зміни до Конституції від 2004 року на відповідність Основному закону. Ідеться про політреформу, ухвалену законом № 2222—IV 8 грудня 2004 р. “Три перших прізвища в поданні, а зазвичай вони і є авторами, — це Комар, Забарський та Горенко”, — повідомили “Українській правді” у прес—службі КС. Усі троє є депутатами від Партії регіонів.

Як відомо, конституційна реформа змінила форму правління від президентсько—парламентської до парламентсько—президентської, що суттєво звузило повноваження Президента. Тепер Віктор Янукович і його команда прагнуть повернути владні повноваження, які були в глави держави за часів Леоніда Кучми.

Теоретично це можна зробити в три способи. Перший — через нові зміни Конституції. Для цього потрібно зібрати 300 голосів у парламенті. Відтак відбувається посилене рекрутування “тушок” зі складу опозиційних фракцій, політичні та відверто комерційні торги з можливими союзниками за їх перехід у коаліцію. Один з останніх прикладів — звільнення крісла на чолі МНС для Віктора Балоги, котрий має у Верховній Раді групу з десяти депутатів. Цей спосіб більш легітимний, але більш затратний і тривалий, а, можливо, навіть нереальний, адже вирішальна частина опозиції продаватися не збирається, принаймні поки що.

Другий спосіб — всеукраїнський референдум про скасування політреформи—2004. “Регіонали” пропонують провести його в один день із місцевими виборами — 31 жовтня. Є велике питання щодо легітимності такого шляху, а також сумніви щодо можливості підготувати референдум у стислий термін.

І ось “Регіони” пропонують третій спосіб повернення “кучмівських” обширів влади — найпростіший для них. Через Конституційний Суд, який днями очолила “своя людина” — юрист із Макіївки Анатолій Головін. Цей шлях виглядає як найменш легітимний, адже в 2004 році КС схвалив політреформу, і не зрозуміло, на яких підставах він має тепер її скасовувати. Але, як можна було не раз пересвідчитися, у владній вертикалі Януковича можливо все. Навіть із нинішніми, “скромними” повноваженнями Президента.

Данило ІВАНІВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.