Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“У нас із Заходом різні уявлення про перемогу”, — Зеленський

[09:45 02 июля 2024 года ] [ BBC News Україна, 1 липня 2024 ]

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався з колумністкою американського видання Philadelphia Inquire Труді Рубін.

Він, з-поміж іншого, розповів про можливий формат переговорів Києва із російським президентом Путіним, спрогнозував, коли закінчиться війна та назвав, чим відрізняється бачення перемоги України на Заході та в Україні.

Про удари по Росії західною зброєю

Зеленський заявив, що рішення президента США Джо Байдена дати Україні можливість бити по скупченню російської техніки вздовж російсько-українського кордону є позитивним, але воно “не вирішує проблему знищення наших міст і сіл коригувальними авіабомбами (КАБами)”.

“Воно вирішує тактичні моменти, це не стратегічна зброя. Ми не можемо тактичною зброєю воювати проти стратегічних проблем, таких як КАБи та їхня авіація”, — зазначив Зеленський.

Для ефективної протидії російським КАБам ЗСУ потребують не стільки систем ППО Patriot, скільки ракет великої дальності ATACMS, заявив президент.

“Patriot не може боротися проти КАБів, — пояснив Зеленський, підкресливши, що Україні не вистачає ракет для Patriot. — На коротку дистанцію ви виграватимете, а на довгу — росіяни вас переграють. Ви віддасте всі ваші ракети, а потім вони будуть бити по містах, енергетиці — і ви програєте”.

Зеленський вказав, що лише за минулий тиждень Росія застосувала проти України понад 800 керованих авіабомб.

Українським військовим критично не вистачає боєприпасів та озброєнь

Автор фото GETTY IMAGES

 

Підпис до фото,Українським військовим критично не вистачає боєприпасів та озброєнь

 

Український президент наполягає на наданні Вашингтоном дозволу на застосування американських ракет великої дальності для ударів по аеродромах глибоко в російському тилу.

“Шукати треба далекобійні рішення проти аеродромів, де стоять військові літаки, які Росія використовує, щоб застосовувати КАБи. ATACMS, які можуть бити на 300 кілометрів, напевне, нам би допомогли сьогодні. Я хочу підкреслити — сьогодні ... але вже є аеродроми, які перебувають на більшій відстані, де вони використовують більші ракети. Тобто сьогодні потрібно дати нам можливість застосовувати ATACMS вглиб по Російській Федерації”, — зазначив Зеленський.

За його словами, найбільше від російських КАБів страждають Донецька і Харківська області. З ними можна боротися засобами протиповітряної оборони. Але вартість ракет для систем Patriot дуже висока, і їх не виробляють у великій кількості.

Чи можливі перемовини з РФ

Володимир Зеленський припустив можливість переговорів із президентом Російської Федерації Путіним.

Раніше він неодноразово говорив про неможливість таких переговорів, що навіть закріплено в Україні законодавчо.

За словами Зеленського, єдиний варіант переговорів із російським лідером — використання посередників, як це було під час обговорення та створення чорноморського зернового коридору.

“Така модель була застосована вперше на прикладі зернового коридору, коли Україна домовлялася не з Росією, а з ООН та Туреччиною. Вони, своєю чергою, взяли на себе відповідальність домовлятися з нами, а потім підписувати відповідну угоду з РФ. Так воно і спрацювало: дві дзеркальних угоди, між якими ООН та Туреччина”, — пояснив Зеленський.

На думку Зеленського, подібну схему можна було б використати при переговорах щодо питань “територіальної цілісності, енергетики та свободи судноплавства”. Посередниками могли б виступити країни з різних континентів, вважає президент.

“Наші партнери не тільки Європа та США, але також з багатьох континентів, включаючи Азію, тихоокеанський напрям, а також африканці, Латинська Америка. Коли є представники, які готують вирішення тієї чи іншої кризи, а потім цей документ, якщо він задовольняє Україну, має розбиратися із представниками Російської Федерації. Поки що ми маємо тільки таку модель”, — зазначив Зеленський.

Чим відрізняється бачення перемоги України на Заході та в Україні

Колумністка Philadelphia Inquirer Труді Рубін запитала Зеленського, чи справді, на його думку, президент США Джо Байден вірить у перемогу України.

Український лідер відповів, що він упевнений у цьому, але додав, що в Україні та на Заході по-різному розуміють перемогу.

“Для Заходу головна перемога — не дати окупувати Україну, поставити Путіна на місце”, — пояснив Зеленський.

Він додав, що чує меседжі, що всі бояться, що Росія розвалиться.

“Всі бояться, що буде з Росією без Путіна. Всі бояться, чи може вона залишитися такою, якою вона є, а не ще гіршою”, — пояснив президент і наголосив, що не підтримує такі побоювання Заходу.

“Ми вдячні за те, що не дали окупувати нас, але сатисфакція потрібна, потрібна справедливість і, безумовно, одна з важливих частин. Як ми повинні дивитися всім цим людям... (в очі - Ред.), хто втратив близьких, якщо ми не отримаємо цю сатисфакцію?”, — заявив Зеленський.

Байден і Зеленський

Автор фото GETTY IMAGES

 

Зеленський вдячний Заходу за те, що той не дав Росії окупувати Україну, але зауважив, що Україні потрібна сатисфакція та справедливість

 

Також він пояснив, як розуміє реальну перемогу України.

“Перша частина — не допустити руйнації повністю України і всього українського... Поки не закінчиться війна, не можна говорити, що ми відстояли свою незалежність. Важливо досягти безпеки для майбутніх поколінь, а це означає неможливість повторення агресії”.

Зеленський наголосив, що буде “великим ризиком”, що Росія повернеться, якщо Україна не стане членом Європейського Союзу та НАТО.

“Ми повинні бути в Євросоюзі — це економічна безпека. Ми повинні бути в НАТО. І якщо у нас цього немає, я вважаю, що це великі ризики для нас… Цей ворог повернеться. Як він повернеться? В обличчі Путіна — не Путіна, іншого Кремля, через двадцять років, сорок, п’ятдесят — я не знаю. Нам потрібен колективний захист України”, — зазначив Зеленський.

Скільки ще триватиме війна

На запитання Труді Рубін, скільки ще триватиме війна, Зеленський зазначив, що війна однаково закінчиться. Україна вже зробила перший крок із самітом миру.

Він запевнив, що Київ підготує документ щодо мирного плану.

“Ми спробуємо зробити все, аби цей документ потрапив на стіл до представників Росії і щоб різні потужні країни спробували справедливо закінчити цю війну, безумовно, у різних форматах і діалогах”, — сказав Зеленський.

Він додав, що повністю війна для кожного не закінчиться — воно так швидко не робиться.

“Але документ може бути підготовлений, де частина питань вирішується вже не кулями, а у тому чи іншому форматі діалогу”, — додав Зеленський.

Також він не став називати час, скільки ще, на його думку, триватиме ця війна. Але запевнив, що знає, що ми повинні зробити в цьому році.

“Ми повинні зробити документ, ми повинні зробити усе, щоб провести другий саміт у цьому році. Ми повинні вистояти. І повинні максимально послабити ворога, аби до моменту перемовин він не був на тій самій хвилі, зверху,” — заявив український лідер.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.