Прізвище заступника міністра правоохоронні органи не називають. Однак кілька джерел, зокрема, депутат парламенту Ярослав Железняк вказують, що йдеться про Олександра Хейла.
Водночас постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що сьогодні Кабмін звільнив Хейла із займаної посади.
Як твердять в СБУ, користуючись своїми повноваженнями, чиновник пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування гірничо-видобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини за хабар на сказану суму.
Справа про евакуацію обладнання з Донбасу
Мова йде про унікальне та дефіцитне устаткування однієї з державних вугільних компаній, яка розташована у межах найгарячішого напрямку східного фронту — Покровському.
В СБУ розповіли подробиці цієї оборудки, яку чиновник почав втілювати ще навесні.
“Щоб отримати дозвіл на евакуацію обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону, навесні цього року представники галузі звернулися до заступника міністра енергетики. Однак посадовець, в чиї обов’язки входило збереження гірничої техніки, почав вимагати гроші за її вивезення”, — повідомляють у спецслужбах.
Автор фото СБУ
Чиновника затримали під час отримання частини хабаря
Водночас у повідомленні правоохоронців немає подробиць, як саме сприяв виявленню корупційної схеми міністр енергетики України. Час від часу з'являються повідомлення про можливу відставку міністра Германа Галущенка, однак сам він припускав, що така інформація — імовірно — російський “вкид”.
Звільнений з посади заступник міністра, як вказують в СБУ, залучив трьох спільників: приватного енерготрейдера, очільника енергетичної компанії з Миколаївської області та керівника видобувного підприємства з Донеччини, з якого мали перевозити устаткування “після отримання організатором оборудки частини хабаря”.
“Передача неправомірної вигоди відбувалась через залучених спільників. Проте зловмисникам це не допомогло”, — наголошують СБУ.
Служба безпеки поетапно задокументувала кожен із “траншів”. І в результаті правоохоронці затримали посадовця міненерго та трьох його спільників “на гарячому” після отримання частини хабаря.
Про підозру правоохоронці повідомили усім чотирьом затриманим, невдовзі відбудеться суд про обрання їм запобіжного заходу.
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Автор фото СБУ
СБУ повідомила про підозру не лише заступникові міністра, а й трьом його спільникам
Останні найгучніші корупційні скандали
Скандал з хабарем, у якому підозрюють Олександра Хейла, не перший за часів президентства Володимира Зеленського за участі високопосадовців.
У травні 2023 року правоохоронці заявили про викриття масштабної корупційної схеми за участі керівництва Верховного суду. Тоді був затриманий його голова Всеволод Князєв. У нього вилучили 2,7 млн доларів і оголосили про підозру в отриманні хабаря.
Справу пов'язували із судовим рішенням, яке нібито пролобіював Князєв в інтересах структур бізнесмена Костянтина Жеваго.
Князєв свою провину заперечує.
Поки тривало слідство, він працював на посаді судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду. Проте тиждень тому Вища рада правосуддя звільнила його з цієї посади за вчинення “істотного дисциплінарного проступку” — отримання подарунка.
Ще один скандал стосується Миколи Сольського — тепер вже колишнього міністра сільського господарства і продовольства, якому НАБУ у квітні 2024 року оголосило підозру у корупційних діях.
Він став першим чинним міністром за президентства Володимира Зеленського, якому висунули такі підозри.
Національне антикорупційне бюро підозрює міністра у незаконному заволодінні державною землею на 291 млн гривень та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень.
Сольський заперечує усі звинувачення і каже, що не мав і не має стосунку до землі, про яку ідеться у підозрі. Через кілька днів після затримання він вийшов на свободу під заставу у 75 млн гривень.
На початку 2023 року підозру отримав заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ. Йому інкримінували розтрату 250 млн гривень під час укладення контрактів з постачальниками бронежилетів та шоломів, які виявилися неякісними.
У листопаді 2023 року Шаповалову пред’явили ще одну підозру — в розтраті майже 1 млрд гривень під час закупівлі форми для військових.
Також на адресу керівництва міноборони лунали звинувачення у закупівлі харчів для армії за завищеними цінами. Ці закиди і тодішній міністр Олексій Рєзніков, і його заступник В’ячеслав Шаповалов заперечували, проте Шаповалов подав у відставку з посади, як він сказав, “у зв'язку з великим публічним резонансом”.
У квітні цього року ДБР передало справу Шаповалова до суду. За інкримінованими статтями йому загрожує до 15 років ув'язнення.
Что скажете, Аноним?
[07:00 15 января]
[21:06 14 января]
[19:43 14 января]
07:40 15 января
07:30 15 января
19:30 14 января
19:20 14 января
19:00 14 января
18:25 14 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.