Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Провокації російських спецслужб”. В СБУ пояснили, чому Порошенка не випустили за кордон

[08:20 03 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 3 грудня 2023 ]

В СБУ пояснили, чому Петра Порошенка вчергове не випустили за кордон 1 грудня.

Українська розвідка отримала інформацію “про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку російських спецслужб”, стверджує спецслужба.

Експрезидент України і лідер опозиційної партії “Європейська солідарність” мав їхати у відрядження до Польщі та США, але йому не дали виїхати.

З'ясувалося, що влада в останній момент скасувала дозвіл на виїзд через таємничий лист від спецслужб, зміст якого не може розголошувати.

Тепер СБУ пояснила свої мотиви.

Вони заявляють, що росіяни планували масштабну психологічно-інформаційну операцію за кордоном, головною метою якої було “знизити підтримку іноземних партнерів та спробувати розколоти українське суспільство зсередини”.

Це мало призвести до зміни настроїв у країнах, які підтримують Україну, та нібито спонукати українських політиків до “проголошення наративів щодо необхідності переговорного процесу з РФ на умовах заморожування війни”.

“Серед планів ворога — залучення до ІПСО окремих українських політиків під час їх відвідин третіх країн”, — каже спецслужба.

За даними СБУ, “саме в цьому контексті можна розглядати інформацію щодо запланованої зустрічі голови партії “Європейська солідарність” П. Порошенка з прем’єр-міністром Віктором Орбаном, який системно висловлює антиукраїнську позицію, є “другом Путіна” і закликає зняти санкції з РФ”.

“Цю зустріч — як і інші “робочі зустрічі” вітчизняних політиків з представниками держав, які транслюють проросійські наративи — РФ планувала використати в своїх ІПСО проти України”, — стверджують в СБУ.

Тож “керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження українському депутату, який мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Порошенко не говорив про плани зустрітися з Орбаном. За його словами, у Польщі та США у нього були заплановані “десятки зустрічей”.

“З поляками я мав говорити про зняття блокади наших перевізників на кордоні. З американцями — про забезпечення фінансування воєнної допомоги, яка майже вичерпалася цього року, під загрозою в майбутньому”, — стверджує колишній президент.

Представники партії ЄС теж вказували, що Порошенко має гарні стосунки з Дональдом Туском, який найближчими тижнями стане керівником уряду Польщі, — лідером нової владної коаліції.

Співрозмовники ВВС вказували, що Порошенко міг зустрітись і з ним.

Під час конференції в Києві Порошенко розкрив свою версію, що у тому таємничому листі від спецслужб, на основі якого йому вчора скасували відрядження.

“Цей лист від спецслужб про те, що депутатам включно з Порошенком дуже небезпечно перебувати за кордоном, це загроза його життю”, — сказав Порошенко.

У п'ятницю в СБУ заявили, що їхнє “інформування” не стосувалось “жодних конкретних представників політичних сил”, і мало на меті посилити державну безпеку під час війни загалом.

Але у суботу спецслужба змінила свою версію і заявила, що все ж вбачала небезпеку саме в зустрічах Порошенка за кордоном.

Реакція

“В радянські часи саме КДБ дозволяло виїзд в міжнародні поїздки. Комуністична партія і комсомол мала дати позитивну характеристику, а КГБ — дозволити виїзд”, — відреагувала представниця “Європейської солідарності” Ірина Геращенко на нову заяву СБУ.

“Ми точно йдемо в НАТО, якщо наша СБУ перетворюється на КГБ?” — пише вона.

За словами Геращенко, блокують відрядження не тільки Порошенку, а й іншим депутатам “ЄС”, в тому числі їй самій.

Вона не стала заперечувати, чи були в експрезидента плани зустрітися з Віктором Орбаном.

війна

Автор фото, Getty Images

Іспанія, жовтень 2023 року

“А щодо Орбана — на фото теж російське ІПСО?” — написала Геращенко, додавши недавнє фото рукостискання угорського прем'єра та президента Володимира Зеленського.

Колишньому президенту не раз відмовляють у виїзді.

У травні 2022 року Порошенко тільки з третьої спроби перетнув кордон України з Польщею. Відтоді скандалів з його виїздом не було.

Під час воєнного стану українським чоловікам у віці від 18 до 60 років заборонено покидати країну.

Народні депутати України мають право перетинати державний кордон на виїзд на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.