Прикраси з’їдають шлюбний бюджет
Багато обговорень стосувалося вартості ювелірних прикрас, які носили члени родини Амбані під час передвесільних урочистостей.
У звіті Jefferies ідеться, що в Індії на ювелірні прикраси для шлюбу витрачають від 35 до 40 мільярдів доларів.
Тоді як на розкішних весіллях панують діаманти, у шлюбних ритуалах бідніших родин чільне місце займає золото.
Попри підвищення цін, очікують, що річний попит на золото в Індії, другому за величиною споживачеві золота у світі, зросте.
За даними Всесвітньої ради золота, весілля створюють приблизно 50 відсотків річного попиту на золото в Індії.
Вартість золотих прикрас, які сім’я нареченої дає нареченому як придане, може “відгризти” суттєвий шмат шлюбного бюджету. Далі йдуть витрати на їжу, на яку щорічно витрачають від 24 до 26 мільярдів доларів. Решту грошей витрачають на одяг, макіяж, фотозйомку та інші заходи.
Минулого року прем’єр-міністр Моді попросив заможні родини організовувати весілля в Індії, щоб підняти місцеву економіку замість того, щоб витрачати гроші за кордоном.
Пара Амбані також провела передвесільні церемонії на круїзному лайнері, який відправився з Італії та робив зупинки в Римі, Каннах і Портофіно.
В Індії улюбленими місцями весіль багатіїв і знаменитостей Боллівуду є палаци та готелі в таких історичних містах, як Джайпур і Удайпур у штаті Раджастхан, а також мальовничі пляжі Гоа.
Втом, не всі родини в Індії обирають екстравагантні святкування. Багато пар нижчого середнього класу одружуються в храмах або в родинних будинках.
Манодж, уродженець району Мадурай у штаті Тамілнад на півдні Індії, є одним із тих, хто рішуче налаштований скоротити витрати на весілля.
“Я одружився в колі друзів і кількох родичів”, — сказав він.
Його весілля коштувало йому 50 000 рупій (598 доларів).
“Замість того, щоб позичити гроші, щоб витратити їх на весілля, ми витратили їх на покупку речей для дому”, — каже Манодж.