Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Рада Нацбанку підпаде під звільнення?

[12:15 22 октября 2008 года ] [ Економічна правда, 20 жовтня 2008 ]

Раду Національного банку треба ліквідувати.

Таку сенсаційну заяву зробив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький. На його думку, діяльність органу упереджена і заполітизована.

“Така Рада Нацбанку не потрібна. Це політичний орган і орган, що займається лобіюванням інтересів великих експортерів... Треба внести зміни до закон: Рада Нацбанку має бути ліквідована. Вона просто є структурою, що захищає інтереси експортного капіталу, і вона все більше займається політикою”, — сказав експерт, посилаючись на аналіз діяльності Ради.

Аналогічну по суті заяву ще в червні зробив екс-голова Ради НБУ Анатолій Гальчинський. Він також підкреслював зайву політизацію роботи головного органу Нацбанку. Експерт нагадував, що в більшості країн світу центральні банки позбавлені подібних структур.

З поглядом радника не погоджується народний депутат, член Ради НБУ Василь Горбаль.

“Я вважаю, Валерією Литвицкому потрібно було назвати перелік осіб, яких він хотів би бачити в Раді Нацбанку. На жаль, він дуже часто робить резонансні заяви. Я не знаю, на що вони спрямовані. Якщо це самопіар, то це одна ситуація. Але часто заяви відтворюють його особистий погляд і зовсім не погоджені з правлінням. З огляду на те, наскільки чутливий наш ринок до різних заяв, вони тільки шкодять”, — вважає експерт.

Депутат наводить у приклад роботу Ради НБУ зразку 2004 року, у якій були присутні банкіри й бізнесмени, і за квотою Президента, і за квотою Верховної Ради. Зокрема, там були тодішній власник банку “Аваль” Федір Шпиг і хазяїн “Брокбізнесбанку” Сергій Буряк.

На думку Горбаля, вжиті в той час заходи дозволили нашій банківській системі благополучно проіснувати до нинішнього моменту. З одного боку — завдяки рішучості, з іншого — завдяки всебічному моніторингу ситуації. Таким чином, участь бізнесменів у Раді анітрохи не зашкодила її роботі, і навіть навпаки.

“Зараз, наприклад, за квотою Президента в Раді знаходиться Володимир Поляченко — відомий будівельник. Можна назвати його бізнесменом, народним депутатом з минулим. У будь-якому випадку, він є нормальним лобістом будівельної індустрії. У той же час, він під час засідань Ради регулярно піднімає питання сільського господарства. Дискусія, що виникає, насправді абсолютно не шкодить”, — підкреслив Горбаль.

Ми звернулися за коментарями до Нацбанку. “Це не офіційний погляд правління НБУ. Нацбанку, безумовно, потрібен громадський орган”, — повідомив директор департаменту міжнародних відносин НБУ Сергій Круглик.

У той же час, він відзначив, що необхідне реформування Ради Нацбанку.

“В ідеалі, у Раді не повинно бути тих, хто має свої бізнеси. Це повинен бути професійний учений експертний консультативний орган, у якому працюють експерти з монетарної політики й економіки. Тоді буде досягнуто баланс інтересів. Правління НБУ буде займатися щоденним управлінням, а завданням Ради буде дивитися вперед, пропонувати нові інструменти і нові напрямки розвитку банківської системи”, — сказав Круглик.

Він не виключив, що в майбутньому може бути внесено відповідні зміни до закону “Про Національний банк”. Зокрема, вони можуть стосуватися кількості членів Ради. “Важко зібрати 14 висококласних учених. Більш реальна цифра — шість-сім”, — вважає Круглик.

А Горбаль запропонував дискусію внесення змін до закону “Про Нацбанк” відкласти.

“У спокійній обстановці давайте обговорювати, чи має бути Рада, якими мають бути функції і повноваження правління, і так далі. А в умовах кризи це додає нестабільності. З'являються коментарі різних експертів. У підсумку, люди в шоці, а ми забуваємо, з чого суперечка почалася. Хтось мав на увазі Раду, хтось мав на увазі “правління”. А джерело, що побажало залишитися невідомим, сказало ось таке. І за тиждень ми маємо вже зовсім іншу дискусію. А в умовах, коли парламент не працює, я розглядаю всі подібні дискусії винятково як деструктивні”, — вважає член Ради НБУ.

Сергій ЛЯМЕЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.