Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Режим Януковича планує вкрасти Укрзалізницю

[13:36 08 декабря 2011 года ] [ Українська правда, 8 грудня 2011 ]

8 грудня має розпочатися чергове розкрадання стратегічних ресурсів держави. Цього разу — транспортних.

Верховна Рада планує розглянути у першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про залізничний транспорт” (N9377). Одночасно, 7 грудня до порядку денного сесії було включено Проект Закону про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування (N9337).

Разом ці два Закони дозволять режимові цілком легально розпродати (або навіть просто роздати) більшість майна Укрзалізниці. Зрозуміло, кому.

Вищевказаними проектами уряд Азарова-Тігіпка пропонує:

— вивести усі шість залізниць України та підконтрольні заводи та виробничі підприємства (всього 35 підприємств) з-під управління держави в особі Державної адміністрації залізничного транспорту України та передати їх в управління новоствореного акціонерного товариства “Укрзалізниця”, при чому в процесі ці підприємства виключаються з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації;

— надати акціонерному товариству “Укрзалізниця” повноваження щодо розпорядження майном Укрзалізниці (у тому числі, і рухомим складом, вагоноремонтними заводами, виробничими підприємствами), внесеним до статутного капіталу АТ “Укрзалізниця”. Таким чином списання, продаж, безоплатна передача, передача в оренду, обмін та надання безкоштовно в тимчасове користування, а також виведення з експлуатації рухомого складу, в т.ч. контейнерів, здійснюватиметься напряму АТ “Укрзалізниця” відповідно до статуту цього підприємства.

Кабмін пропонує залишити у власності держави лише магістральні залізничні лінії загального користування та розміщені на них технологічні споруди, передавальні пристрої, залізничні станції та колії загального користування, тягові підстанції, контактну мережу та інші пристрої технологічного електропостачання, системи сигналізації, централізації, блокування та управління рухом поїздів, об'єкти і майно, призначені безпосередньо для виконання аварійно-відновлювальних робіт.

Тобто, олігархічний режим хоче залишити державі майно, яке потребує найбільше витрат (залізничні колії та станції) та покласти на неї обов'язок витрачати бюджетні кошти на його утримання, одночасно дозволяючи приватному капіталові експлуатувати (в тому числі — й безкоштовно) найбільш прибуткове майно (рухомий склад та ремонтні і виробничі підприємства). Створюється антинародна система, згідно з якою, держава зобов'язана фінансувати інфраструктуру та вкладати бюджетні мільярди, для того, щоб цією інфраструктурою могли безкоштовно або за смішні суми користуватися приватні структури олігархів — утримувачів цієї влади. Крім очевидно негативних наслідків для всієї держави загалом, це закінчиться черговим фінансовим тягарем для простих українців, адже на заміну державній монополії, буде створена приватна монополія (чи олігополія). Олігархам не буде цікавою реальна платоспроможність українців, вантажні перевезення не будуть субсидувати пасажирські — і тарифи для пасажирів стануть не по кишені переважній більшості. Більше того, через контроль вантажного рухомого складу буде чинитися тиск на неугодних підприємців і проводитися недобросовісна конкуренція.

Безперечно, залізничну галузь України треба реформувати, й, наприклад, існування кількох регіональних залізниць є совєцьким атавізмом, який плодить бюрократію та створює штучні адміністративні видатки. Проте, замість того, щоби комплексно розвивати Українську залізницю та впроваджувати нові технологічні рішення, окупаційна адміністрація хоче передати найбільш ласий шматок державної власності у приватні руки.

ВО “Свобода” послідовно виступає за збереження у державній власності стратегічних підприємств, в тому числі — Укрзалізниці та всього її майна, як стратегічного ресурсу України, який забезпечує економічну і транспортну безпеку держави. Більше того, Укрзалізниця є тим підприємством, яке дозволяє, по суті, фізично об'єднати Україну шляхом здійснення перевезень із Заходу на Схід, із Півночі на Південь, надає можливість спілкуватися із віддаленими родичами. Саме тому ми вимагаємо:

1. Відхилити Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про залізничний транспорт” (щодо розмежування функцій державного та господарського управління галуззю) N9377 та Проект Закону про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування N9337;

2. Відмовитися від спроб створення правового поля для відчуження (як формального, так і по суті) будь-якого майна Укрзалізниці й посилити кримінальну відповідальність за незаконне відчуження.

Олег ТЯГНИБОК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.