Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

А треба буде — допоможемо фізично...

[12:03 09 ноября 2007 года ] [ Україна молода, №207, 9 листопада 2007 ]

“Тимошенківці” заявляють про підкупи з боку “регіоналів”.

Але демократична коаліція буде все одно.

Як “купують” депутатів

Поїхати за кордон, захворіти, “випадково” потрапити у невипадкову аварію... Що завгодно, аби тільки не голосувати за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду Прем’єр—міністра. Наразі йдеться не про ті варіанти, які прокручують у мізках деякі підписанти угоди про створення коаліції демократичних сил (а такі думки, безперечно, рояться не в одній голові). Перелічені вище варіанти — це “дружні поради” від представників Партії регіонів, які вони підкидають своїм майбутнім колегам по парламенту з “демократичного” табору. А якщо треба, то й грішми пропонують допомогти — хоча б для лікування наслідків тієї самої аварії, яку готові цілком “безвозмєздно” організувати, щоб виглядало більш натуралістично.

Схоже на рядки з детективного роману. Але про те, як їх “умовляють” зрадити демократичну коаліцію, розповідають не герої Яна Флемінга, а депутати з Блоку Тимошенко. Зокрема, цією інформацією в ефірі “5—го каналу” поділився один із юристів БЮТ, депутат Євген Корнійчук.

Говорить про спроби підкупити її депутатів і сама лідерка Блоку Тимошенко. “Як педантична політична сила, ми ведемо облік тих депутатів з нашої фракції, яких запрошували на певні посиденьки і пропонували достатньо серйозні гроші за зраду демократичної коаліції”, — розповіла Тимошенко журналістам. За її словами, у цій “обліковій книзі” вже налічується аж 56 прізвищ. Всі 56 від звабливих пропозицій “регіоналів” відмовилися. І, переконана пані Юлія, решта БЮТівців, якщо їм пропонуватимуть щось подібне, відмовляться теж.

Переконаний у стійкості своїх “бійців” і лідер блоку “Наша Україна — Народна самооборона” Юрій Луценко. За його словами, всі депутати від “НУНС” “є відданими своїм зобов’язанням перед виборцями і як один будуть голосувати за створення демократичної коаліції. У нас немає жодних проблем”.

А в Партії регіонів узагалі не розуміють, про що йдеться. “Перш, ніж висувати будь—які звинувачення, треба надати факти”, — каже “регіонал” Вадим Колесніченко.
“Соборівці” виклали свої зауваження до угоди

А тим часом під угодою про створення коаліції демократичних сил і досі бракує трьох “нашоукраїнських” підписів. Нагадаємо, йдеться про “автографи” нинішнього секретаря Ради національної безпеки й оборони Івана Плюща, а також Ігоря Кріля та Василя Петьовки. Щоправда, питання до угоди (чи її “чорнового” варіанту, якщо комусь так більше до вподоби), залишаються й у деяких інших учасників “НУНС”. Зокрема, вчора Українська республіканська партія “Собор” повідомила, що вже підготувала і направила на адресу політради блоку “НУНС” свої зауваження щодо проекту коаліційної угоди. Як повідомляє прес—служба партії, пропоновані зміни стосуються положень низки різних розділів угоди. Серед них — питання внутрішньої організації вищих органів державної влади та адміністративної реформи в Україні, імперативного мандату, повернення заощаджень вкладників Ощадбанку УРСР та вступу України до НАТО.

Також УРП “Собор” підготувала пропозиції щодо правового статусу політичних партій і пакета законопроектів, які пропонується ухвалити невідкладно після початку роботи Верховної Ради. “Соборівці” попереджають, що наполягатимуть на розгляді своїх пропозицій на засіданні політради блоку. В разі, якщо вони будуть відхилені, партія “залишає за собою право підписати коаліційну угоду із застереженнями”.

Коментар з приводу

Ксенія Ляпіна, народний депутат від блоку “Наша Україна — Народна самооборона”:

— Безумовно, коаліція демократичних сил буде створена. А якісь сумніви і побоювання з цього приводу виникають через те, що зараз в Україні триває змагання двох типів політики. Перший тип — європейський, за якого певні політичні сигнали посилаються в легітимний спосіб. Наприклад: ми, “Наша Україна — Народна самооборона” і Блок Тимошенко, зібралися й підписали угоду про коаліцію. Це ще не офіційний документ, це, якщо хочете, декларація про наміри, але вона є політичним сигналом суспільству про те, що ми готові створити коаліцію. Або, скажімо, політрада “НУНС” зібралася й висунула на посаду спікера В’ячеслава Кириленка. Це — політичний сигнал.

До речі, те, що зробив Анатолій Матвієнко (лідер УРП “Собор”.) — це теж рішення за європейським типом політики. Вони чітко сказали: ми виступаємо саме за демократичну коаліцію, але маємо суттєві й важливі для нас зауваження до угоди про її створення. І якщо ці зауваження не будуть враховані — все одно угоду підпишемо, але із зауваженнями. Це — нормально, це по—європейському.

Але є в нас іще й інший тип політики — східновізантійський. Коли сигнали посилаються шляхом того, хто з ким у ресторан чи на футбол сходив, був помічений під ручку тощо. Із цього вже формуються висновки, повідомлення про якісь певні політичні процеси. І це, безперечно, хвилює людей, бо такі сигнали є незрозумілими, нечіткими — такий собі спосіб напустити туману й заплутати суспільство.

На жаль, ці типи політики не розділені по партіях. Хотілося б, звісно, сказати: от, Партія регіонів діє по східновізантійському принципу, а ми — “європейці”. Та інколи ці два способи суміщаються навіть в одному політикові, не кажучи вже про партію. Скажімо, Юлія Тимошенко — ніби типово європейський політик. Але коли вона заявляє про спроби перекупити якихось 56 депутатів, не наводячи при цьому жодних доказів — це ніщо інше, як “політичний туман”.

А ми потім іще дивуємося, чому у нас виборці інколи чинять так ірраціонально. Та ми ж самі їх і заплутуємо! Тому надалі я особисто робитиму все можливе для того, аби “туману” було менше, і всі політичні рішення формувалися прозорими, європейськими способами.

Леся ШОВКУН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.