Однак більша частина цих емісій, на жаль, не була пов'язана із залученням "живих" грошей на підприємства. За словами члена Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Сергія Бірюка, із загальної суми 6 млрд. грн. — це емісії підприємств, які зареєстровані для реорганізації, а 7 млрд. — емісії “під приватизацію". Проте, за даними рейтингового агентства Standard & Poor's, індекс S&P-IFCF-Україна, який розраховується за цифрами Першої фондової торгівельної системи, зріс на 170%.
Такі показники дають підстави говорити про абсолютне лідерство за темпами зростання серед усіх ринків, що розвиваються (порівняно з аналогічними індексами — для Словаччини зростання на рівні 129%, Румунії — 100%, Угорщини — 93,7%, Болгарії — 82,7%, Чехії — 76,3%, Польщі — 59,3%, Словенії — 41%, Туреччини — 32%; аутсайдером десятки виявився наш північно-східний сусід Росія, для якої аналогічний показник становить 12,8%). На думку експертів, піднесення на українському фондовому ринку завдячує передусім швидким темпам зростання реального ВВП держави (за урядовими оцінками — понад 12% 2004-го). Значну роль у різкому збільшення зацікавлення закордонних інвесторів ринком цінних паперів України зіграло обрання Президентом Віктора Ющенка.
За період Помаранчевої революції, коли до процесу волевиявлення українського народу було прикуто увагу світової громадськості (зокрема економічної еліти), індекс ПФТС зріс на 63%. Незважаючи на велику порцію позитиву, на ринку цінних паперів мали місце й негативні тенденції. Експерти ПФТС серед подій зі знаком "мінус" називають ведення деструктивної політики приватизації. Річ у тім, що великі пакети акцій підприємств, які приватизовували, продавали через аукціони в "одні руки", даючи у такий спосіб можливість нечесним чиновникам вирішувати, кого можна, а кого не варто допускати до таких аукціонів. Іншою проблемою, яка залишається невирішеною і сьогодні, є незахищеність міноритарних акціонерів та "спекулятивний характер" фондового ринку в Україні.
Про законодавчі прогалини із сумом говорить і президент асоціації "Першої фондової торгівельної системи" Ірина Заря. "Жоден із ключових для ринку законів не був ухвалений парламентом...", — сказала вона. Йдеться про закони "Про акціонерні товариства" та "Про цінні папери та фондовий ринок", неухвалення яких і означає фактичне ігнорування інтересів міноритарних акціонерів. Чи буде подолано проблеми у сегменті фондової торгівлі 2005 року і що там буде відбуватися цьогоріч, спробували передбачити журналісти газети "Бізнес". За їхнім прогнозом, відбудеться зростання кредитного рейтингу України вже у першому кварталі (навіть до інвестиційного рівня). Ціна на акції українських компаній суттєво зросте, що своєю чергою відкриє перспективи для появи перших реальних IPO (публічних розміщень акцій на іноземних ринках) вітчизняних підприємств. І головне — у світі інвестицій Україна залишатиметься "модною країною" до 2007 року, а тому у найближчі два роки наша держава просто зобов'язана з максимальною вигодою використати "нові гроші", аби потім бути готовою до відпливу коштів, адже "модне" — не вічне...
Ольга ПЕТРІВ
Коментар
Андрій Коломієць, менеджер зі зв'язків з громадськістю ПФТС:
“Основні успіхи на фондовому ринку завдячують початку 2004 року, їх формували хороші результати підприємств, акції яких обертаються на ринку — це "Укрнафта", "Укртелеком", деякі підприємства енергетики та металургії. У середині року тенденції були не найкращими, тому що Нижньодніпровський трубопрокатний завод захотів зробити суперемісію і, як результат, розмити партію міноритаріїв, "Укрнафта" намагалася зробити те саме. Загалом з основних фішок пройшли негативні тренди, відповідно індекси суттєво знизились. Під кінець року завдяки політичним подіям показники різко зросли. 2005 року ж усе залежатиме від перших кроків нового Президента і Кабінету Міністрів саме у сфері приватизації. Потрібно врахувати й те, що основною проблемою власне фондового ринку зараз є недостатність інструментів для торгівлі”.
Что скажете, Аноним?
[16:52 23 ноября]
[14:19 23 ноября]
[07:00 23 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.