Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як брат зареєструвався кандидатом у нардепи супроти сестри

[07:56 28 августа 2012 года ] [ Українська правда, 28 серпня 2012 ]

Такі речі робляться для того, щоб завести якомога більше своїх представників на виборчі дільниці, зацікавлених людей в перемозі одного з кандидатів на даному виборчому окрузі.

Є у мене приятель, колишній народний депутат України від СПУ — Василь Степанович Богачук. Незважаючи на різні вітри, які пронеслися над їхньою партією, віддавна і по нині залишається керівником Тернопільської обласної організації соціалістів.

Був я майже впевнений у тому, що відомий у регіоні юрист, маючи багатий досвід парламентської роботи, подасться він кандидатом у народні депутати на нинішніх виборах.

Але в списку СПУ Богачука не виявилося. Заглянув до виборчого округу №164 Тернопільської області, до складу якого входить його рідний Лановецький район, — серед зареєстрованих претендентів на папаху нардепа Василя Степановича теж немає.

Стало просто цікаво: можливо, подався шукати щастя в інших краях.

Телефоную йому і чую у відповідь:

— Нинішні вибори пропускаю, — впевнено каже Богачук.

— А що ж зашкодило спробувати сил?

— Аж надто брудними вони будуть, як бачу. Не хочу возитися в цій сморідній багнюці…Практично в кожному виборчому окрузі все будується на відвертій підготовці до фальсифікацій майбутнього волевиявлення виборців…

— Зачекай, Василю Степановичу, — кажу. — Багато людей, точнісінько як ти зараз заявляють про застосування якихось передвиборних технологій, введення технічних кандидатів у депутати на виборчі округи. Але як це все виглядає на практиці, ти можеш показати, проілюструвати на конкретному прикладі?

— Залюбки, — з готовністю заявляє мій мобільний співбесідник. — Ось відкрий Інтернет. Зайди на сайт ЦВК до 164 виборчого округу Тернопільської області.

— Відкрив, — повідомляю.

— Зареєстровано, як бачиш кандидатами у народні депутати двадцять людей. Першим у списку хто значиться?

— Барабаш Ірина Михайлівна, — зачитую співбесіднику через слухавку. —Бухгалтер, ТОВ телерадіокомпанія “Тернопіль”, член Партії регіонів…

— Запам’ятай місце роботи. А тепер відшукай у списку прізвище П’яла…

— Знайшов, П’яла Ярослава Павлівна, директор, ТОВ телерадіокомпанія “Тернопіль”. Вельми цікаво, — кажу. — Виходить, і керівник, і бухгалтер б’ються поміж собою за один і той же високий пост державного службовця першого рангу? І що, не виявляється у них протиріч із цього приводу за місцем роботи? Бо ж стосунки між цими людьми, по правді кажучи, мають бути, м’яко кажучи, не медовими…

— Не поспішай, дивися далі за списком. Знайди таке прізвище — Федорович.

— І такий зареєстрований ЦВК у цьому ж виборчому окрузі, — кажу. — Федорович Олександр Олегович. Він — керівник інформаційно-аналітичного відділу, ТОВ телерадіокомпанія “Тернопіль”, член Партії регіонів... Оце так номер. Троє з однієї редакції в передвиборному списку одного й того ж виборчого округу… Не редакція, а самородне джерело з підготовки політичних діячів для України.

— І тут не поспішай, — стримує мої коментарі Василь Богачук, — бо й це ще не кінець веселій каруселі. Сміятися будеш пізніше. А тепер знайди в цьому ж списку зареєстрованих уже кандидатів у народні депутати прізвище Муц…

— Орест Павлович Муц, — читаю з сайту ЦВК, — народний депутат України… Теж кандидат у народні депутати по цьому ж таки 164 виборчому округу…

— Так весь передвиборний драйв, — пояснює Богачук, — полягає якраз у тому, що Орест Павлович Муц, народний депутат України п’ятого та шостого скликань від Партії регіонів і Ярослава Павлівна П’яла, директор ТОВ телерадіокомпанія “Тернопіль” — рідні брат і сестра. Її дівоче прізвище — Муц…

— Це просто таки унікальний випадок: одного й того ж дня — 3 серпня брат зареєструвався кандидатом у нардепи, аби стати суперником сестри на парламентських перегонах в одному й тому ж виборчому округу, — кажу. — Він що, хоче перешкодити її стати народним депутатом?

— Напевне, що навпаки, — висловлює припущення мій тернопільський співбесідник. — Сестра зі своїми двома підлеглими, як я думаю, зареєструвалася на підтримку брата. Щоб в останню мить зійти з передвиборної гонки, закликати свої прихильників голосувати за певного кандидата. Здогадайтеся за якого…

— А для чого все це робиться, Василю Степановичу? — справляюся в Богачука. — Заради тих кількох сотень голосів, яких, можливо, збере на свою підтримку нікому не відомий бухгалтер телекомпанії?

— Подібне — уже відпрацьована передвиборна технологія шулерів, — пояснює Василь Степанович. — Такі речі робляться для того, щоб завести якомога більше своїх представників на виборчі дільниці, зацікавлених людей в перемозі одного з кандидатів на даному виборчому окрузі. А далі думай сам, що вони можуть зробити для “правильного” підрахунку голосів, коли глухої осінньої ночі їх буде зацікавлена політична більшість …

Олександр ГОРОБЕЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.