Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Уряд розробив новий закон про бронювання від мобілізації. Коли він запрацює та чи стане простіше отримати “бронь”

[17:47 23 сентября 2022 года ] [ Forbes-Украина, 23 вересня 2022 ]

Верховна Рада та Кабмін планують змінити підхід до бронювання працівників українських компаній від мобілізації до Збройних сил. Нардепи вже підтримали у першому читанні урядовий законопроєкт, який розширює можливості бізнесу та громадян отримувати відстрочку.

У законопроєкті, який Верховна Рада підтримала 20 вересня у першому читанні, не передбачені конкретні зміни у діючій процедурі бронювання співробітників українських компаній. 

Однак він дозволить уряду розширити перелік військовозобовʼязаних та підприємств, працівники яких теоретично можуть бути заброньовані, йдеться у письмовому коментарі, наданому Forbes пресслужбою Мінекономіки. 

Що зміниться, якщо рада все ж таки ухвалить нові правила бронювання від мобілізації?

Як працюватиме “нове бронювання” та коли воно запрацює

“Зараз це лише ті підприємства, установи, організації, що виконують мобілізаційні завдання. Це обмежена кількість”, — уточнює заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Закон пропонує дозволити бронювати співробітників підприємств, які:

  • мають мобілізаційні завдання ;

  • Виробляють товари, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань ;

  • є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 

“Закон достатньо рамковий, критерії та порядок бронювання повинен окремо визначити Кабмін”, — пояснює нардеп від “Слуга народу”, член комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Федір Веніславський.

Наразі, відстрочка від мобілізації надається на 6 місяців. 7 вересня уряд затвердив пропозицію Мінекономіки продовжити термін ще на два місяці для працівників, які були заброньовані у березні та квітні.

Бронювання в онлайн-режимі, яке Мінекономіки анонсувала ще у травні, поки під питанням. “Реєстр військовозобовʼязаних — це інформація з обмеженим доступом, — зазначає Фоменко з Мінекономіки. — Потрібно визначитись, яким чином врегулювати питання доступу до неї”.

Перелік критично важливих підприємств має затвердити Кабмін, але вже після прийняття закону. Мінекономіки вже почало його формування, йдеться у коментарі від імені пресслужби. Деталей представники міністерства поки не наводять.

Законопроєкт может потрапити на розгляд нардепів вже у жовтні, каже голова фракції “Голос” Ярослав Железняк. Схожі прогнози має і Веніславський зі “Слуги Народу”. 

“Підтримка у комітеті та парламенті є, але з рештою все буде залежати від кількості та якості правок, які пропонують депутати”, — каже Веніславський. 

Після прийняття закону у Кабміні буде два місяці на те, щоб розробити критерії для підприємств, які можуть отримати бронювання. 

Які правила бронювання хоче бачити бізнес

Законопроєкт має впорядкувати процес бронювання і зробити його прогнозованим та менш бюрократизованим, каже СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський. 

Було б виправдано, якби Кабмін, прописуючи нову процедуру бронювання, вніс ІТ-галузь до критично важливих для економіки, вважає директор з галузевих питань компанії N-iX Святослав Кавецький. 

“Якщо дивитися на обсяги торгівлі послугами, які забезпечує галузь, це доволі відчутно. Зараз це чи не єдина галузь, що зберегла довоєнні обсяги й навіть демонструє тенденцію до зростання”, — каже він. 

Обидва представники ІТ-галузі зазначають, що закон досі ніяк не врегульовує питання ФОПів та гіг-контрактів. Кавецький з N-iX сподівається, що бронювання таких співробітників потрапить до редакції закону, поданої до другого читання.  

 

Інші представники бізнесу мають надію, що прийняття нового закону зрушить з місця процес бронювання, який зараз фактично на стопі. “90% заяв, які надходять до Міноборони не проходять погодження, — розповідає на правах анонімності юрист, що консультує Офіс президента. — Ситуація має змінитися з прийняттям нового закону, який розширює перелік підприємств”.

Як подати заявку на бронювання

Для того, щоб забронювати співробітника підприємство має звернутися з заявою до Мінекономіки або профільного міністерства. Наприклад, аграрії — до Мінагро, ІТ-фахівці — до Мінцифри, працівники транспортної галузі — до Мінінфраструктури. 

Заяви, які пройшли погодження у міністерствах, подаються на затвердження до Міноборони. Якщо заперечень немає, Мінекономіки видає наказ про бронювання співробітників.  

Іра КРИЦЬКА, Валентина ДУДКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.