Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Провал приватизації українського хімзаводу

[13:49 01 октября 2009 года ] [ The Financial Times, 30 сентября 2009 ]

Приватизація ОПЗ провалилася. Фонд держмайна скасував результати аукціону з продажу Одеського припортового заводу через занизьку остаточну ціну. За словами експертів, поки що не зрозуміло, чи буде Юлія Тимошенко організовувати новий тендер.

У вівторок із тріском провалилася спроба українського уряду, вкрай обмеженого в коштах, збільшити надходження до бюджету, приватизувавши хімічний завод. Цей провал підірвав перспективи країни на вихід із рецесії на тлі гострого суперництва і паралічу в політичному житті.

Фонд державного майна України (ФДМ) скасував результати аукціону з приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ). Перед тим компанія, що представляє інтереси місцевого мільярдера Ігоря Коломойського, запропонувала 600 млн. дол., перебивши ставки російського ВАТ“Сибур-Нефтехим” та ще одного російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

Представники ФДМ заявили, що остаточна пропозиція — вона приблизно на 125 млн. дол. перевищувала початкову ціну — не відповідає реальній вартості хімічного заводу. ОПЗ — орієнтоване на експорт підприємство, стратегічно розташоване на березі Чорного моря та в кінці аміакопроводу, що йде з Росії.

Суперечливий аукціон був обтяжений багатьма проблемами. Відчайдушно намагаючись наповнити державну скарбницю, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко наполягала на продажу — всупереч забороні приватизації за наказом Президента України Віктора Ющенка.

В останні роки урядовці неодноразово намагалися продати завод, сподіваючись отримати за нього близько 1 млрд. дол. Але пан Ющенко кілька разів скасовував аукціони.

Попри судову тяганину з оскарження продажу й видану 17 вересня заборону Президента, пані Тимошенко сподівалася, що продаж налагодить фінансову ситуацію її уряду. Той залишається на плаву завдяки допомозі від Міжнародного валютного фонду на 16,4 млрд. дол.

Хоча аукціон і провалився, він засвідчив упевнене фінансове становище деяких представників української бізнес-еліти — незважаючи на рецесію, внаслідок якої у І півріччі 2009 року ВВП країни скоротився на 18%.

Аби продемонструвати, що все відбувається прозоро, торги транслювали на державному телеканалі. Та відразу після скасування результатів аукціону пані Тимошенко звинуватила учасників у змові з утримування низької ціни. “Зараз було видно в прямому ефірі, як здійснюється змова трьох учасників конкурсу для того, щоб за безцінь купити ОПЗ”, — сказала вона.

Було “не відразу зрозуміло”, чи проводитиме пані Тимошенко новий тендер. Її уряд прагне продати завод до кінця року, щоб залатати дедалі більшу дірку в бюджеті, — заявив київський інвестиційний банк Dragon Capital.

Від самого початку близько 13 компаній висловили зацікавленість у купівлі заводу, зокрема й норвезька Yara International. Але вони не з’явилися на аукціоні, заплямованому політичними чварами й судовою тяганиною.

Як кажуть експерти, провал продажу показує, наскільки політична нестабільність підірвала економічні перспективи країни. Вони побоюються загострення протистояння напередодні президентських виборів у січні 2010 року, на яких очікується жорстка конкуренція.

Пан Ющенко та пані Тимошенко разом з іншими кандидатами змагатимуться за президентське крісло.

Представники МВФ раз у раз попереджають, що брак політичної згоди й параліч у парламенті заважають проведенню у Києві реформ та виходові країни з рецесії.

Роман ОЛЕАРЧИК

Перевод — Inozmi
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.