Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

ТОП-5 архітектурних “жертв” Євро-2012

[08:14 10 сентября 2011 года ] [ Комментарии, 9 сентября 2011 ]

Портал “Київ. Коментарі” склав п’ятірку відомих архітектурних об’єктів Києва, які так чи інакше постраждали від підготовки до Євро-2012.

1. Вал “Косого капоніру”

Під час будівництва зони гостинності біля НСК “Олімпійський” було зруйновано вал “Косого капоніру”, який був частиною історичної та архітектурної пам’ятки “Київська фортеця”. Руйнування валу відбулося попри висновки обстеження технічного стану, згідно з якими знищення земляних валів по західному фасаду може привести до деформаційних явищ самої споруди “Косого капоніру”.

КМДА навіть створила комісію з розгляду питань, пов`язаних з проведенням НСК “Олімпійський” будівельно-монтажних робіт на території земельної ділянки історико-архітектурного пам`ятника-музею “Київська фортеця”. Однак, питання на той час вже втратило актуальність, адже вал вже був фактично зруйнований. Зараз стосовно цього інциденту триває судовий розгляд, а мерія днями пообіцяла зробити до Євро-2012 реставрацію “Госпітального укріплення” історичної та архітектурної пам’ятки.

2. Андріївський узвіз

Одна з найвідоміших старовинних вулиць Києва — Андріївський узвіз — незабаром буде реконструйована, після чого, на думкою деяких експертів, узвіз може втратити свою історичну цінність. Планується замінити комунікації, 60% бруківки та пофарбувати фасади будівель. У планах також облаштування ліфту, який підійматиме відвідувачів на гору біля будівлі “Замку Ричарда”. На цьому оновлення історичної частини Києва не закінчиться, адже вздовж всієї вулиці поставлять різнокольорові ліхтарі.

У зв`язку з реконструкцією Андріївського узвозу, почати яку планується 20 вересня, приберуть з вулиці й її постійних мешканців. Художників та народних майстрів переселять на Пейзажну алею. Як говорять у Подільській райадміністрації, там вони і залишаться після реконструкції. Працювати художникам та торговцям на Андріївському узвозі дозволять лише у вихідні.

3. Готель “Лейпциг”

Восени 2009 року компанiя ISTIL Real Estate завершила угоду з придбання за $35 млн. порожнього будинку на вул. Прорiзнiй, 24/39 у Києвi для розвитку проекту чотиризiркового готелю “Лейпциг”. Вiдкриття готелю на 180 номерів планується у 2012 році, до початку проведення в країні Євро-2012.

Однак, слід нагадати, що споруда побудована ще в 1899-1902 р. в стилі неоренесансу за проектом архітектора Карла Шимана на замовлення торговця мисливською зброєю Петра Григоровича-Барського. Вежа цієї будівлі вважається одним з найгарніших зразків неоренесансну. Свого часу будівля була найвищим житловим будинком міста — висота від цоколя до верхівки вежі складала понад 40 м. Цей розкішний особняк з багатим декором стоїть порожнім з 1990-х років. До цього перші два поверхи тут займав ресторан з німецькою кухнею “Лейпциг”.

І хоча нові власники будівлі запевняють, що компанiя зобов’язалась зберегти “Лейпциг” як пам`ятку архiтектури, вже відомо, що у первісному вигляді будівля не збережеться: під нею вже будують паркінг та допоміжні приміщення для інженерного обладнання.

4. Лікарня “ОХМАТДИТ”

30 серпня розпочалось переселення трьох відділень у дитячій лікарні “Охматдит”, яке має закінчитися 9 вересня. Три лікувальні корпуси, серед них інфекційний та для тяжкохворих, ущільнюють. Причина — будівництво нового корпусу та готелю до Євро-2012.

Національна дитяча спеціалізована лікарня “ОХМАТДИТ” — багатопрофільний діагностично-лікувальний заклад, який надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу та є найбільшою дитячою лікарнею в Україні. Її історія розпочалася у 1894 році, коли на кошти видатного мецената Миколи Терещенка у Києві було відкрито Київську безоплатну Цесаревича Миколая лікарню для чорноробів та незаможних людей. Розробкою проекту займався відомий архітектор, академік Володимир Ніколаєв.

5. Ковзанка “Крижинка”

У жовтні 2010 КМДА дозволила НСК “Олімпійський” знести льодову ковзанку “Крижинка” та тенісні корти задля будівництва зони гостинності поруч із стадіоном. У зоні буде невеликий парк і місця для відпочинку вболівальників. У свою чергу Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту обіцяло після Євро відбудувати на тому ж місці ковзанку та тенісні корти. Обіцянка була зумовлена тим, що “Крижинка” з 70-х років була одним з найулюбленіших місць відпочинку киян. Однак вже наприкніці березня цього року віце-прем`єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що “відновлення там не буде”. Замість цього Колесніков пообіцяв Києву дві нових ковзанки. У підсумку, замість “Крижинки” була збудована одна ковзанка “Льодова Арена” за адресою вул. Міста Шалетт, 6.

Світлана БАКУМОВЕЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.