Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

З усіх ТВК і ДВК стирчать вуха “регіоналів”

[17:53 27 октября 2010 года ] [ Високий Замок, № 211, 27 жовтня 2010 ]

“Вибори по-львівськи — це вибори “по-регіональному” — матеріал під таким заголовком опублікувало інтернет-видання “Vlasti.net”.

Факти, наведені у ньому, не залишають сумніву, що місцеві вибори, про що і заявляли опозиційні політичні партії, будуть сфальсифіковані. Автор статті проаналізував склад усіх 284 дільничних виборчих комісій Львова і робить висновки, що ДВК тотально сформовані на користь Партії регіонів…

Видання пише: “Якщо взяти двох найрейтинговіших кандидатів на посаду міського голови і партії, які їх висунули, — Андрія Садового і Республікансько-Християнську партію, а також Петра Писарчука і Партію регіонів, — побачимо дивну картину. З понад 200 кандидатур, поданих Андрієм Садовим, у члени ДВК було включено лише 12 осіб. Від РХП — 22. Водночас від Писарчука і ПР квота заповнена на 100% — по члену у кожній ДВК. І це лише за фактом, не враховуючи так званих сателітів Партії регіонів. Співвідношення кричуще — 1 до 16,5.

Проаналізувавши керівний склад дільничних виборчих комісій — голів, заступників і секретарів — ми відмовилися вірити власним очам. Із 252 осіб керівного складу усіх ДВК (284 ДВК множимо на три, тобто голови, заступники і секретарі комісій) на Садового і РХП разом припало аж два заступники і один секретар. Водночас Писарчуку і ПР надали 57 і 69 голів, 25 і 17 заступників, 22 і 20 секретарів відповідно. Разом 126 голів, 42 заступники і 41 секретар. Якщо представити це у відсотковому співвідношенні, то у Петра Писарчука і Партії регіонів виявилося 44% усіх голів, 15% усіх заступників і 15% усіх секретарів УСІХ виборчих комісій міста Львова. Знову ж таки без врахування сателітів. І це тільки у двох суб’єктів виборчого процесу! У двох із 47, які подали заяви! А як же паритет, а як же пропорційність?”.

Кореспондент “ВЗ” попросила прокоментувати вищенаведені факти голову Львівської міської територіальної виборчої комісії Ігоря Сліпецького. “З чого вони це взяли? — сказав він. — У жодних списках не вказано, від якого кандидата і партії подано членів комісій. Це є власна думка цього видання, а в письмовому вигляді немає підтвердження, що член комісії саме від певної партії чи кандидата”.

Дуже зручна позиція! Львівська міська ТВК вчинила хитро — у списках членів комісій не вказала, від якої партії чи кандидата на мери йде кожна конкретна особа. В результаті формально жоден суб’єкт подання не може звинуватити комісію у грі на боці провладної партії. Але ж кожна партія, кожен кандидат на мера знає людей, яких подавав!

Чотирнадцять львівських партій (серед яких РХП, “Україна Соборна”, “Фронт змін”, “Громадянська позиція”, “Свобода” та інші) об’єдналися в об’єднання “За чесні вибори” і разом хоч якось намагаються аналізувати, що відбувається. Але це робити надзвичайно важко, оскільки з кожним днем ситуація, як снігова грудка, “обростає” незрозумілими речами…

Аналізуючи ситуацію із виборчими комісіями, бачиш, що там навмисне усе заплутано настільки, що дідько ногу зламає. Кореспондент “ВЗ” була присутня на засіданні міської ТВК 25 жовтня, того дня, коли Львівський апеляційний адміністративний суд скасував одіозне рішення Львівської міської ТВК, що викликало обурення опозиційних партій. Нагадаємо, міська ТВК вирішила, що у кожній дільничній виборчій комісії має бути лише 18 членів (у той час, як закон передбачає, що на великих виборчих дільницях їх може бути і 24), крім того, не включила у списки членів ДВК представників інших політичних партій, надавши перевагу Партії регіонів. Наприклад, як розповів “ВЗ” голова міського осередку “Громадянської позиції” Теодор Дяків, на 284 дільниці у Львові їх представників лише 20.

