Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Крига скресла

[10:30 07 мая 2011 года ] [ Тиждень, 6 травня 2011 ]

Справа банку “Надра” зрушила з місця. Закрите розміщення акцій додаткової емісії на суму 3,5 млрд грн, заплановане на лютий цього року, врешті-решт завершилося.

Покупцем додемісії стала австрійська компанія Centragas Holdіng AG, яку контролюють Дмитро Фірташ та Іван Фурсін. Відтепер частка українських бізнесменів у статутному капіталі банку становить 89,97%. Поки що в банку працює тимчасова адміністрація, однак після закінчення процесу реєстрації додемісії, нові акціонери зможуть брати участь у керуванні фінансовою установою.

Історія навколо банку “Надра” розгорнулася ще наприкінці 2008 року. Під час падіння курсу гривні тоді ще прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко неодноразово звинувачувала керівництво фінустанови в тім, що воно залучило близько 10 млрд грн рефінансування (причому гроші були видані без усякого забезпечення) і більшу частину цієї суми використали на спекуляції на валютному ринку.

На початку 2009-го банк перестав виконувати зобов'язання перед клієнтами, після чого (у січні 2009-го) у ньому розпочав роботу куратор від Нацбанку, а вже з 10 лютого того ж року (на прохання Group DF, що планувала придбати контрольний пакет акцій фінустанови) була уведена тимчасова адміністрація. Улітку 2009-го банк був одним із претендентів на рекапіталізацію за рахунок держкоштів. Але він не впорався з однією з основних умов держфінансування — реструктуризацією зовнішньої заборгованості. До того ж у цей час кошти продовжували виводити з фінустанови. Юлія Тимошенко навіть планувала змінити адміністратора Валентину Жуковську, котра, як вважала прем'єр-міністр, діяла в інтересах Group DF. Проте втілити задумане в життя не вдалося. Більше того, коли в жовтні 2009-го екс-голову правління Ігоря Гіленка податкова міліція звинуватила у присвоєнні $50 млн, а генпрокуратура оголосила його в розшук (зараз екс-банкір перебуває на території Росії), по ринку почали ширитися чутки про можливу ліквідацію фінустанови. Мовляв, рятувати там уже нічого.

Новий етап у житті банку стартував 2010-го, після президентських виборів. Фінустанову не лише передумали ліквідувати, а й знову порушили питання щодо можливої рекапіталізації за рахунок держкоштів. Щоправда, МВФ був проти. Тоді уряд запропонував компроміс — фінансування на паритетних засадах разом із приватним інвестором. Потенційним співучасником називали Дмитра Фірташа, який восени 2010-го перевів на комплексне обслуговування в Надра Банк концерн “Стирол”, що належить йому, і низку підприємств. Але поки майбутні співвласники фінустанови розробляли план подальшої роботи, у банку сплив термін дії тимчасової адміністрації. Щоб продовжити повноваження Валентини Жуковської, регулятору навіть довелося вносити зміни до Закону “Про банки й банківську діяльність” (документ обмежував термін роботи тимчасової адміністрації двома роками).

І от, врешті-решт, більше ніж через два роки від початку цієї тривалої історії, установа отримала кошти. Втім, остаточну крапку ставити тут поки зарано. “Загальна потреба банку в додатковому капіталі оцінюється в 9 млрд грн, отже, цього року можлива подальша капіталізація банку”, — коментує начальник відділу аналізу фінансових ринків ИНГ Банк Україна Олександр Печерицин. До того ж уряд, як і раніше, не виключає можливості своєї участі в порятунку банку (надавши субординовану позику). Але коли Надра Банк отримає решту і скільки ще вкладникам чекати своїх грошей, невідомо.

Марія МІНСЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ

SpaceX запустила частную миссию к Луне. Как развивается космическая гонка миллиардеров Маска и Безоса?

[07:00 16 января]

[BBC News Русская служба, 15 января 2025]

Основатель Amazon Джефф Безос и его компания Blue Origin вот-вот запустят ракету New Glenn. Запуск должен был состояться еще в понедельник, но был отложен по техническим причинам — и, скорее всего, произойдет в ближайшие дни. Все это происходит на фоне успехов SpaceX Илона Маска: компания в прошлом году совершила прорыв, посадив часть гигантского корабля Starship прямо на стартовую площадку. А сегодня ракета Falcon 9 компании SpaceX отправилась к Луне вместе с двумя посадочными модулями, созданными частными компаниями из США и Японии. Они будут исследовать лунный грунт и изучать магнитное поле земли. Компании обоих миллиардеров были основаны более 20 лет назад. SpaceX значительно опередила конкурента за последние годы, но успешный запуск New Glenn может сократить отставание.

НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.