Правозахисник Олександр Аронець оприлюднив у своєму блозі історію, яка, за його словами, демонструє повернення методів залякування, характерних для російського режиму. Йдеться про екс-посадовця Митної служби Володимира Ковтуна, якого називають другом Олександра Януковича, сина експрезидента Віктора Януковича.
“Одразу від декількох знайомих журналістів почув цю дику, як для 2024 року, історію. Чиста кадирівщина”, — пише Аронець.
За його словами, один із блогерів, ім'я якого він не розголошує з етичних причин, опублікував пост про Ковтуна. У матеріалі йшлося про те, що компанія “Навігатор Комплект”, пов’язана з екс-посадовцем, перемогла у тендері “Укрнафти” на 261,3 млн грн, але не розрахувалася із субпідрядниками на суму щонайменше 28 млн грн, і тепер наймається зняти арешт з майна за допомогою судді Олега Хрипуна.
“Коли субпідрядники почали судитися і суд наклав арешт на рахунки боржника, екс-митник і Ко стали намагатися “порішати” через знайомого суддю, фігуранта розслідувань Бігус Інфо” Олега Хрипуна”, — зазначає Аронець.
Він додає, що після публікації цього посту блогеру почали надходити погрози, що змусило його видалити матеріал і навіть опублікувати вибачення: “Ймовірно, прилітає “атвєтка”, і вона настільки переконлива, що блогер не тільки знімає свій пост, а публікує новий, “покаянний”, де вибачається перед “авторитетними” людьми”.
Аронець акцентує увагу на тому, що такі методи залякування є неприйнятними для демократичної України: “Хтось переплутав Київ з Ростовом і, мабуть, ніколи не чув про ефект Барбари Стрейзанд”.
Він наголосив, що за ТОВ “Навігатор комплект” стоїть родина екс-високопосадовця Володимира Ковтуна, який контролює компанію через венчурний фонд “ВК-Інвест”.
“Володимир Ковтун, вкрай неординарна особистість. Декларація показує нам верхівку айсбергу: годинники Rolex, Ulisse Nardin, Frank Muller. Рейнджровер. Будинки у елітних Лісниках під Києвом. Торгівельні приміщення у Дніпрі, більшість майна, звісно, записана на дружину. Але іноді грошей критично не вистачає і тоді допомагає батько, який просто так дарить синові 10 млн грн”, — пише Аронець.
Блогер нагадав, що чиновник у минулому очолював управління у Митній службі, а раніше входив в оточення Олександра Януковича.
“За часів Януковича він був відомий як друг старшого сина екс-президента Олександра. Нещодавно Ковтун засвітився як партнер підсанкційного бізнесмена Єрмолаєва у компанії із символічною назвою “Потоки”, яка намагалася приватизувати шмат українського кордону в Одеській області. А звільнився з Митної служби пан Ковтун після обшуків НАБУ, за даними журналіста Євгена Плінського, детективи вивчали діяльність цього достойника”, — зазначив блогер.
Він наголосив, що схема містила ознаки шахрайства з моменту оголошення тендеру і закликав НАБУ розпочати досудове розслідування по фактам можливо корупції.
“Не дивно, що у компанії-позивача, ТОВ “Нафтогазбуріння”, виникли підозри, що Венчурний фонд “ВК-Інвест” є інструментом для виведення отриманих від “Укрнафти” грошей, а вплив на суддів в особі апеляційного судді Олега Хрипуна з боку Володимира Ковтуна може дозволити уникнути відповідальності. Питанням у цій історії залишається роль Укрнафти, бо, як пишуть дослідники цієї теми, метадані поданих переможцем документів свідчать про те, що цей переможець був визначений заздалегідь. І тоді у НАБУ є підстави відкрити ще одну справу і задати питання учасникам оборудки”, — резюмує блогер.
Что скажете, Аноним?
10:30 23 декабря
10:20 23 декабря
10:10 23 декабря
10:00 23 декабря
09:50 23 декабря
09:40 23 декабря
09:30 23 декабря
09:00 23 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
[10:40 23 декабря]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.