Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Україна відвідає церемонію премії миру

[09:20 10 декабря 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 10 грудня 2010 ]

Україна таки буде присутня на церемонії вручення Нобелівської премії миру в Осло у п'ятницю.

Раніше посол України в Норвегії казав, що в цей день буде в Україні на нараді послів, тому фізично не зможе відвідати церемонію, і в цьому немає політичного контексту. Але тоді у Нобелівському комітеті Україну включили до списку країн, які вирішили бойкотувати церемонію.

Тепер Україна вже відсутня у цьому списку, який складається з 17-ти держав.

Церемонію бойкотуватимуть Китай, Росія, Казахстан, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В'єтнам, Афганістан, Венесуела, Єгипет, Судан, Куба і Марокко.

Цього року премію миру присудили китайському дисиденту Лю Сяобо, який перебуває у в'язниці.

Китай заявляє, що в Осло вибрали злочинця, який служить інтересам певних західних країн і розіслав заклики до запрошених посольств, щоб вони проігнорували церемонію.

Нобелівський комітет у відповідь заявив, що присудження нагороди китайському дисиденту, не було кроком проти Китаю, а є сигналом того, що для Пекіна важливо поєднувати економічний розвиток з проведенням політичної реформи.

Голова комітету Нобелівської премії миру Турб'єрн Ягланд твердить, що відсутність лауреата Нобелівської премії миру на церемонії — символічна:

“Порожній стілець означає, що переможець не може відвідати церемонію. Це тільки символ, але дуже потужний символ. Лише він один показує наскільки доречним є цей приз. Я бачив, що деякі люди намагаються розподілити країни між тими, що дотримуються так званих західних цінностей і стандартів та іншими країнами. Але дисиденти в Китаї захищають загальні права людини. Так, є різні шляхи до демократії, але одне абсолютно зрозуміло: демократія неможлива без свободи вираження поглядів. І це чітко зазначено у декларації прав людини”.

Організація Об'єднаних Націй твердить, що Китай також утримує під домашнім арештом багатьох інших дисидентів, а днями китайська влада заарештувала ще щонайменше двадцятьох активістів, а також заблокувала зарубіжні новинні вебсайти, серед них і сторінка Бі-Бі-Сі.

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.