Набив руку на корупційних справах Мамка ще під час служби в органах МВС, коли країною керував президент-втікач Віктор Янукович, а відомством Віталій Захарченко. Тоді вплив одіозного полковника Мамки був настільки сильним, що групу слідчих Головного слідчого управління МВС, якою він керував називали “мамкині діти”. Саме через “руки” Григорія Мамки проходили всі резонансні розслідування, які він віртуозно спускав на гальмах.
Наприклад, справа “Укрсоцбанку” (UniCredit), топ-менеджери якого у 2014 році підозрювалися у відмиванні коштів на території України та країн ЄС та протизаконних банківських операціях на користь групи олігарха Сергія Курченка, пов'язаного із всесильним сином екс-президента Олександром Януковичем. Мамка тоді припинив розслідування розпустивши з незрозумілих причин слідчу групу. Тоді ЗМІ припускали, що “подяка” керівництву МВС за це могла обчислюватися сумами в мільйон і більше доларів. Схожа доля була й у справ щодо посадовців “Укренерго” та “Укргідроенерго”, які підозрювалися у зловживанні службовим становищем, розтратах бюджетних коштів тощо. А за допомогу у виведенні з-під ударів ризикових фірм й сприяння рейдерству слідчими, підконтрольними Мамці, він отримував щоразу не менше $300 000. Й таких прикладів “продуктивної” роботи колишнього правоохоронця безліч.
Заробляв Мамка й на контрабанді через Одеську митницю, й на замовних перевірках та обшуках, наприклад в офісі одеської мережі дитячих магазинів “Антошка”, фабрикуванні справ, як то проти колишньої депутатки Тетяни Чорновіл, звинуваченої у вбивстві працівника офісу “Партії регіонів”, виїмці документів. А допомагав йому у цьому горезвісний Печерський райсуд Києва. Тоді Мамка й почав протоптувати стежинку до перевертнів у мантіях.
Однак після Революції Гідності Мамка був звільнений з посади. Для одних це стало крахом і забуттям, але підприємливий правоохоронець вирішив вийти на новий рівень. Саме на своєму звільненні він потренувався у вирішенні питань у судах, адже система йому була знайома як нікому іншому. Зокрема, Мамка виграв кілька позовів проти Національної поліції в Окружному адміністративному суді Києва, в тому числі щодо свого звільнення, а потім і переведення в зону АТО. Чи варто тут нагадувати, що очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, його заступника, а також інших суддів, обвинувачують у зловживаннях в ОАСК, у змові з низкою інших осіб, а саме у вчиненні спроб захоплення державної влади, перешкоджанні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом.
Після того, як Григорій Мамка потрапив до Верховної ради України від не менш одіозної “Опозиційної платформи — За життя” не дивно, що працювати він пішов у комітет з питань правоохоронної діяльності, де все рідне і знайоме.
Водночас Мамкині справи, а точніше рішалово, вийшло на новий рівень. Як справжній регіонал, а їх колишніх не буває, Мамка став посередником між суддями та адвокатами. Нині в колі адвокатської та суддівської спільноти всім відомо: “Хочеш вирішити в питання — йди до Мамки”. Нардеп не гребує жодним судом жодної інстанції, проте особливо любить справи Верховного суду, адже такса на вирішення питань там найбільша.
Зокрема, за даними наших джерел, гонорар Григорія Мамки, наприклад, за посередництво у кримінальній палаті Верховного суду стартує від $200 тис., тобто це те що отримує він персонально. Про свої розцінки Мамка не соромиться говорити відкрито — в той час коли інші намагаються говорити завуальовано, у нардепа немає хіба що вивіски. Прайс суддів ще більше вражає. В суммі вирішення питання у Верховному суді може обійтися навіть в кілька мільйонів доларів.
Як і в Офіс генерального прокурора, у Верховний суд депутат заходить, як до себе додому, — в будь-який час. Там його неодноразово помічали навіть вночі, адже Феміда не спить. Цьому посприяв зокрема близький друг Григорія Мамки — колишній голова Верховного суду Сергій Князєв, нині підозрюваний в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. Адже правоохоронці затримали Князєва під час отримання другого траншу в $450 тис. від загальної суми $1,8 млн. Тобто якраз саме такими розмірами й сумами любить оперувати Григорій Мамка. Саме Князєв майже за руку завів Мамку у Верховний суд, познайомим зі “своїми” суддями й увів у курс справ.
Незважаючи на те, що Князєва з тріском вигнали з Верховного суду, судді, які звикли працювати із Мамкою лишилися й далі продовжують вершити “мамкине правосуддя”. Знаючи, що залишаться безкарними, судді Верховного суду все частіше вдаються до сумнівних, а інколи й відверто незаконних рішень.
Цікаво, що нардепу вдається вирішувати навіть ті питання, у яких здавалося б все очевидно й шансів на якісь зміни немає. Питання лише у вартості.
Для зручності Мамка навіть має офіс в кварталі, де зібрані “найсмачніші” суди в Києві — починаючи з Верховного й завершуючи Господарським судом, де вершаться долі бізнесів. При цьому помічники Мамки, а офіційних у нього їх аж шість, точно знають, коли буде розглядатися та чи інша справа й уміло нашіптують адвокатам та їх підзахисним ціну потрібного рішення суду.
До речі, будучи народним депутатом, Мамка запитами перевіряє, чи не розслідують правоохоронці проти нього і його помічників кримінальні справи.
Слід зазначити, що крім вирішення справ у судах за гроші, Мамка тишком нишком намагається й підсобити своїм любим друзям. Так, наприклад він вніс на розгляд парламенту кілька законопроектів, які під красивим соусом ховають його відданість регіоналом. Один, зокрема, робить неможливим притягнення до відповідальності за злочини на майдані по тих справах, де є багато потерпілих, а інший дозволить лідеру ОПЗЖ Юрію Бойку зберегти звання “Герой України” з усіма витікаючими з нього фінансовими плюшками. Отака вона, Мамкина відданість.
Что скажете, Аноним?
[21:26 21 ноября]
[12:44 21 ноября]
11:30 22 ноября
09:40 22 ноября
09:20 22 ноября
09:10 22 ноября
09:00 22 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.