Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Доступного житла не буде!

[18:20 31 августа 2010 года ] [ Високий Замок, № 161, 31 серпня 2010 ]

Цьогорічне літо для ринку нерухомості виявилось ще гіршим за попередні.

Схоже, ріелтери уже втомилися робити оптимістичні заяви про те, що ринок нерухомості потроху відновлюється. Раніше коментарями типу “уже з наступного сезону ціни на житло підуть вгору” даремно намагалися розігріти ринок, тепер лише констатують: є продавці, є покупці, а продажів нема. За даними агенції SV Realty, у липні в Києві уклали 768 угод купівлі-продажу, тоді як навіть у липні минулого року, коли говорили, що ринок досягнув дна, вдалося продати 935 квартир. “Такого мертвого сезону на ринку ще не було”, — заявив голова Спілки фахівців з нерухомості Олександр Рубанов.

“Люди просто не мають грошей. Попит є, але продавці тримають ціни, тому мало хто зараз може дозволити собі придбати житло. Майже 70-80% продажів на сьогодні — недорогі квартири, вартістю до 100 тисяч доларів. Хоча є помітний тренд — добре йдуть невеликі торгові площі та заміські будинки. Це означає, по-перше, що бізнес зрушився з мертвої точки, по-друге, банки стали нецікаві для вкладення грошей. Відсотки по депозитах знижуються, і тримати гроші стає не так вигідно, отже, народ починає вкладати у нерухомість. Банки уже пропонують кредити, але їх ніхто не хоче брати — надто дорогі ці гроші. Користуються позиками хіба ті, кому до повної суми бракує 10-20 тисяч доларів. Та й вимоги банків до позичальників дуже високі”, — каже віце-президент Спілки фахівців з нерухомого майна Анатолій Топал.

Традиційно з вересня ділова активність пожвавлюється, отже, можна сподіватися, що і на ринку нерухомості побільшає “рухів”. Та експерт у це не вірить. “Уже кілька осеней ми чекаємо, що ринок пожвавиться. Але що зміниться з вересня? Доходи населення виростуть? Ні. Дешевих кредитів не буде. Доступного житла не буде! — каже Анатолій Топал. — У всьому світі ринок рухається за синусоїдою — після зростання йде спад. У нас теж кількість продажів повернеться на докризовий рівень, ціни теж. Але це буде не за рік-два і навіть не за три. Даремно сподіватися, що привид 2012 нам допоможе. Грошей-то нема”.

У регіонах ситуація не краща, аніж у столиці. Квартири купують мало, і то переважно ті, де власники готові торгуватися. Первинного ринку взагалі немає. На “вторинці” частіше розмінюють житло, аніж купують. Хтось продає однокімнатну, докладає і купує дві кімнати. Інший, навпаки, більшу квартиру міняє на меншу (якщо конче потрібні гроші).

“Ринок має вистоятись. Більше того, я б не хотів, щоб він пожвавився цієї осені. Якщо зараз підуть продажі, відразу ж почнуть піднімати ціну. Ринок до цього не готовий, тому знову все зупиниться. Так уже було цієї весни. Тільки-тільки почали краще купувати квартири, ціни пішли вгору. Як наслідок, усе стоїть дотепер. На мою думку, якщо ринок зачекає до наступної весни, то далі він почне повільно, але стабільно зростати. Бачимо, що гроші знову пішли в банки, тож рано чи пізно вони повернуться до людей. Головне, аби ці гроші не пішли на гречку, яка зараз уже по 20 гривень, — каже голова регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України Євген Міщанчук. — Нині ціни на житло на вторинному ринку Львова коливаються від 900 до 3000 доларів за квадратний метр — залежно від стану помешкання та району. Зате потроху починає дорожчати комерційна нерухомість”.

От що працює нормально, так це ринок оренди. Сюди криза, на щастя (чи на жаль для тих, хто винаймає), не добралася. За словами Євгена Міщанчука, винайняти однокімнатну квартиру за 1500 гривень на місяць практично неможливо. Ціни починаються від 200 доларів плюс комунальні послуги. Тобто в підсумку вийде майже 2000 гривень на місяць.

Зіновія ВОРОНОВИЧ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.