18 квітня Білл Бернс, директор ЦРУ, попередив, що є “цілком реальний ризик того, що українці можуть програти на полі бою до кінця 2024 року або надати Путіну можливість диктувати умови політичного врегулювання”.
Такому розвитку подій зараз вдалося запобігти. Завдяки допомозі, схваленій Конгресом, цього року українські сили зможуть “протриматися” на полі бою та поставити під сумнів “зарозумілу думку” Володимира Путіна, що “час на його боці”, цитує Бернса видання.
Дисбаланс у вогневій потужності останніх місяців уже мав важкі наслідки. Перевага Росії в артилерії дала можливість її військам просуватися і змусила Україну відбивати атаки піхотою, озброєної гранатами та стрілецькою зброєю, а не власною артилерією.
Це призвело до більших втрат українських сил і менших — російських, хоча за підрахунками західних офіційних осіб, втрати росіян залишаються дуже високими — близько 1000 убитих і поранених щодня під час наступу.
Ба більше, навіть свіже вливання зброї не змінить повністю перевагу Росії у вогневій потужності. З величезним населенням і нафтовим багатством Росії легше залучати нових рекрутів. Тому Україна, ймовірно, не зможе розпочати нові наступальні дії. А невизначеність щодо західної допомоги не зникне. Америка може стати менш дружньою до України після президентських виборів і виборів до Конгресу у листопаді, вважає Economist.
Видання аналізує, як розвиватимуться події на фронті після нового вливання зброї і грошей від уряду США.
Часів Яр
Для Росії захоплення Часового Яру відкрило б шлях до більших міст Донецької області. Для України — місто є стратегічним опорним пунктом, розташованим на височині та прикритим каналом, окопами та нещодавно зміцненими укріпленнями. Москва наказала своїм військам просунутися якомога далі до Дня перемоги 9 травня, що в Росії став приводом “для пафосних військових парадів і шовіністських промов”, пише видання.
Попри вогневу перевагу Росії, бої останнього місяця показали, що їй не вистачає сил і засобів для наступу. Росіяни зараз атакують в основному позашляховиками, баггі та квадроциклами, розповідає виданню полковник Павло Федосенко, який очолює бригаду, що обороняє місто.
Хоча новину про новий пакет допомоги військові сприйняли оплесками, Федосенко та інші підозрюють, що Часів Яр зрештою паде.
Вливання зброї має, однак, має надати змогу Україні відбити більший російський наступ, який українське військове керівництво очікує у травні.
Українські сили прогнозують наступ на схід, щоб захопити більшу частину Донбасу, а також атаку на Харків. Його захоплення було б величезною психологічною перемогою, але Росії майже напевно бракує як військ, так і достатньої кількості механізованих засобів для рішучої атаки, пише Economist.
Захист неба
Автор фото GETTY IMAGES
Україна не має достатньо систем ППО, щоб захистити свої обʼєкти енергетичної інфраструктури (фото Getty Images)
Україна намагається захиститися від російських атак на енергетичну інфраструктуру за допомогою американських, європейських і радянських протиракетних систем. Але, як і з артилерією, запас боєприпасів скоротився.
На відео, опублікованих у соціальних мережах останніми тижнями, видно, що російські літаки Су-25 літають на відносно низькій висоті на сході, а розвідувальні безпілотники проникли на 40 км за лінію фронту. Це свідчить про те, що Україні бракує ракет-перехоплювачів, вважає видання.
Послаблення протиповітряної оборони України дає більше свободи для маневрів російським реактивним літакам і керованим авіабомбам на лінії фронту. Найгірший сценарій полягає у тому, що перевага в повітрі дозволить Росії бомбити лінію фронту, як вона це робила у Маріуполі в перші місяці війни. Це значно ускладнить Україні утримання поточних позицій.
Пакет допомоги США включатиме кілька ракет, але Україні також потрібні пускові установки. Зараз вона має від п’яти до десяти батарей Patriot. Але вони захищають великі міста, залишаючи відкритою інфраструктуру в інших місцях та лінію фронту.
Україна сподівається, що Польща та Іспанія пожертвують більше. Але річ у тім, що ці системи ППО вкрай потрібні й в інших місцях, як показав обстріл Ізраїля 13 квітня, зауважують автори статті.
Наступ Росії
До ухвалення допомоги Путін міг сподіватися, що наступ влітку дозволить йому досягти значного прогресу. Це, своєю чергою, могло посилити сумніви серед західних партнерів України щодо здатності України до опору, а також дати Путіну шанс укласти вигідну угоду з Дональдом Трампом, якщо він переможе на президентських виборах.
Але ухвалення допомоги, вочевидь, змінить розрахунки російського президента. А якщо Україна буде належним чином озброєна в найближчі місяці, будь-який російський наступ, швидше за все, припиниться, припускають аналітики.
“Це був би важкий удар. Військова машина Путіна не може нескінченно підтримувати поточний темп”, — зазначає видання.
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, Росія втратила близько 3000 одиниць бронетехніки за рік до лютого, а з початку війни — близько 9000.
“Російський оборонно-промисловий потенціал досягне максимуму в 2025 році”, — кажуть західний чиновник.
Водночас потужність союзників України почне зростати. Щойно ухвалений Конгресом законопроєкт передбачає інвестиції для збільшення темпів виробництва боєприпасів.
Так виробництво ракет для установок Patriot може зрости приблизно на п'яту частину протягом наступного року з нинішніх 500. А щорічне виробництво снарядів у США має досягти наступного року приблизно 1,2 мільйона. До цього можна додати європейські снаряди — 1,4 мільйона цього року та 2 мільйони наступного — і союзники України незабаром зможуть зрівнятися з російським виробництвом, підсумовує Economist.
Не зброя, а люди
Автор фото GETTY IMAGES
Перевагу матиме та сторона, яка першою зможе опанувати масштабні операції, для чого потрібні тренування (фото Getty Images)
Водночас видання зауважує, що у перспективі Україні найбільше бракуватиме не боєприпасів, а людей.
Закон про мобілізацію довго не ухвалювали, не в останню чергу й через опір самого президента України, стурбований політичними та економічними наслідками.
Але людська сила, вочевидь, стане “вирішальним” фактором для України цього року, цитує видання аналітика Фонду Карнегі Майкла Кофмана.
Велику перевагу матиме та сторона, яка першою зможе опанувати масштабні операції. Якщо Україна хоче цього, їй знадобиться багато тренувань. Але для цього потрібен час.
За словами людей, знайомих з планами, пише видання, створити серйозний наступальний потенціал Україна, вочевидь, зможе не раніше 2026 або 2027 років.
“Іншими словами, великий військовий прорив для України може відбутися через кілька років і навіть тоді лише за умови збереження та посилення широкомасштабної підтримки Заходу”, — підсумовує Economist.
Виділяючи 61 мільярд доларів, Конгрес США запобіг найгіршому сценарію, але не гарантував Україні досягнення очікуваних нею результатів, вважають автори матеріалу.
Что скажете, Аноним?
[19:09 09 января]
[11:50 09 января]
20:00 09 января
17:40 09 января
15:30 09 января
15:00 09 января
14:10 09 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.