З початку війни маркетплейс AliExpress призупинив прийом замовлень в Україну через невизначеність у термінах доставки та недоступність до деяких українських міст. Чи варто чекати повернення?
До війни більшу частину вантажів, адресованих українським клієнтам, AliExpress доставляв літаками у свій вантажний хаб у Ризі, Латвія. Звідти фурами операторів останньої милі в Україну. “З Латвії до покупця ми мали доставити 70—80% посилок за 10 днів”, — каже директор департаменту міжнародних операцій “Укрпошти” Юлія Павленко.
Війна зробила терміни доставки непрогнозованими. “Через логістику деякі замовлення не доставили вчасно”, — розповіли в Alibaba Group у відповідь на запит Forbes. Компанія обіцяє повернути гроші за замовлення, які не були доставлені протягом тривалого часу.
“Нова Пошта Глобал” не доставляє з AliExpress з 24 лютого. “Тимчасово призупинили з ініціативи партнера з міркувань безпеки”, — каже СЕО “Нова Пошта Глобал” Юрій Беневітський. НП веде переговори щодо відновлення доставки. Аналогічно “Укрпошта” домовлятиметься з AliExpress про повернення в Україну. “Робимо все можливе, щоб маркетплейс відновив продаж товарів із доставкою в Україну вже в травні”, — каже Юлія Павленко.
Оцінити фінансові результати AliExpress в Україні складно — компанія не має тут юридичної особи та не публікує фінансових результатів. Станом на середину 2020 року AliExpress був третім за відвідуваністю макретплейсом України з 15 млн відвідувань на місяць. Весь український ринок e-commerce в 2020 році досяг $4 млрд. В 2021 році, за даними агенції онлайн-маркетингу Promodo, ринок мав вирости ще на 23%.
Для України AliExpress є найбільшим іноземним маркетплейсом за кількістю замовлень, запевняє Павленко з “Укрпошти”. За 2021 рік обсяг доставки у “Нової Пошти Глобал” з AliExpress збільшився на 43%.
“Укрпошта”, “Нова Пошта” та Meest у 2021 році, за даними Павленко, сумарно доставили 30-35 млн замовлень з цього майданчика. За словами Беневітського, середня посилка в НП з Китаю важить 0,2—0,4 кг і коштує $12—17. Можна підрахувати, що за 2021 рік троє українських операторів ввезли посилок з AliExpress в Україну на $360—600 млн.
Перезапуск
AliExpress обіцяє розморозити приймання замовлень з України після вирішення логістичних проблем, але поетапно. Для відкриття доставки компанія має розуміти, в які терміни її буде здійснено та яка мінімальна кількість замовлень потраплятиме під компенсацію у разі зриву термінів. Крім того, перед поновленням доставки необхідно визначити діапазон поштових індексів, для яких буде доступна доставка і які не змінюватимуться хоча б два тижні, каже Юлія Павленко.
Якщо раніше компанія доставляла 70% замовлень за два-три тижні, то тепер ці терміни точно збільшуватимуться.
Завдання перед перезапуском — максимально видати посилки клієнтів, які вже у відділеннях, але які покупці не можуть забрати через зміну місця перебування, каже Павленко з “Укрпошти”. Такі відправлення переадресовуються Україною. Наразі “Укрпошта” звʼязується з клієнтами для уточнення нових адрес. “Ця послуга робиться вручну у відділенні нашими співробітниками. Ми не були готові до такої кількості переадресацій. Раніше це було менше ніж 0,5% від усіх замовлень. Зараз їх кількість зросла в рази”, — пояснює Юлія Павленко.
У “Новій Пошті” кажуть, що всі замовлення з AliExpress, які було зроблено до 24 лютого включно, компанія вже доставила.
Aliexpress поки не планує доставляти посилки до Донецької та Луганської областей, навіть у підконтрольні Україні регіони. Замовлення, які було зроблено до 24 лютого з адресою доставки до Донецької та Луганської областей, утилізують, а покупцям компенсують вартість, каже Павленко.
Як доставляти на інші тимчасово окуповані території, наприклад, до Херсона? “Укрпошта” передала AliExpress базу даних доступних для доставки поштових індексів. Інші будуть заблоковані до звільнення цих територій від російських окупантів.
Дмитро УЛЯНИЦЬКИЙ
Что скажете, Аноним?
[07:00 19 января]
[20:41 18 января]
11:00 19 января
10:30 19 января
10:00 19 января
09:30 19 января
08:30 19 января
08:00 19 января
21:55 18 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.