Ще одним кандидатом на посаду очільника ГУР називають Романа Машовця, чинного заступника голови Офісу президента. Він — кадровий військовий, багато років прослужив у ГУР. Раніше його прізвище називалося як можливого кандидата на посаду голови СБУ, але врешті від цієї ідеї відмовилися.
Утім, переведення Машовця в ГУР теж може позначитися на координації Офісу президента з силовиками — Міноборони, СБУ та ГУР, що на думку експертів, зараз видається не надто доречним.
Водночас, за словами експертів, у цілому перестановки у силовому блоці — на часі.
“Відставка Резнікова, безумовно, є наслідком скандалів у Міноборони. Це наслідки політичної відповідальності. Пан Резніков не міг втримати під контролем своїх підлеглих. Звичайно, що красти під час війни це ганебно. Але така ситуація у Міноборони була завжди і вплинути на це Резніков, на жаль, не зміг”, — зазначив у коментарі “Апострофу” політолог Володимир Фесенко.
Що стосується можливого призначення міністром оборони Кирила Буданова, то з цього приводу Володимир Фесенко каже наступне: “З формальної точки зору для пана Буданова це підвищення. Але на новій посаді для нього будуть і виклики. Це абсолютно новий рівень відповідальності. Буданову треба буде навести лад в Міноборони, а це для нього буде іспитом. Треба зламати стару корупційну систему. Але наскільки я знаю, Кирило — дуже амбітна людина. Крім того, Буданов буде краще розуміти військових”.
А от політичний експерт Володимир Воля вважає, що призначення Буданова міністром оборони для нього пониження в статусі.
“Відставка Резнікова цілком закономірна. Він на цій посаді був сторонньою людиною. А от для Буданова це пониження, - каже експерт, - Чому керівництво країни зупинилось на цій кандидатурі? Тому що в нас кадровий голод і кваліфікованих кадрів, бажаючих зайняти цю посаду, вочевидь, нема”.
Між тим обидва експерти вважають, що на допомогу західних партнерів зміна керівництва Міноборони не вплине.
“Захід реагує на загальну ситуацію на фронті, а також на ескалацію Путіна”, — каже Володимир Фесенко.
“Комунікатором з Заходом з приводу постачання зброї є Офіс президента та Валерій Залужний, а тому зміна очільника воєнного відомства в цьому плані не так і важлива”, - вважає Володимир Воля.
Не погоджується з ними колишній офіцер СБУ, експерт Інституту майбутнього Іван Ступак.
“Можлива відставка пана Резнікова буде великою втратою. Справа в тім, що Резніков мав особливі стосунки з Лойдом Остіном (голова Пентагону — “Апостроф”). Міг йому подзвонити в будь-який час. В них було порозуміння. Чи є такі стосунки у пана Буданова? Якщо нема, то йому доведеться їх вибудовувати, а на це потрібен час. Крім того, невідомо, як до Буданова ставляться західні партнери. Ще одне. Чи вистачить пану Буданову масштабу, щоб зайняти посаду міністра оборони. Тут треба вирішувати більше завдань ніж голові розвідки”, — зазначає Іван Ступак в коментарі “Апострофу”.
Виникають у Ступака і питання відносно привода для звільнення Резнікова.
“Якщо Резніков винен у корупції у своєму відомстві, то тоді логічно було б його відсторонити і провести розслідування. А його, можливо, переведуть на іншу міністерську посаду. Може у Зеленського інше бачення на Резнікова. Але як ці перестановки зазначаться на боєздатності армії? Будем сподіватись, що гірше не стане. Війною займається пан Залужний. Але від міністра оборони залежить, чи буде у Залужного чим воювати і що його бійцям їсти”, — зазначив експерт.
У зв'язку з цим Володимир Фесенко також виказав стурбованість тим, що між Будановим і Залужним може виникнути негласний конфлікт і конкуренція, оскільки вони обидва — військові, а також медійні особи. “З іншого боку, вони розуміють, що йде війна і треба об’єднуватись, щоб здобути перемогу”, — підкреслює Володимир Фесенко.
Обидва експерти, між тим, сподіваються, що від перестановок у силових відомствах Україна слабшою не стане.