Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У банк — як у міліцію

[10:53 05 января 2012 года ] [ Україна молода, № 2, 5 січня 2012 ]

Відтепер біля дверей банків чергуватиме озброєна охорона МВС?

У зв’язку зi збройним нападом на відділення “Приватбанку” в Донецьку, під час якого загинули п’ятеро осіб, Міністерство внутрішніх справ запропонувало Національному банку України передбачити обов’язкову присутність озброєної охорони МВС у банківських установах. За словами міністра Вiталiя Захарченка, керівництво НБУ схвально по­ставилося до такої новації. Втім чи приймуть її комерційні банки і — головне — чи вартові міліціонери при вході стануть запорукою цілковитої безпеки і співробітників, і клієнтів банків?

“Наразі планують роз­робити комплексну­ програму документів і додатків у контексті­ взаємодії МВС та На­ціонального банку України. Спершу спільні комісії цих відомств планують здійснити перевірку банківських об’єктів задля усунення причин, що сприяють здійсненню нападів, — повідомив  начальник відділу зі зв’язків із громадськістю МВС України Володимир Поліщук. — До речі, банки, в яких технічне обладнання і охорона не відповідатимуть встановленим вимогам, будуть позбавлені ліцензій і документів для подальшого функціонування їхніх головних відділень і філій. Адже самостійне призначення банками кількості і якості приватної охорони, як бачимо, не забезпечує достатньої безпеки цих установ”. Озброєні міліціонери при вході не стануть обов’язковою “оздобою” відділень комерцбанків, кажуть у МВС, головне — щоб банк довів, що його охоронна система досконала. Водночас Міністерство внутрішніх справ наполягає на такій умові: якщо фінустанова має готівки або інших цінностей на мільйон гривень, вона обов’язково матиме нічну міліцейську охорону, якщо на понад 500 мільйонів — охоронятиметься цілодобово.

Утім експерти не цілком погоджуються з тим, що присутність нарядів міліції допоможе ефективно вирішити проблему захищеності усіх банків. “Очевидно, такі нововведення пов’язані з останніми подіями в Донецьку. Кожен такий випадок викликає чергову необхідність переглянути заходи безпеки, встановлені в банківській системі. За умов сучасної розгалуженої банківської системи ефективність таких заходів ставиться під сумнів, оскільки міліцейської охорони не вистачить на всі невеликі філії банків, особливо розташовані у віддаленій провінції. Звісно, пропоновані нині заходи дещо покращать ситуацію, але не вирішать питання безпеки повністю. На мою думку, для убезпечення банківських філій варто запровадити в них систему безготівкових операцій: відповідно, тоді в касах не буде грошей і зловмисники не чіпатимуть такі банки”, — зазначив у розмові з “Україною молодою” колишнiй заступник голови Національного банку України Сергій Яременко.

Клієнти ж переконані, що міліція захищатиме їх набагато ефективніше, ніж недолугі приватні охоронці в білих комірцях. “Напевно, це добре. Гроші грошима, але в установах, де прокручуються великі фінанси, хочеться відчувати себе захищено. Тепер навіть страшно подумати, що прийдеш платити за “комуналку” і потрапиш випадково під автоматну чергу якихось бандитів, — каже одна з постійних клієнтів “ПриватБанку” киянка Оксана Широкун. — На вигляд приватні охоронці й міліціонери мало чим відрізняються, а от за наявності озброєної міліції почуватимеш себе більш безпечно і захищено”. Клієнти комерцбанків мають й інакші думки. Дехто вважає, що міліція біля дверей банку навіюватиме клієнтові враження про надзвичайний стан, небезпеку, яка чатує на тебе. “Думаю, нам ще більше здаватиметься, що живемо в поліцейській державі”, — вважає киянка Олена Кіровська.

Що ж до самих приватних банків, то жоден iз них наразі не сформулював свого ставлення до ініціатив МВС.

Ірина УЗЛОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.