Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

В Україні ізраїльська спецслужба діяла як удома

[16:49 01 апреля 2011 года ] [ Високий Замок, № 59, 31 березня 2011 ]

Викрадення палестинця в Україні та його транспортування через кордон — непрофесіоналізм СБУ чи ефективна робота Моссаду?

“Україна чекає від Ізраїлю пояснень щодо викрадення з території України палестинця Дірара Абу-Сісі. Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра закордонних справ України з послом Ізраїлю Зіною Калай-Клайтман”, — повідомив речник МЗС України Олександр Дікусаров. Тим часом вітчизняні спецслужби, що мають стояти на сторожі інтересів України, а відтак не допускати діяльності на її теренах закордонних спецслужб, продовжують грати у мовчанку. Керівництво СБУ не коментує того факту, що ізраїльська спецслужба, порушуючи українські та міжнародні закони, провела на теренах України силову операцію...

Вивели з поїзда у Полтаві, повезли до Києва...

42-річний палестинець Дірар Абу-Сісі працював на електростанції в секторі Газа на посаді заступника начальника — технічного директора. В Україні живуть його 32-річна дружина Вероніка Абу-Сісі (громадянка України) та шестеро дітей. 19 лютого Дірар сів у потяг Харків — Київ, щоб поїхати до столиці та подати заяву на отримання українського громадянства. У Києві він також мав зустрітися в аеропорту “Бориспіль” зі своїм братом, якого не бачив 15 років. Але до столиці Дірар не доїхав.

Цього місяця ізраїльський правозахисник Далія Керштейн повідомив “Радіо Свобода”, що зниклий на теренах України Дірар Абу-Сісі перебуває в ізраїльській тюрмі поблизу міста Ашкелона. “Я не маю жодного уявлення, в чому його звинувачують. Маємо судове рішення, яке забороняє поширювати інформацію про це”, — додав правозахисник. Після цього повідомлення Вероніка Абу-Сісі найняла в Ізраїлі адвоката, якому вдалося зустрітися з її чоловіком. Той розповів неймовірні речі...

19 лютого, передав через адвоката Дірар, на одній зі станцій в його купе увійшли троє чоловіків, двоє з яких були одягнуті у щось схоже на військову форму. Невідомі силоміць одягнули на нього наручники і примусили вийти з ними з потяга на станції у Полтаві. Виводячи з поїзда палестинця, викрадачі натягнули йому на голову капюшон куртки. З Полтави Дірара автомобілем привезли до Києва. Там у якійсь квартирі на полоненого чекали шість чоловіків, які представилися агентами Моссаду. Після багатогодинного допиту Дірара доставили на якесь летовище, посадили в літак, який приблизно через п’ять годин десь приземлився, незабаром знову піднявся в повітря, і через годину палестинець був в Ізраїлі.

Коли довкола викрадення Дірара спалахнув скандал, посадовці Моссаду заявили, що Абу-Сісі арештовано за підозрою у вчиненні ряду злочинів, зокрема сприяння терористам та завдання шкоди безпеці Ізраїлю. Його ж дружина доводить, що Дірар жодних зв’язків з терористичними організаціями не мав, а ізраїльтяни, на її думку, викрали Абу-Сісі, щоб зашкодити роботі електростанції у секторі Газа. Служба безпеки України тим часом не прокоментувала незаконну операцію, яку провели на теренах держави агенти іноземної розвідки. Прес-служба СБУ лишень зауважила в офіційній заяві: “СБУ поінформована про зникнення в Україні палестинського громадянина Дірара Абу-Сісі. На сьогодні ми не маємо офіційного підтвердження про перебування на території Ізраїлю цього громадянина”...

Довгі руки Моссаду

Джерела “Високого Замку” серед чинних та відставних (хоча, кажуть, відставних працівників спецслужб не буває) офіцерів СБУ у конфіденційних розмовах не погоджуються з твердженням про те, що спецоперація Моссаду була б неможлива без негласного сприяння ізраїльтянам їхніх українських колег. Моссад, нагадали наші джерела, має досвід викрадень людей із країн із потужними спецслужбами. У 1960 році, скажімо, агенти Кідону (“Спис”), спецпідрозділу Моссаду, викрали в Аргентині та доставили в Ізраїль нацистського злочинця Адольфа Ейхмана, якого підтримував тодішній аргентинський уряд. У 1986 році ізраїльській розвідці вдалося повернути на батьківщину відомого ізраїльського вченого Мордехая Вануну. Цей фізик-ядерник працював у засекреченому ізраїльському центрі ядерних досліджень. Він утік до Великої Британії, де йому надали громадянство. Агентам Моссаду вдалося заманити вченого в Італію, звідти викрасти і привезти на батьківщину.

У випадку з Діраром Абу-Сісі, кажуть наші джерела, ізраїльтяни для перевезення палестинця через кордон могли використати одне з приватних летовищ, яких чимало навколо столиці. З цією ж метою вони могли орендувати якийсь приватний літак. Так чи інакше, зазначають “лицарі плаща та кинджала”, Моссад міг скористатися послугами саянів.

Івритом “саян” — означає “помічник”. Саме так називають присутніх в усьому світі агентів Моссаду. Саянами можуть стати лише чистокровні євреї. Вони не беруть безпосередньої участі в спецоперації на теренах країни, де живуть саяни. Їхнє завдання — допомога “втемну” штатним агентам Моссаду (транспортом, зв’язками, фінансами...). У разі використання в операції саянам не розголошують її мети. Проте агенти Моссаду мають зобов’язатися, що операція не скерована проти інтересів країни, громадянство якої має залучений до операції саян.

Підкреслюючи потенційні можливості Моссаду, аналітики спецслужб стверджують, що у Великій Британії близько двох тисяч саянів. У США їх у десять разів більше. Викрадення Дірара Абу-Сісі доводить, що мережа агентури Моссаду діє і в Україні.

А тим часом...

Німецький журнал Der Spiegel, посилаючись на власні джерела в Ізраїлі, стверджує, що Абу-Сісі викрали та передали агентам Моссаду на їхнє прохання співробітники СБУ. За даними німецького видання, Абу-Сісі підозрюють у причетності до викрадення палестинцями у червні 2006 року ізраїльського солдата Гілада Шаліта.

Довідка

Моссад (у перекладі з івриту — “установа”) — цивільна служба розвідки Ізраїлю. Це єдина у світі розвідувально-диверсійна організація, яка, окрім збору секретної інформації, неприховано займається за кордоном фізичним усуненням ворогів єврейської держави. Кількість штатних працівників Моссаду — кілька тисяч осіб. Спеціальному підрозділу Метцада доручено проведення спецоперацій за кордоном. Підрозділ Кідон займається фізичною ліквідацією осіб, страту яких затверджує Комітет Х, головою якого є прем’єр-міністр Ізраїлю.

Моссад входить у п’ятірку найефективніших секретних служб світу. Девіз Моссаду — “Хитрістю та обманом ти маєш вести війну”.

Коментар

Анатолій Гриценко, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони

Викрадення палестинця в Україні та його нелегальне вивезення в Ізраїль, безперечно, викликає чимало питань щодо діяльності СБУ. Сьогодні я скерував депутатське звернення голові СБУ Валерію Хорошковському. Він має відповісти: чи знала СБУ про проведення ізраїльською розвідкою спецоперації в Україні? Якщо знала, то чому дозволила. Якщо СБУ не знала про проведення операції, постають питання про компетентність її кадрів. Коли отримаємо відповіді на ці питання, можна буде робити якісь висновки...

Омар УЗАРАШВІЛІ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.