Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Зеленська про критику Кличка: “Кожен має займатися своєю справою”

[08:40 12 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 11 грудня 2023 ]

В інтерв'ю кореспондентці ВВС Лорі Кунсберг перша леді України Олена Зеленська розповіла, як війна впливає на українських дітей, наголосила на важливості західної допомоги і навіть відреагувала на критику на адресу чоловіка з боку українських політиків.

 Розмову ми починаємо з питання Олені Зеленській, як українці живуть в умовах війни.

Олена Зеленська: Ви знаєте, ми тут, в Україні, якимось чином призвичаїлися, мабуть, до цього. Коли я чую тривогу, перша моя думка, якщо це вдень і моя дитина в школі, — чи спустилися вони в укриття.

Друга думка — скільки буде тривати повітряна тривога, чи встигнемо ми провести всі заплановані справи. Зупиняється робота у всіх, тому повітряні тривоги — це не тільки страх того, що прилетить ракета. Повітряні тривоги — це коли зупиняється все, це кожного разу вплив на економіку, коли припиняють працювати підприємства, зачиняються крамниці.

ВВС: Ви згадали про те, що коли лунає тривога, ви думаєте про сина, чи в школі він, чи спустився в укриття. Я знаю, що для вас дуже важливо, що відбувається з усіма дітьми в Україні, і як вони з усім цим справляються. Що з того, що ви бачили, було найважчим, і як ви намагаєтеся допомогти?

Олена Зеленська: Найтяжче те, що у багатьох випадках просто дитинство на паузі, воно вкрадене. Тобто лише третина дітей можуть фізично ходити в дитячі садочки і школи. Третина дітей України. Тому що там фізично немає укриттів.

Тому зараз в екстреному порядку в Україні облаштовують укриття у дитячих садочках і школах, щоб якомога більше дітей могли повернутися хоча б до наближеного до нормального життя. Нещодавно в Харкові відкрилася школа під землею — це нонсенс, школа в метро.

  • Правда в тому, що Харків дуже близько до лінії фронту, близько до російського кордону, і дуже швидко долітають ракети, тому жодна школа в Харкові не може собі дозволити прийняти дітей, вони не встигнуть добігти до бомбосховища.

І коли розпочався цей проєкт, наскільки я знаю, багато батьків, вчителів, взагалі дорослих були дуже проти — тобто, діти мають сидіти під землею цілий день, без сонця. І зараз цей проєкт уже запущений, і була настільки величезна подяка від дітей, коли ти бачиш, наскільки щасливі діти побачитися знову, знову бути в колі друзів.

Олена Зеленська

ВВС: Люди тут зазнають дуже великого тиску, але також є тиск і з-за кордону. Коли ми розмовляли минулого разу, ми говорили про величезну підтримку України з боку західних союзників. Як виглядає, настрої певною мірою змінилися. В Америці Конгрес не поспішає схвалювати важливу фінансову допомогу Україні. Якщо цих грошей не буде — що станеться, на вашу думку?

Олена Зеленська: Це дуже складна для нас ситуація, і нам дійсно дуже потрібна допомога. Якщо простими словами, ми не можемо втомитися від цієї ситуації, тому що інакше ми загинемо. А якщо втомиться світ, вони просто дозволять нам загинути.

Те, що відбувається, ця загроза, що допомога буде сповільнена, для нас це небезпечно, смертельно небезпечно. І тому це не може нас не лякати і не може нас підтримувати. Нам дуже потрібна зараз підтримка, навіть моральна.

ВВС: Чи вважаєте ви, що ця підтримка зменшується, і чи боїтеся ви, що світ забуває про Україну?

Олена Зеленська: Так, ми переживаємо, але від нашого переживання нічого не залежить. Річ у тім, що снаряди, які потрібні нашим військовим, вони їх рахують. Слава богу, повітряна атака на Київ сьогодні була відбита, через те, що в наших сил ППО є достатня кількість ракет, щоб збивати те, що летить. Коли вони закінчаться — що буде?

Тобто, ми рахуємо втрати кожного дня, і якщо закінчиться допомога, можна буде вже не рахувати.

ВВС: Що б ви сказали американським політикам, які зараз сперечаються про те, чи має Україна отримати більше грошей? І щоб ви сказали нашим глядачам, які можуть думати, що все це триває вже дуже довго, і не схоже на те, що Україна зможе перемогти і, можливо, є інший спосіб усе це вирішити?

.

Автор фото ВВС

Олена Зеленська: Мені здається, у нас взагалі в світу є велика проблема — ми звикли до того, що світ нібито спокійний. Насправді це те, що ми говоримо вже два роки поспіль: що агресія, яку не зупинили, вона розповсюджується як вірус, вона починає ланцюгову реакцію, яка потім не зупиняється.

І в світі, на жаль, дуже багато деструктивних сил, які чекають, коли можна буде діяти. І коли вони бачать, що реакція великих організацій, які мають стояти на охороні миру, млява, і що ці організації лише висловлюють занепокоєння, що агресора одразу вчасно не зупиняють, ця ланцюгова реакція продовжується.

ВВС: Мер Києва (Віталій Кличко. — Ред.) нещодавно попередив, що президент ризикує стати автократом, що країною керують примхи однієї людини. Що ви думаєте з цього приводу? Це серйозна критика з боку помітної фігури.

Олена Зеленська: Я б насправді порадила всім, хто висловлюється, також замислюватися про те, які наслідки це буде мати для морального духу українців у першу чергу. Кожен має займатися своєю справою, і в мера Києва є дуже багато обов'язків, на які треба звернути увагу. Дуже потрібно.

ВВС: Тиск на вас, вашого чоловіка і всю вашу родину був величезним. Чи війна змінила вашого чоловіка?

Олена Зеленська: Мені здається, що це можна навіть зовні спостерігати — людина не молодшає, він втомлюється, це фізично видно. Але в нього є сили витримувати і далі, на щастя.

Так, йому складно, як і кожному з нас, але він на своєму місці, я в цьому впевнена.

ВВС: І останнє питання. Різдво — це традиційно час радості та надії, чи зможете ви мати принаймні щось схоже на нормальне Різдво родини Зеленських цього року? Чи є у вас якісь традиції, на які ви чекаєте?

Олена Зеленська: Я не впевнена, що ми зможемо втілити все, що ми звикли робити на Різдво.

Одна традиція сто відсотків буде втілена — це дарувати подарунки одне одному і, авжеж, дітям. Для нас це зараз складне завдання. Тому що, як я вже казала, я не можу майже кудись вийти, в крамницю в тому числі. Але на щастя, є інтернет-магазини, і тому я, чесно кажучи, дуже велику частину часу зараз проводжу скролячи стрічку й видивляючись, що я можу придбати як подарунки.

Подарунки обов'язково будуть, але яким чином ми їх одне одному подаруємо я, на жаль, зараз не можу сказати.

.

Автор фото УНІАН

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.