Rambler's Top100
АНАЛИТИКА

Поживемо — побачимо

[17:55 23 декабря 2008 года ][Олександр КУРИЛОВ]

У листопаді Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ПГЗК) зменшив виробництво залізорудної сировини порівняно з вереснем на 30%. Покупців продукції немає, тож полтавські гірники не планують збільшувати виробництво.

Що вдалося

Загальний обсяг виробництва окатишів у січні-листопаді цього року склав 8,361 млн. тон, що складає 100,5% від обсягу за відповідний період 2007 року — 8,319 млн. тон. Такий показник, як виробництво концентрату за одинадцять місяців, склав 9,673 млн. тон. За відповідний період минулого року концентрату вироблено 9,756 млн. тон. Тобто, йдеться про 99,1% від рівня минулорічного виробництва.

“Різниця пояснюється лише тим, що ми добували руду з для виготовлення окатишів з більшим вмістом заліза, для виробництва концентрату — навпаки. Тож у нас загальні витрати руди на виробництво котунів  менші”, — пояснив особливості виробництва голова правління ВАТ “ПГЗК” Віктор Лотоус.

За одинадцять місяців 2008 року видобуток руди на комбінаті склав 25,563 млн. тон. Минулого року було більше — 26 479 млн. тон. Тож результат 2008 року — 99,5%.

“Ми дивимося у майбутнє і готуємо собі нові запаси для виробництва. Проводимо вскришні роботи, й за одинадцять місяців обсяг таких робіт склав 18 мільйонів 943 тисячі метрів кубічних грунту. За такий же період минулого року — 17 мільйонів 54 тисячі кубічних метрів. Це показник нашої готовності й можливостей працювати далі... Загалом ми не знижували за одинадцять місяців обсягів виробництва. І так тривало до жовтня цього року. Далі почалася економічна криза, і наші покупці почали призупиняти контракти”, — зазначив пан Лотоус.

Що сьогодні

“Сьогодні можна впевнено сказати — у грудні ВАТ “Полтавський ГЗК” виробить 510-550 тисяч тонн окатишів. Максимум — 600 тисяч тонн. І не більше. Точніше — все залежатиме від рівня попиту на нашу продукцію. Своя користь від такого теж є — звільняємо склади від запасів. Думаю, що попит на нашу продукцію в подальшому таки зросте”, — говорить пан Лотоус. З огляду на кризу голова комбінату розповідає й про прогнози. Поки що — короткострокові. “Нині вже можемо сказати, що обсяги виробництва у 2009 році будуть не набагато меншими за попередній рік. Сподіваюся, що перший квартал буде стабілізаційним і збільшення виробництва почнеться вже у другому кварталі наступного року. А плани виробництва наступного року будуть на рівні нинішнього”, — стверджує Лотоус. Втім, основні прогнози гірника невтішні: наступний рік буде важким для ПГЗК, а покращення ситуації — за межами 2009 року.

“У 2008 році обсяги виробництва складуть приблизно 8 мільйонів 900 тисяч тонн окатишів, хоча за попередніми планами їх мало бути 9 мільйонів 600 тисяч тонн. Поки що важко спланувати майбутнє. Все залежить від того, коли саме ринок дійде до свого дна і почне підніматися вгору. Звісно, якщо стабілізація виробництва відбудеться пізніше, ніж другий квартал, то цифри будуть інші. Але сьогодні плануємо, що гірше ми працювати не будемо. Є фактори, які показують, що попит на нашу продукцію збільшиться. В усякому випадку така надія є. Але у першому кварталі плануємо працювати за тими показниками про які йшлося: 510-560 тисяч тонн продукції щомісяця весь перший квартал”, — розповідає голова правління ПГЗК.

Криза вдарила по партнерах

“У жовтні ми зіткнулися з проблемами збуту продукції. Всі наші партнери з України припинили купувати продукцію ПГЗК й практично в один місяць, з 1 жовтня ми втратили 15% ринку збуту своєї продукції — український ринок. Також від нашої продукції відмовилися металургійні підприємства у Польщі та Румунії, які входять до Arcelor Mittal. Це ще 10% ринку збуту. На інших ринках ми частково втратили 5% — приблизно так нині виглядає наш збут”, — пяснив пан Лотоус. 

Голова правління переконаний: все, що залишилося, хвилювань особливих не викликає. Партнери з Росії, Китаю, Словакії, Австрії працюють стабільно. ПГЗК має укладені контракти терміном дії до 1 квітня 2009 року. Ці угоди виконуються. Із закордонними покупцями також не виникає проблем з оплатою продукції.

