Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

РЕВЕРСансів більше не буде?

[11:45 23 июля 2008 года ] [ Україна молода, №134, 23 липня 2008 ]

Росія стурбована намірами України запустити нафтопровід “Одеса—Броди” в аверсному режимі.

Наші закликають зробити це швидше .

Російських нафтотрейдерів непокоять наміри України в поточному році змінити напрямок прокачування нафти нафтопроводом “Одеса—Броди”. На цьо­му наголосив під час засідання президії уряду Росії віце—прем’єр—міністр Ігор Сечин. Йшлося про проблеми постачання російської нафти до Чехії — Сечин звітував прем’єр—міністру Володимиру Путіну, який на попередньому засіданні дав зав­дання розібратися з цим питанням.

Головних проблем, за словами віце—прем’єра, є дві. По—перше, постачання наф­ти з Росії до Чехії відбувається не безпосередньо від виробника до споживача, а через фірми—посередники, зареєстровані переважно в офшорних зонах. А по—друге, нафтотрейдери стурбовані нестабільністю роботи транспортної системи.

“Намір української сторони здійснити в поточному році прокачування нафти наф­топроводом “Одеса—Броди” у реверсному режимі викликає занепокоєння в російських компаній — постачальників наф­ти на ринок Центральної і Східної Європи та змушує шукати більш стабільні варіанти постачання нафти”, — повідомив Сечин.

Путін відреагував реплікою: “Це буде вже не реверсний, а аверсний режим”.

Однак плутанина з тим, який напрямок з погляду Росії є реверсним, а який — аверсним, не збила урядовців з пантелику. Висновок залишився незмінним: треба шукати інші маршрути. “Наші компанії активно проробляють маршрути через Новоросійськ і Приморськ, які дозволять забезпечити стабільнішу роботу й ефективність постачання”, — доповів заступник прем’єра. Путін, висловивши розуміння та згоду, закликав усе ж “уважніше поставитися до цього і попрацювати з усіма партнерами з метою взаємодії”.

Нагадаємо, що від початку нафтопровід “Одеса—Броди” будували для транспортування нафти з узбережжя Чорного моря в Європу. Але, простоявши два роки “вхолосту”, зрештою нібито тимчасово запрацював у реверсному режимі. І з 2004—го труба качає російську нафту в протилежний бік — з нафтогону “Дружба” до Одеси.

Українські експерти вже неодноразово зазначали, що таке використання наф­топроводу для нашої держави невигідне. У секретаріаті Президента також переконані: саме використання нафтопроводу в запроектованому напрямку принесе значні вигоди для економіки України.

Як сказано в заяві голови СП Віктора Балоги, поширеній президентською прес—службою, використання нафтогону в аверсному режимі “стане вагомим елементом у справі диверсифікації поставок енергоносіїв у нашу країну”. Крім того, наголошує Балога, це розширить можливості для міжнародної співпраці України в галузі енергетики в контексті формування єдиної енергетичної політики Європи. А закиди Прем’єр—міністра Юлії Тимошенко, яка заявила, що переведення “Одеси—Броди” в аверсний режим здійснюється з корупційних міркувань, Балога категорично відкинув.

Зоряна КРІТ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.