25 жовтня рішення апеляційного суду ще не надійшло у ТВК, отож комісія розглядала заяви членів ДВК, які просили виключити їх з комісій. Таких заяв — дуже багато. “У нас є багато відмов, люди не хочуть працювати, просять їх вивести з членів ДВК, — каже Ігор Сліпецький. — Ми мусимо їх замінювати. Ці відмови — через те, що є сильна політизація виборчого процесу. Уже відмовилися 150-200 осіб з числа звичайних членів комісій. Їх є ким замінити — уповноваженими представниками партій, які раніше не були включені у списки членів комісій, наприклад, “Свобода”, Народний рух України, РХП, від пана Садового”. “Чи пропорційно вводите нових представників від партій?” — запитую. “Ми дивимося досвід роботи цих людей”, — “викручується” пан Сліпецький.

Та, як виявилося, “відмовників” не 150-200, як запевнив пан Сліпецький, а набагато більше. “Зі слів юриста, який виступав на засіданні апеляційного суду, є вже близько 400 заяв людей, які відмовляються працювати в комісіях, — розповів кореспонденту “ВЗ” представник “Фронту змін” Олег Щербаков. — Тут не йдеться про жоден політичний тиск, просто цих людей записали у списки огульно, вони не давали своєї згоди на це і не готові до роботи в комісіях”.

Звідки ж узялися ці списки людей, які масово не хочуть працювати у дільничних комісіях? Із кулуарних розмов виглядає, що від виборів до виборів у виборчих комісіях “кочують” списки якихось осіб, які проживають у Львові (можливо, це база даних із жеків). Міська ТВК на своєму засіданні 15 жовтня затвердила ці списки “пакетом”, навіть не розглядаючи. Зрозуміло, це викликало обурення у партій — вони своїх людей подавали, а їх у списках нема! От тепер ТВК і займається масовим вводом-виводом нових людей, при цьому заявляючи, що на “старих” чиниться політичний тиск…

Ще одна заковика — з кількісним складом дільничних комісій. 15 жовтня міська ТВК проголосувала, щоби зробити його однаковим для всіх дільниць — 18 членів. У той час як виборче законодавство передбачає, що на малих дільницях (до 500 виборців) кількість членів комісії має бути від 16 до 18, для середніх (500-1500 виборців) — до 20 членів, а на великих дільницях (1500-2500 виборців) — 18-24 члени. ТВК, кажуть, прийняла таке рішення, бо у неї “своїх” людей не вистачало, аби контролювати усі комісії. Але цим рішенням ТВК загнала себе у глухий кут — якщо хоча б один із 18 членів комісії не з’явиться на вибори, то вся комісія вважається нелегітимною. Таким чином рішення Львівського апеляційного адміністративного суду не було аж таким дивом, як це здавалося раніше, воно просто виправило банальну помилку міської ТВК. А те, що ТВК аж до 31 жовтня може виводити старих і вводити нових членів у склад дільничних комісій, витрачаючи при цьому народні гроші і, фактично, вручну керуючи процесом, то на це жодної судової управи немає…

Процес цей практично неконтрольований з боку спостерігачів від інших партій. Можна сидіти в комісії день і ніч і не зрозуміти, кого і чому ввели в ДВК, кого вивели, — адже від якої партії людина, не вказано. Поруч зі мною сидів і кляв ситуацію офіційний представник від НРУ Віктор Пермяков. Він перебирав довжезні списки “виведених-введених”, які комісія подає йому щодня. Папери нагадують “відчіпного” — в одному списку просто прізвища без імен, адрес і партій, в іншому списку партійна приналежність є, зате немає прізвищ… Представники партій кажуть, що часто навпроти прізвищ пишуть першу-ліпшу партію, тільки би була з опозиційних. Відтак, створюють ілюзію плюралізму...

Юлія ЛІЩЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.