“Проблеми стосуються лише наших покупців в Україні, — розказує пан Лотоус. — Сьогодні українські підприємства винні комбінату більше ста мільйонів гривень. Йдеться про такі гіганти металургії, як Алчевський завод [Алчевський металургійний комбінат], “Запоріжсталь”. Виконання замовлень для цих підприємств призупинено. Чи відновимо ми поставки українським підприємствам? Я б сказав так — давайте поживемо перший квартал наступного року і побачимо, що буде в березні”.  

Нові проекти призупинились

Віктор Лотоус не приховує, що група Ferrexpo активно шукала інвестора. “Китайські інвестори не проти спільної участі у розробки родовищ Полтавщини. Такі переговори вже були. Чим вони закінчилися? Це стосується Єристівського родовища. Нині цей проект призупинено і прийнято рішення, що в найближчі три місяці рішення щодо Єристівського родовища, відповідно до рішення компанії Ферекспо, у найближчі півроку розглядатися не буде. Тобто призупинено розгляд питання щодо пошуку стратегічного інвестора для розробки Єристівського родовища та будівництва Єристівського гірничо-збагачувального комбінату”, — розповів голова правління ПГЗК. За його словами, пошуки інвестора призупинені до стабілізації ситуації на ринку.

“Щодо самого Єристівського кар'єру та його розробки, то ми змонтували перший екскаватор і набрали на роботу людей. Якщо говорити про подальшу діяльність, то вскришні роботи на Єристівському родовищі тривали увесь 2008 рік, й приблизно два мільйони кубічних метрів грунту вивезено на будівельний майданчик майбутнього металургійного комбінату “Ворскла Сталь”... Наступного року геологічне вивчення буде продовжено”, — зазначає пан Лотоус.

Інше — про Лавриківське родовище. “Його ми ще не розробляємо. Лише придбали техніку для цього: самоскиди, екскаватори, чотири бурильних станки, один іжорський екскаватор та один екскаватор Хітачі. Загалом ми вклали п'ятдесят мільйонів доларів. Але розробка родовища не проводиться. Для цього потрібні додаткові витрати на пальне, електроенергію, але у зв'язку з кризою цей проект поки що заморожено”, — розповідає пан Лотоус.

Про зменшення зарплат на комбінаті

Керівництво ПГЗК втілює в життя спеціальні антикризові заходи. Серед останніх — зменшення заробітної плати працівникам не основних професій та відмова від прийому на роботу нових працівників. Саме про такі кроки говорить голова правління комбінату.

“Поки що ми не вдаємося до скорочення, хоча труднощі нас не обійшли. Нині припинили прийом нових робітників на підприємство та проводимо відповідно до пакету антикризових заходів пересування робітничих кадрів на вільні вакансії на самому комбінаті. Загалом, чисельність працівників комбінату буде знижуватися в першому кварталі“, — сказав пан Лотоус.

“Скажу відверто: падіння доходів працівників підприємства не уникнути, й рівень заробітної плати на ВАТ “ПГЗК” зменшиться. Зниження вже відчутне. У жовтні середня зарплата на підприємстві складала 2840 гривень. У листопаді, при падіння обсягів виробництва на 30% — 2450 гривен. У середньому йдеться про зменшення доходів працівників на 18%. До того ж, службовці та ІТР втрачають більше — до 30% заробітної плати. Робітники допоміжних та ремонтних спеціальностей — від 5% до 10%. У грудні кожен працівник, а таких — 8320, пробуде два дні у неоплачуваній відпустці. До речі, у листопаді таких неоплачуваних днів було більше — чотири“, —  розповів голова правління.

Про благодійність

ПГЗК не зменшуватиме рівень благодійної допомоги Комсомольську, запевнив місцеву владу керівник підприємства. “Можу сказати, що особливих змін не буде. Приблизно 60% надходження в бюджет Комсомольська залежить від роботи ПГЗК. Основне надходження в міський бюджет — податок на доходи працівників підприємства. Звісно, якщо заробітна плата на ВАТ буде знижуватися, то бюджет міста теж постраждає. Але спонсорська допомога залишиться. Цього року для міста ми виділили три мільйони гривень — це підтримка медицини, освіти, спорту. В таких же масштабах ми будемо здійснювати допомогу й далі. Але окрім цих трьох мільйонів ми немало коштів перераховуємо напряму одержувачам. Загальний обсяг благодійної допомоги в цьому році — тридцять один мільйон гривень... ”, — зазначив пан Лотоус.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
 

Скопируйте нижеприведенный код в ваш блог.

Статья в вашем блоге будет выглядеть вот так:


Поживемо — побачимо

У листопаді Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ПГЗК) зменшив виробництво залізорудної сировини порівняно з вереснем на 30%. Покупців продукції немає, тож полтавські гірники не планують збільшувати виробництво.

http://ukrrudprom.ua/analytics/10458452145454545.html

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

АНАЛИТИКА
НОВОСТИ
ДАЙДЖЕСТ
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.