Джерело в Уряді передало БізнесЦензор схему кадрової залежності менеджерів ПАТ “Укрзалізниця” (УЗ) від впливових бізнесменів та взагалі маловідомих осіб.
Деякі схеми зав'язків доволі відомі. Загалом менеджерська структура на УЗ концентрується в 4 гілках. Перша — офіційна команда голови правління Войцеха Балчуна, який завів в правління чотирьох поляків.
Інші три так чи інакше пов'язані з президентом Петром Порошенко. Офіційний вплив на УЗ має профільний віце-прем'єр Володимир Кістіон — креатура голови Уряду Володимира Гройсмана, який поки що входить в команду Порошенко.
Менш легалізований, але інституційно обгрунтований вплив має Ярослав Дубневич — голова профільного комітету у Верховній раді, народний депутат від президентскої фракції БПП.
Остання гілка зав'язана на Станіслава Лєснікова, якого пов'язують з Адміністрацією президента. Його вплив на УЗ ніяк інституційно не закріплений.
Ярослав Дубневич і колійна корпорація
В правлінні УЗ працює кадровий залізничник Сергій Михальчук. Його призначенню сприяв Ярослав Дубневич — народний депутат від БПП, голова комітету Ради з питань транспорту та співвласник “Корпорації КРТ” (Колійні ремонтні технології).
Як повідомляв український Forbes в 2012 році, підприємства Ярослава Дубневича та його брата Богдана, є крупними постачальниками запчастин для колій. Протягом 2008 — 2011 років УЗ очолював Михайло Костюк. Він був власником патенту на кріплення Дубневичів та отримував роялті від КРТ, коли той постачав їх УЗ.
Тепер, завдяки Михальчуку, Дубневичі мають змогу і далі продавати УЗ запчастини, необхідність яких міністр інфраструктури Володимир Омелян ставить під сумнів. За його словами орієнтовна вартість закупівель в компаній Дубневичів в 2016 році склала близько мільярда гривень.
За штатним розписом Михальчук контролює департамент матеріально-технічного забезпечення, будівельний департамент та Центр управління промисловістю. Саме в його сфері відповідальності знаходяться закупівлі УЗ.
Станіслав Лєсніков — загадковий росіянин
Ще одна вертикаль, яка викликає багато питань — вплив на “Укрзалізницю” загадкового громадянина РФ Станіслава Лєснікова. Про нього в інтерв'ю БізнесЦензор розповідав міністр інфраструктури Володимир Омелян.
“Мені скаржаться, що ним сформована ціла вертикаль із заступників начальників регіональних залізниць, — каже Омелян — Хто всі ці люди? Чим вони займаються? Які досягнення по боротьбі з корупцією або в реформуванні? Чи готові вони покласти результати на стіл?”
Інтереси Лєснікова в УЗ впроваджує Сергій Шут, якого було призначено радником голови правління УЗ ще за минулого керівника — Олександра Завгороднього.
Як повідомляв український Forbes в 2012 році, Шут є бізнес-партнером Олександра Матковського — двоюрідного брата Владислава Каьсківа, що за часів Віктора Януковича очолював Держагентство з інвестицій та управління нацпроектами.
Разом вони створили схему, за якою Держагентство за великі кошти мало викупити земельні ділянки у Шута і Матковського для будівництва об'єктів під Зимню олімпіаду.
Як вже повідомляв БЦ, Шут добився призначення людей з колишнього оточення Каськіва заступниками по реформуванню на всіх шести українських залізницях.
Одного з них в листопаді 2016 року на конкурсі було обрано державним секретарем Мінінфраструктури. Це Андрій Галущак, який за протекцією Шута був заступником по реформуванню голови Львівської залізниці.
В 2011 році Галущак обіймав посаду заступника директора ДП “Інвест-Україна” та заступника керівника ДП “Національний проект” LNG-термінал “. За даними слідства, держагентство Каськіва через підконтрольну “Державну інвестиційну компанію” надало цьому підприємству позику для реалізації національних проектів.
Слідчі відзначають, що фактично гроші були виведені в тіньовий оборот: перераховувалися на рахунки компаній, розташованих в офшорних зонах, і легалізовувались шляхом придбання значної кількості земельних ділянок.
Докладно про те, як з одного боку Дубневич та Михальчук, а з іншого Лєсніков і Шут впливають на УЗ, дивіться у схемі.
Клікніть для перегляду у великому розмірі
БізнесЦензор вже звертався до голови правління УЗ Войцеха Балчуна з проханням дати інтерв'ю. БЦ готовий надати майданчик для висловлювання його позиції з приводу кадрових питань.
Что скажете, Аноним?
[20:31 29 ноября]
[19:12 29 ноября]
[10:13 29 ноября]
19:00 29 ноября
18:50 29 ноября
18:40 29 ноября
18:10 29 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.