Учорашнiй “рейд” журналiстiв “України молодої” пiдтвердив: порiвняно з минулим новорiччям ялинкових базарiв у столицi вкрай мало. Рiч у тiм що цьогоріч, аби запобігти незаконній вирубці дерев, Державне агентство лісових ресурсів запровадило обов’язкове маркування ялинок. Люди нарікають: без відповідних маркувань міліція затримує автiвки з ялинками на під’їздах до столиці. Помітивши торговця на узбіччі, підходимо, начебто ми пересічні покупці. Пан Микола, який продає лiсових красунь, неохоче повідав, що реалізовувати продукцію дуже важко, бо “міліція може підійти і все закрити”.
Цього року КМДА зменшила кiлькiсть “офiцiйних” точок iз продажу новорiчних дерев — їх буде тiльки 86. На сьогоднi працюють заледве чверть “офiцiйних” ялинкових базарiв. Покупцiв крутиться чимало. Звідси й чимала вартість деревця: ціна ялинки висотою в метр—півтора становить 80 гривень, а за вищу треба викласти до півтори сотні гривень.
Основна цьогорічна тенденція — замість нормальних ялинок людям пропонують “ікебану” зі зв’язаних хвойних гілочок, які кріпляться на дерев’яній підставочці. За таке задоволення висотою до півметра треба викласти 30—35 гривень. Продавцi зізнаються: до нехитрих прийомів доводиться вдаватися саме через обов’язкове “чіпування” дерев. “Знаєте, скільки часу треба, щоб виростити ялинку? Ніхто не хоче ні садити, ні працювати. Тепер і вирубувати заборонили”, — бідкається одна з бабусь, яка продає колючi “букети” неподалiк метро “Дарниця”.
“Україна молода” побувала на ще одній точці з реалізації новорічних дерев та прикрас біля метро “Шулявська”. На нашому шляху це було єдине місце, де можна чiпи побачити на власні очі. Так от, ялинковий чiп — це звичайний шматок чорного картону з кількома цифрами i штрих—кодом, причеплений до стовбура тоненькою мотузкою. Для чого чіпи, продавці не могли відповісти і тут. “Але закон треба виконувати, тому ми отримали всі необхідні дозволи. Краще так, щоб потім не мотати нерви з правоохоронцями”, — додають вони.
Утiм “Україна молода” з’ясувала таке: міліція може штрафувати людей, які здійснюють продаж ялинок у невідведених для цього місцях, але не має жодних директив щодо наявності—відсутності чіпів. Про це повідомив нам голова прес—служби київської міліції Володимир Дмитренко.
Але фермери, які вирощували новорічні красуні, бояться виставляти на продаж свiй “контрафакт”. Чiпи, розповіла “Україні молодій” Олена Аганесова, прес—секретар Держагентства лісових ресурсів, роздали винятково державним господарствам, а не “приватникам”. За її словами, лiмiт чiпiв на всю країну — 5 млн. Вистачить. А тепер — увага! Прес—секретар Держагентства пояснює: офіційної постанови про обов’язкове чіпування ялинок не існує, це лише рекомендована процедура.
Цифри
Виробники на ялинках не розбагатiють
Закупівельна ціна новорічного деревця складає 52 грн. За словами голови Держагентства лісових ресурсів Віктора Сівця, така ціна не передбачає отримання прибутку лісовими господарствами, бо майже не покриває витрат на дерево, яке вирощували протягом 5—7 років.
За незаконно зрубане дерево правопорушник має заплатити від 274 до 1753 грн. штрафу, у випадку несанкціонованої торгівлі — від 50 грн.
Іван ГАВРИЛЯК, Анастасія БОГУСЛАВСЬКА
Что скажете, Аноним?
[10:40 22 января]
[07:00 22 января]
[16:50 21 января]
11:30 22 января
11:20 22 января
11:00 22 января
10:30 22 января
10:20 22 января
10:00 22 января
09:50 22 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.