Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Наймасштабніша у світі ракетна атака”. Що це було — акт помсти чи старт зимової кампанії обстрілів

[07:20 03 января 2024 года ] [ BBC News Україна, 2 січня 2024 ]

У ніч проти вівторка та зранку Росія завдала по Україні один із наймасовіших комбінованих ударів ракетами та дронами. Головною мішенню став Київ, хоча постраждали й інші регіони, зокрема Харків, Миколаїв та Кіровоградщина.

 Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що противник застосував у небі над Україною 99 засобів повітряного нападу — ракет різних типів. Українська ППО, каже він, знищила 72 повітряні цілі.

 

За його інформацією, збиті 10 із 10 аеробалістичних ракет “Кинджал”, 59 із 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55 та три з трьох крилатих ракет “Калібр”.

 

Перед тим були знищені всі 35 “Шахедів”, заявив головком ЗСУ.

Президент Зеленський повідомив про п'ятьох загиблих та 120 постраждалих людей.

Частина районів Києва залишилася без світла, однак впродовж дня електропостачання відновили більшості споживачів.

  • Міноборони Росії заявило, що удар завдали по підприємствах військово-промислового комплексу України, місцях зберігання ракет, боєприпасів і авіаційних засобів ураження, які постачають західні країни.

“Мети удару досягнуто. Усі об'єкти вражені”, — заявили російські військові.

Що означають останні масштабні ракетні атаки РФ?

“Наймасштабніша у світі ракетна атака”

атака

Автор фото GETTY

Військовий експерт, голова фонду “Повернись живим” Тарас Чмут назвав цей обстріл “наймасштабнішою в світі комбінованою ракетною атакою”.

“Подякуйте знайомим ППОшникам — сьогодні вони успішно відбили наймасштабнішу в світі комбіновану ракетну атаку з застосуванням гіперзвукової зброї”, - написав він у Х.

“Жодна країна світу ніколи не воювала з подібною зброєю. Жодна країна світу не відбила такі атаки”, — зазначає Чмут.

Про рекорди атаки 2 січня говорить і речник Повітряних сил Юрій Ігнат. За його словами, у ній Росія застосувала найбільшу кількість “Кинджалів” за увесь час.

Попередній масштабний удар Росія завдала по Україні усього кілька днів тому — 29 грудня. Він став наймасованішим за весь час війни. Головною його мішенню також став Київ. Атака виявилася найбільшою за кількістю жертв серед цивільних в столиці і сягнула кількох десятків.

Загалом росіяни тоді застосували 158 засобів нападу — ракет різних типів та ударних безпілотників. За інформацією головкома Залужного, українські сили знищили 27 “Шахедів” та 87 крилатих ракет Х-101, Х-555 та Х-55.

  • Аналіз кореспондента ВВС Павла Аксьонова

    Харків

    Автор фото GETTY

    Пошкоджена кав'ярня у центрі Харкова
     

     

Масовані удари по українських містах почалися після того, як ЗСУ знищили великий десантний корабель Чорноморського флоту “Новочеркаськ”. Вже тоді в соцмережах почали говорити про можливий “удар відплати” з боку Росії.

Коли 29 грудня по Україні було випущено понад 110 ракет, це виглядало як прогнозований удар у відповідь. Однак наявність такої великої кількості ракет, організація запусків показувала, що до цієї операції в Росії, швидше за все, готувалися не один-два дні.

Після того, як ЗСУ обстріляли Бєлгород (в українській пресі з посиланням на неназваних військових написали, що це була відповідь за атаку попереднього дня), Росія завдала ще одного удару по Україні.

У новорічну ніч, за українською інформацією, Росія випустила по Україні 90 “Шахедів”, ще один наліт відбувся вдень 1 січня, у ніч на 2 січня в атаці брали участь 99 різних ракет і безпілотників.

Навіть з урахуванням того, що, як вважається, російське військове та політичне керівництво досить болісно сприймає втрати військових кораблів, складно вважати таке витрачання ракет і безпілотників простою помстою, яку продиктували емоції. Зрештою, запас цих ракет у Росії був.

Про те, що з настанням зимових холодів Росія почне кампанію з обстрілу українських критичних об'єктів інфраструктури, досить багато говорили експерти протягом останніх місяців. З одного боку ці удари вписуються в концепцію війни на виснаження, яку Москва намагалася нав'язати Києву з осені 2022 року, з іншого — ці удари можуть компенсувати відсутність новин з фронту.

Принципово нової тактики Росія не використовує — як і попередньої зими, росіяни намагаються обдурити українську ППО, запускаючи ракети та дрони з різних напрямків, вибудовуючи маршрут їхніх польотів так, щоб траєкторію було важко передбачити. Крім того, масований наліт перевантажує ППО, коли зенітно-ракетні комплекси розстрілюють ракети за одними цілями, і не встигають перезарядитися, щоб вразити інші.

Тому, незважаючи на те, що обстріл українських міст почався після знищення БДК “Новочеркаськ”, швидше за все, до нього готувалися заздалегідь.

Готувалися й українські військові. Якщо цифри, які озвучує керівництво України, близькі до істини, і справді ППО збиває 80-90% цілей, то це показує, що система ППО майже за два роки війни стала набагато професійнішою та ефективнішою.

Проте війна на виснаження тому так і називається, що тепер одне з головних питань — чи вистачить у Росії ракет і дронів, щоб продовжувати кампанію обстрілів, і чи буде достатньо в української ППО ракет-перехоплювачів, щоб захистити себе.

Чи готова українська ППО

Патріот

Автор фото КОМАНДУВАННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗСУ

 

 

Україна має три комплекси ЗРК PATRIOT

 

 

 

Експерти прогнозують, що такі обстріли будуть наростати та ставати складнішими з настанням зимових холодів. Вже під кінець цього тижня в Україні прогнозують нічні морози до -11 й мінусову погоду вдень.

Торік у цей час Україна вже сиділа без світла — РФ з жовтня завдавала ударів по ЖКГ та генерації електроенергії.

Цього ж сезону Росія, вочевидь, вирішила стартувати пізніше і накопичувала ракети. Влітку її основні зусилля були зосереджені проти перевалки зерна та військової інфраструктури.

Українська система ППО розгорнула чотири райони, де вона може організувати протиракетну оборону (ПРО), перехоплювати балістику, зауважує воєнний оглядач Кирило Данильченко в огляді для ВВС Україна.

Це три батареї PATRIOT та одна SAMP/T.

Тож міста-мільйонники, вважає Данильченко, швидше за все, будуть прикриті, але по Харкову залишаться питання: навряд чи туди підтягнуть дефіцитну батарею цих комплексів — під загрозу реактивної артилерії та коригованих бомб. Та і її буде там легко перевантажити.

У пробілах між цими зонами працюватимуть п'ять комплексів IRIS-T і кілька вогневих юнітів “NASAMS” — щоб створити буферну зону, яка захищає зони ПРО і великі міста від перенавантаження ударів крилатими ракетами та дронами. Тобто — щоб противник не зміг зосередити в одному секторі зусилля та прорвати ППО.

Розгортаються і десятки екіпажів мобільних груп — з турелями на пікапах, прожекторами, тепловізорами, лазерними далекомірами, “Старлінками”, ПЗРК.

По озброєнню тут найширший “зоопарк” — від шведських зеніток Bofors до кулеметів “Максим” на турелях.

Такі екіпажі “мисливців на шахедів” діють на Миколаївщині, Київщині, Херсонщині та в низці інших регіонів.

Проте “Шахедам” вдається долітати навіть до західних областей України.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.