Та навіть якщо він виграє, це не гарантує йому повноти влади в країні — від Віктора Ющенка до нього перейде естафета ворогування з Юлією Тимошенко — пише Міхал Потоцький у польській Dziennik Gazeta Prawna.
Вибори в неділю не означатимуть остаточного розв’язання української політичної кризи. Непереконлива перемога однієї із сторін може нескінченну низку судових процесів. Зокрема Віктору Януковичу є за що боротися: адже поразка може означати кінець його політичної кар’єри.
Якби лідер Партії регіонів (ПР) змарнував 10-відсоткову перевагу над Юлією Тимошенко, у його партії почався би бунт. Олігархи, які стоять за цією політичною силою, не поставляться з розумінням до чергової поразки Януковича. Не виключено, що олігархічне крило ПР відокремиться від технократичного крила, аби за підтримки мільярдера Ріната Ахметова створити у Верховній Раді групу з кількох десятків осіб. Ця група могла б неформально підтримувати уряд Тимошенко, а після чергових виборів увійти в союз із нещодавно створеною партією “нового обличчя української політики” Сергія Тігіпка, який несподівано посів третє місце у першому турі виборів. Сам Янукович залишився б тоді біля розбитого корита.
Однак навіть успіх не гарантує йому повноти влади. Адже президент Янукович повинен буде протистояти уряду Тимошенко, який і далі буде чинним. Хоча одразу після оголошення результатів першого туру виборів представники ПР самовпевнено обіцяли швидкий розпуск парламенту, інформація ця була спростована. Адже у Верховній Раді складно знайти велику кількість депутатів, які захочуть відмовитися від недоторканності раніше строку. Така ситуація означає, що перманентний конфлікт продовжуватиметься з тією лише різницею, що замість Віктора Ющенка естафету головного ворога пані прем’єр-міністра перейме новий глава держави.
Однак найгірша ситуація в Україні може скластися, коли розрив між кандидатами буде меншим за 2-3 процентних пункти. Друга сторона майже напевно одразу ж поставить під сумнів результати виборів, доводячи, що під час голосування мали місце численні маніпуляції — зокрема, під час голосування вдома. Переможений піде до суду, а розгляд справи може затягнутися на довгі місяці. Оскаржити можна хоча б зміни, внесені до закону про вибори лише позавчора. Обидві сторони захочуть підтримати силу власних аргументів людським чинником — на вулицях Києва з’являться біло-блакитні і помаранчеві наметові містечка, здебільшого вони складатимуться з “майданарбайтерів”, яким платять по 100 грн. на день. На країну чекає параліч у прийнятті рішень — тим більше небезпечний, що до цього часу не ухвалено, наприклад, бюджет на 2010 рік.
Існує також чинник Ющенка. Президент, який йде з посади, може повестися непередбачувано. У разі тривалого протистояння він може оголосити продовження власної каденції — мотивуючи це бажанням захистити державу, зокрема, з огляду на зовнішню загрозу. Цього тижня СБУ, що підпорядковується президенту, заарештувала п’ятьох російських шпигунів. На думку аналітиків, це чисто показова акція. Час для скандалу обрано невипадково.
Міхал ПОТОЦЬКИЙ
Перевод — Inozmi
Что скажете, Аноним?
[20:31 29 ноября]
[19:12 29 ноября]
[10:13 29 ноября]
19:00 29 ноября
18:50 29 ноября
18:40 29 ноября
18:10 29 ноября
17:40 29 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.