Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Що буде з Україною після виборів?

[12:00 06 февраля 2010 года ] [ Dziennik, 5 февраля 2010 ]

А якщо він програє? Олігархи, які стоять за Партією регіонів, не пробачать Віктору Януковичу ще однієї поразки на президентських виборах — у цьому випадку його чекає політична пенсія.

Та навіть якщо він виграє, це не гарантує йому повноти влади в країні — від Віктора Ющенка до нього перейде естафета ворогування з Юлією Тимошенко — пише Міхал Потоцький у польській Dziennik Gazeta Prawna.

Вибори в неділю не означатимуть остаточного розв’язання української політичної кризи. Непереконлива перемога однієї із сторін може нескінченну низку судових процесів. Зокрема Віктору Януковичу є за що боротися: адже поразка може означати кінець його політичної кар’єри.

Якби лідер Партії регіонів (ПР) змарнував 10-відсоткову перевагу над Юлією Тимошенко, у його партії почався би бунт. Олігархи, які стоять за цією політичною силою, не поставляться з розумінням до чергової поразки Януковича. Не виключено, що олігархічне крило ПР відокремиться від технократичного крила, аби за підтримки мільярдера Ріната Ахметова створити у Верховній Раді групу з кількох десятків осіб. Ця група могла б неформально підтримувати уряд Тимошенко, а після чергових виборів увійти в союз із нещодавно створеною партією “нового обличчя української політики” Сергія Тігіпка, який несподівано посів третє місце у першому турі виборів. Сам Янукович залишився б тоді біля розбитого корита.
Однак навіть успіх не гарантує йому повноти влади. Адже президент Янукович повинен буде протистояти уряду Тимошенко, який і далі буде чинним. Хоча одразу після оголошення результатів першого туру виборів представники ПР самовпевнено обіцяли швидкий розпуск парламенту, інформація ця була спростована. Адже у Верховній Раді складно знайти велику кількість депутатів, які захочуть відмовитися від недоторканності раніше строку. Така ситуація означає, що перманентний конфлікт продовжуватиметься з тією лише різницею, що замість Віктора Ющенка естафету головного ворога пані прем’єр-міністра перейме новий глава держави.

Однак найгірша ситуація в Україні може скластися, коли розрив між кандидатами буде меншим за 2-3 процентних пункти. Друга сторона майже напевно одразу ж поставить під сумнів результати виборів, доводячи, що під час голосування мали місце численні маніпуляції — зокрема, під час голосування вдома. Переможений піде до суду, а розгляд справи може затягнутися на довгі місяці. Оскаржити можна хоча б зміни, внесені до закону про вибори лише позавчора. Обидві сторони захочуть підтримати силу власних аргументів людським чинником — на вулицях Києва з’являться біло-блакитні і помаранчеві наметові містечка, здебільшого вони складатимуться з “майданарбайтерів”, яким платять по 100 грн. на день. На країну чекає параліч у прийнятті рішень — тим більше небезпечний, що до цього часу не ухвалено, наприклад, бюджет на 2010 рік.

Існує також чинник Ющенка. Президент, який йде з посади, може повестися непередбачувано. У разі тривалого протистояння він може оголосити продовження власної каденції — мотивуючи це бажанням захистити державу, зокрема, з огляду на зовнішню загрозу. Цього тижня СБУ, що підпорядковується президенту, заарештувала п’ятьох російських шпигунів. На думку аналітиків, це чисто показова акція. Час для скандалу обрано невипадково.

Міхал ПОТОЦЬКИЙ

Перевод — Inozmi
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.