Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Олімпійський” стає найдорожчим стадіоном Європи

[09:25 10 мая 2011 года ] [ Комментарии, 10 мая 2011 ]

Одне місце на недобудованому “Олімпійському” вже коштує 6000$.

За гроші, які вже витратили на реконструкцію НСК “Олімпійський” можна було б збудувати півтори “Донбас-Арени” або два африканські стадіони.

Реконструкція Національного спортивного комплексу “Олімпійський” розпочалася 1 грудня 2008 року. Спочатку, тобто до початку реконструкції, вартість робіт оцінювалась в 1,5 млрд. гривень, а вже напередодні реконструкції — у листопаді — Кабінет міністрів України підвищив кошторис “Олімпійського” до 2,115 млрд. гривень. Протягом більш ніж двох з половиною років — доки триває реконструкція головного стадіону країни — його кошторис збільшився у 2,5 рази. В серпні 2010 року вартість робіт була збільшена до 3,006 мільярдів гривень, у лютому поточного року “Олімпійський” подорожчав на 1,3 млн гривень, а на початку березня Кабмін збільшив вартість реконструкції на 872,5 млн. грн. або на 29%. З урахуванням останніх змін в кошторисі будівництва, реконструкція стадіону, де буде проходити фінальний матч чемпіонату Європи з футболу, складає 4,6 мільярдів гривень, тобто трохи більше 400 мільйонів євро. Окрім того, на благоустрій Троїцького майданчику перед стадіоном витратять 104 млн. гривень, ще 402 млн. грн. на облаштування 1,5-кілометрової зони НСК та близько 110 мільйонів гривень на ремонт фасадів 360 будинків, які знаходяться біля НСК “Олімпійський”. Слід зазначити, що вагоме зростання в ціні “Олімпійського” — майже на мільярд — у серпні 2010 року — співпало з появою на стадіоні ще двох генпідрядників. “Київміськбуд”, який був до цього монополістом у виконанні робіт на стадіоні, потіснили “АК Інжінірінг” — компанія, яка працювала над реконструкцією “Донбас — палацу”, будівництвом бази ФК “Шахтар” та “Донгорбанку” — та компанія “Майстер-Профі” — компанія, що входить у зону інтересів компанії “Приват”. Наступне збільшення реконструкції, як бачимо, відбувалося поступово.

Не зважаючи на неодноразові публікації в ЗМІ щодо завищеної суми на реконструкцію “Олімпійського”, віце-прем`єр міністр — міністр інфраструктури Борис Колесніков неодноразово казав, що надалі збільшення вартості реконструкції вже неможливе, визнав, що новий стадіон було б побудувати дешевше, а також заявляв, що вартість реконструкції стадіону є нормальною в порівнянні з закордонними аналогами та навіть нижчою світових. Щодо останніх заяв, то ще наприкінці минулого року в ЗМІ з`явилась інформація, що реконструкція стадіону “Олімпійський” коштуватиме на 70 млн євро більше берлінської “Олімпії”, (проект робіт обох стадіонів належить одній й тій же німецькій компанії GMP Architekten). Німцям реконструкція “Олімпії” обійшлась у 242 мільйони євро, причому 31 мільйон євро витратили на освітлення та мультимедійне устаткування. Більш того, український стадіон матиме 68 тисяч місць — тобто менше, ніж берлінська “Олімпія”, яка розрахована на 74 тисячі глядачів.

Зараз кошторис робіт з реконструкції головного стадіону країни складає трохи більше 400 мільйонів євро. Вартість “Олімпійського”, який розмістить близько 70 тисяч вболівальників, у 1,5 рази перевищує вартість будівництва “Донбас-Арени” у Донецьку, вартість якої склала 3,2 млрд. гривень, та аналогічних спортивних арен в європейських країнах, де проходили міжнародні чемпіонати з футболу та в Південно-Африканській республіці, де в минулому році відбувся чемпіонат світу з футболу.

Так, ціна українського стадіону вже перевищила вартість найбільш сучасної та дизайнерські довершеної футбольної арени на континенті — мюнхенської “Альянс-Арени”, збудованої з нуля в 2002-2005 роках і вартість якої склала 340 мільйонів євро.

Інша сучасна футбольна арена — стадіон “Емірейтс” у Лондоні — відкрився у 2006 році. Він містить 60 тисяч вболівальників. Вартість будівництва склала 390 мільйонів фунтів — це близько 450 мільйонів євро.

Познанський стадіон у Польщі, що відкрився 20 вересня минулого року до Євро-2012, розрахований майже на 50 тисяч вболівальників обійшовся в 713 мільйонів злотих — або ж в 236,4 млн доларів.

Стадіон FNB в Йоханессбурзі — найближчий аналог “Олімпійського” — найбільший стадіон в ПАР на 89 тисяч місць. Реконструкція цього стадіону обійшлася в півтора мільярди південноафриканських рандів або ж в 211 мільйонів доларів.

Стадіон розрахований на 48 тисяч місць. Його будували з нуля. Вартість склала 270 мільйонів доларів.

Стадіон Пітера Макаби в місті Піттсбург ( ПАР) розрахований — на 46 тисяч місць. Будівництво обійшлося в 150 мільйонів доларів.

Олімпійський стадіон в Афінах, який було реставровано до Олімпійських ігор в 2004 році. Вартість робіт склала 265 мільйонів євро.

Паризький стадіон “Стад де Франс”, який відкрився в 1998 році спеціально до чемпіонату світу з футболу обійшовся в 290 мільйонів євро.

Як бачимо, шляхом простих арифметичних дій можна побачити, що за ті гроші, які вже витрачені на реконструкцію головного стадіону України в Києві, можна було б збудувати два африканські стадіони або ж півтора польських. А от місце вболівальника на головній футбольній арені країни стало більш ніж золотим — його вартість вже перевищила 6 тисяч доларів.

Світлана БАКУМОВЕЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.