Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чи вистачить Україні зброї у 2024 році? Інтерв'ю замміністра оборони Гаврилюка

[08:40 19 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 18 грудня 2023 ]

Що робити із дефіцитом боєприпасів, який гостро відчутний на фронті? Чи не втомляться союзники допомагати Києву? Другий рік повномасштабної війни з Росією добігає кінця, і ці питання дедалі гучніше постають в Україні.

 Росія тим часом нарощує власне військове виробництво, активно поповнює свої запаси за рахунок Ірану й КНДР і намагається виграти цю битву на виснаження.

 

Про те, що може зробити Україна і її партнери у такій ситуації, кореспондент ВВС Абдужаліл Абдурасулов поговорив із заступником міністра оборони України Іваном Гаврилюком.

 

Нарощення свого виробництва

Іван Гаврилюк

Автор фото МІНОБОРОНИ УКРАЇНИ

Іван Гаврилюк 

 

Генерал Гаврилюк визнає: дефіцит артилерійських боєприпасів в Україні триватиме. І щоб компенсувати брак снарядів, Україна нарощує виробництво дронів-камікадзе, каже він.

“Щодо боєприпасів до артилерії, то це питання буде виникати і далі. Тому в Україні ухвалили рішення вирішувати ці питання шляхом створення потужного виробництва БПЛА”, — зазначає він.

Крім того, нарощується власне виробництво боєприпасів “практично всіх номенклатур колишнього СРСР”, — каже заступник міністра оборони.

Проте більшість західних систем, які Україна отримала від партнерів, використовують інший калібр — найпоширенішим є 155 мм. Тож разом із західними компаніями Україна планує виробляти такі снаряди на своїй території.

“Ми не можемо говорити про виробництво великої кількості 155-мм снарядів”, — зазначає генерал Гаврилюк. Але наступного року він очікує, що українська оборонна промисловість виробить “їх достатньо, щоб покрити різницю між тим, що потрібно [на передовій], і кількістю снарядів, які можуть дати партнери”.

Країни Заходу самі стикнулися з великими труднощами, намагаючись досягли власних цілей з поставок Україні боєприпасів.

ЄС обіцяв надіслати мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. Але наразі лише “480 тисяч були доставлені або перебувають в конвеєрі”, оголосила нещодавно президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

США з початку повномасштабного російського вторгнення надали Україні понад два мільйони 155-мм артилерійських снарядів. Але їхні власні запаси теж вичерпалися, тож минулого літа вони вирішили відправити Україні контроверсійні касетні боєприпаси. Це рішення багато хто критикував.

Одна з причин нестачі боєприпасів — те, що Україна вистрілює більше, ніж можуть виробити її партнери.

Нещодавно Міністерство оборони Естонії опублікувало звіт ”Військова стратегія для перемоги України та поразки Росії”, у якому підрахували, що Києву потрібно щонайменше “200 тисяч снарядів на місяць, щоб утримувати локальну вогневу перевагу”. Якщо таку інтенсивність вогню підтримувати, європейські та американські запаси спустошаться протягом 2024 року, й постане потреба в “значних іноземних закупівлях боєприпасів”.

Зараз країни США та ЄС відчайдушно намагаються наростити свої виробничі потужності. І все ж вони не можуть зрівнятися з тим, що робить Росія.

Міністр оборони Естонії в тій же статті оцінює, що за останній рік виробництво в самій Росії та “поновлення” запасів за рахунок таких країн, як Північна Корея, зросло втричі, досягнувши 3,5 мільйона снарядів на рік. А наступного року, ймовірно, досягне 4,5 мільйон.

Спільне виробництво із Заходом

Що ж у такій ситуації робити Україні? В Києві сподіваються на розвиток власної оборонної промисловості через створення спільних із країнами Заходу виробництв на своїй території.

Гаврилюк каже, що саме про це йшлося в переговорах з американськими компаніями, коли він супроводжував президента Зеленського під час його грудневого візиту до США.

У 2024 році разом з американськими партнерами в Україні сподіваються виготовити ракети для ЗРК С-300 і “Бук”. Набої до цієї радянської зброї також закінчуються.

“Ми розуміємо, що порівнювати ресурси РФ і України неможливо. Бо РФ має потужний оборонно-промисловий комплекс, який забезпечує перевагу, в тому числі в людських ресурсах і техніці. Тому щоб здобути перевагу на полі бою, нам потрібна технологічна перевага”, — наголошує заступник міністра.

Він також каже, що Київ очікує від партнерів ракет великої дальності. Такі ракети мають вирішальне значення, щоб перервати маршрути постачання російських військ та вражати їхні бази глибоко в тилу.

Війна на виснаження

Але терміни нових військових поставок під питанням: пакет допомоги від США на 60 млрд завис у повітрі, тоді як Білий дім оголосив перед тим, що до кінця цього року гроші для України закінчаться.

Крім того, минулого тижня Угорщина заблокувала угоду про допомогу з боку ЄС на 50 мільярдів євро.

  • Втім, за словами Гаврилюка, Київ впевнений: партнери надаватимуть допомогу, як і раніше. Країни ЄС, каже він, надсилають свою допомогу не лише як блок, а й на двосторонньому рівні.

“Нас не тільки ЄС підтримує, а кожна європейська країна окремо. Наприклад, минулого місяця Німеччина дала нам пакет допомоги близько 1,5 млрд євро, який включав потужні системи ППО, артилерійські боєприпаси тощо. На наступний рік є домовленість із Нідерландами і в них сплановані кошти на 2 млрд євро для підтримки України”, — каже Гаврилюк.

А оскільки Конгрес США не пішов на зимову перерву, він вважає, що найближчим часом питання про нові кошти для України може вирішитися.

І все ж, така ситуація сигналізує Росії, що міжнародна підтримка України йде на спад, і що, перевівши свою економіку на воєнний лад, Москва зможе виграти цю битву на виснаження.

Тож Росія почувається впевненіше. Президент Путін під час пресконференції минулого тижня повторив: війна закінчиться лише тоді, коли Росія досягне своїх цілей.

  • Саме тому Європа мусить взяти на себе зобов’язання щодо підтримки України, сказав ВВС Калле Кірсс, директор департаменту НАТО та ЄС Міністерства оборони Естонії:

“Ми повинні дуже чітко сигналізувати Росії, що ми готові до тривалої війни, що ми будемо розвивати нашу промисловість і ми [будемо] виділяти наші ресурси”.

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.