Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Друге відкриття — теж з авралом

[16:05 11 ноября 2011 года ] [ Україна молода, № 204, 11 листопада 2011 ]

За день до першого матчу на оновленому НCК “Олімпійський” біля стадіону ще кипіла робота на будмайданчиках.

Учора вранці на станціях Київського метрополітену з’явилося оголошення з розряду тих, що вивішують з нагоди пізніх міжнародних матчів “Динамо”. “У зв’язку із проведенням 11 листопада о 21.45 на стадіоні НСК “Олімпійський” товариської гри між збірними України та Німеччини метрополітен працюватиме на годину довше”, — йдеться в об’яві. А ось друга частина повідомлення відверто здивувала: зазначено, що станції метро “Олімпійська” та “Палац спорту” не працюватимуть на вхід, починаючи з 23.30 і до завершення роботи.

Такою оригінальною буде “логістика” вивезення вболівальників з НСК “Олімпійський”, який приймає перший матч після реконструкції. Збірна Німеччини приїхала на спаринг до Києва якраз для того, аби прозондувати, як виглядає Україна — господарка Євро—2012. І вболівальникам із ФРН буде цікаво дізнатися, що за півроку до початку футбольної першості обидві станції метро біля головного стадіону ЧЄ не працюють на вхід саме тоді, коли це найбільш потрібно.

Зрозуміло, що на матчі Україна—Німеччина очікується аншлаг — 70 тисяч, і станції “підземки” зачиняють, аби уберегти вболівальників від надмірної тісняви. Але чому “до завершення роботи метрополітену”? І чому б київській владі не показати європейське обличчя та не забезпечити обслуговування глядачів після матчу іншими видами транспорту — додатковими автобусами, наприклад?

Скажімо, у 1980—х роках, коли на Республіканському стадіоні збиралося по 100 тисяч глядачів, також частково блокували входи в метро, однак лише на однойменній станції і ненадовго. А сьогодні уболівальникам холодної темної ночі слід вирушати на інші станції — за кілометр—два. І добре ще, якщо люди знають, де ці станції розташовані. А скільки ж є гостей Києва, котрі приїхали подивитися великий футбол і не знаються на тонкощах столичного рекогносцирування! До речі, проблема паркувальних місць для приватних авто навколо стадіону стоїть ще гостріше.

Нагадаємо, урочисте відкриття НСК “Олімпійський” після реконструкції відбулося ще 8 жовтня. Однак опоряджувальні роботи — передусім навколо арени — досі не завершено. Схоже, столична влада жене вболівальників на дальші станції метро, бо просто не готова до великої кількості людей на Троїцькій площі — тій, що біля стадіону з боку вулиці Червоноармійської.

Учора, за день до матчу—відкриття, кореспонденти “України молодої” на власні очі проінспектували площу, де свого часу починали зводити торговельний центр, але зрівняли його із землею на вимогу УЄФА — задля безпечних умов евакуації вболівальників у разі потреби. Троїцька площа досі нагадує будмайданчик. Принаймні ще вчора по обіді вона була обнесена з боку Червоноармійської зеленим парканом. Місцями в огорожі були “вікна”, через які проглядалися шматки викладеного жовтою бруківкою плацу та неготовий в’їзд у підземний паркінг. Кипіла робота й у підземному переході, де будівельники облаштовували один із виходів метрополітену, який тривалий час був забитий фанерою.

Зробивши гак по вулиці Саксаганського, кореспондент “УМ” побачив Троїцьку “з тилу”. Із цього ракурсу площа виглядала менш безнадійно. За сіткою—огорожею метушилися будівельники, які в авральному порядку вкладали плитку. “До п’ятниці повинні встигнути, — так відповіли робітники на запитання щодо сьогоднішнього відкриття площі для проходу вболівальників. — Працюємо ж цілодобово”. А ось у паркінгу, за словами будівельників, роботи ще на два роки.

На відміну від площі, де вчора кипіла робота, головна арена Євро—2012 флегматично очікувала першого спортивного дійства.

Щоправда, заглянути всередину “Олімпійського” не вдалося — жодного відчиненого входу на територію, як це було до реконструкції, не було. Більше того, в огорожі з’явилася новинка: автоматизований турнікет—“вертушка”, через який проходитимуть уболівальники, попередньо просканувавши свій квиток на терміналі.

“УМ” намагалася отримати дозвіл адміністрації національного спорткомплексу на екскурсію по арені та її внутрішніх приміщеннях — аби оцінити, чи готова споруда до прийняття великого футбольного поєдинку. Адже місяць тому, в жовтні, під час відкриття стадіону було видно, що на НСК забагато недоробок, починаючи від брудного фасаду й закінчуючи необладнаними туалетами. Але у прес—службі погоджувалися надати перепустку вже… після матчу Україна—ФРН. Із чого ми робимо висновок, що перед матчем на “Олімпійському” ще вистачало ґанджів.

А про ажіотаж навколо сьогоднішнього матчу свідчить насамперед “штиль” біля кас із боку Палацу спорту. Точніше, однієї каси, в якій приємна жінка відповідає поодиноким любителям футболу, що в продажу залишилися тільки квитки вартістю 600 гривень. Щоправда, це не зовсім квитки, а так званий “пакет гостинності”, який дозволяє власнику через окремий вхід потрапити на стадіон, відвідати ресторан, побалувати себе кулінарними стравами, продегустувати алкогольні напої, отримати спеціальний подарунок і програмку на матч. “Приходьте, відпочивайте”, — запросила касирка.

Для людей із меншим достатком біля каси кружляв спекулянт, який пропонував придбати за 120 гривень квиток, номінал якого — у шість разів менший. Офіційно ж усі перепустки за доступними цінами давно розпродано.

Правила

Біля пунктів пропуску НСК розташували велике інформаційне табло з правилами поведінки на стадіоні. Палити на НСК “Олімпійський” заборонено, окрім спеціально відведених для того місць. Не дозволяється проносити дудки, мегафони, будь—які напої в будь—якій тарі, а також парасольки типу “тростинка”.

Розрахунок на території стадіону проводитиметься лише у безготівковій формі. Щоб придбати на “Олімпійському” колу чи поп—корн, слід обзавестися спеціальною бесконтактною карткою — FUN card. Її заставна вартість — 20 грн., а мінімальна сума, яку можна на неї покласти, — 10 грн. Купити FUN card можна в касах ПС та у промоутерів, які в дні матчів перебуватимуть біля фаст—фудів на стадіоні.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.