Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У Берліні Порошенкові не вдалося нічого довести Меркель та Олланду — дипломат

[10:36 26 августа 2015 года ] [ Радіо Свобода, 25 серпня 2015 ]

Необхідно припинити політику поступок агресорові — Богдан Яременко.

Європа та Україна вимагають виконання мінських домовленостей як єдиної можливості припинити вогонь на сході України. Втім, на думку деяких українських експертів, домовленості засвідчують свою неспроможність, а європейські країни просто намагаються забезпечити безперебійний транзит російського газу взимку. Однак є й інші думки.

Альтернативи мінському процесові не існує — із такою спільною заявою виступили увечері 24 серпня у Берліні лідери України, Німеччини та Франції. Україна виконує та продовжує виконання усіх домовленостей, зазначив президент України Петро Порошенко.

“Бойовики становлять єдину загрозу для відновлення миру та стабільності в регіоні. Ми чітко проговорили, що маємо гарантувати безпеку міжнародним спостерігачам спеціальної моніторингової місії”, — заявив Порошенко.

Лідери згаданих країн наголосили, що ключовими питаннями конфлікту на сході України є виконання мінських домовленостей усіма сторонами конфлікту та активна співпраця із експертами ОБСЄ. Також керівники держав домовилися про підсилення нинішнього “нормандського формату” зустрічей — наразі до переговорів залучені Франція, Німеччина, Україна та Росія. Втім, на останній зустрічі представника Росії не було — за словами канцлера ФРН Анґели Меркель, консультації із ним провели телефоном.

Державний департамент США також схвалив проведення зустрічі у Берліні та заявив, що порушення мінських домовленостей ініціюється саме спільними загонами російських військових та бойовиків, а не українськими збройними силами. “Ми не бачимо з українського боку ніякої підготовки до проведення наступальної операції на сході”, — наголосив речник Державного департаменту Джон Кербі.

Європа не має відповіді на геополітичну загрозу — експерт

У розмові з Радіо Свобода керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що не бачить позитивних підсумків зустрічі Порошенка, Меркель та Олланда та вважає “мінський формат” недієвим.

“Щодо ідеї самої зустрічі, я думаю, що президент України хотів донести позицію про дедалі більшу ескалацію конфлікту, постійні обстріли, що ще збільшилися. Як на мене, основний меседж в підсумковій заяві — це те, що треба буде домовлятися про постачання газу з Росії в Європу. Європа, особливо Німеччина, прагматично дбає про свої інтереси”, — зауважив експерт.

Також, на його думку, в Європи немає глобальної відповіді на геополітичну загрозу з боку Росії, тому там продовжують наполягати на виконанні домовленостей.

Мусієнко зацікавився так званим підсиленням “нормандського формату” та вважає можливим його розширення.

“Що сторони розуміли під терміном “підсилення”? Можливо, залучення ще когось? І, до речі, цікаво, що президент Польщі Дуда, який зараз планує візит у Німеччину, говорив, що буде порушувати питання про розширення цього формату, зокрема із залученням країн-сусідів”, — наголосив експерт.

Також в Адміністрації президента України не виключають можливості розширення складу переговірників у “нормандському форматі”. Про це заявив заступник голови адміністрації Костянтин Єлісєєв на брифінгу у вівторок.

“Мета цієї зустрічі передусім була проаналізувати ситуацію навколо виконання мінських домовленостей, адже минуло 6 місяців з моменту ухвалення мінських ініціатив. Ми розглянули ситуацію, яка склалася у зв’язку із ескалацією на Донбасі, особливо останнім часом”, — заявив Єлісєєв.

Проте, на думку професора Києво-Могилянської академії Олексія Гараня, заяви європейських лідерів про необхідність виконання мінських домовленостей вже є перемогою України.

“Сам факт проведення зустрічі (в Берліні) без участі Росії є позитивним, тому що йдеться про вироблення спільної позиції. Мінські угоди — це єдиний зобов’язувальний документ для Росії. Очевидно, що саме Росія зараз порушує мінські угоди, тому я ті заяви трактував би як певний позитив”, — заявив Гарань.

Політолог вважає, що головні досягнення переговорів залишаються за кадром, тому судити про підсумки робочої зустрічі дуже важко. Ще одним досягненням, на його думку, є збереження тристороннього формату та недопущення до переговорів бойовиків.

Після минулої зустрічі в такому форматі підписали Мінськ-2 — дипломат

А дипломат та голова фонду “Майдан закордонних справ” Богдан Яременко взагалі вважає зустріч у Берліні невдалою. У розмові з Радіо Свобода він нагадав, що формат зустрічі Німеччина — Франція — Україна не є новим — у лютому після подібної зустрічі був підписаний так званий Мінськ-2 та відбувся певний перелом у бойових діях. Росії на таких переговорах не місце, вважає Яременко.

“Через те, що мінські домовленості не працюють, і створилася критична кризова ситуація, яка змусила президента України ініціювати нову зустріч, для того, щоб спробувати напрацювати нові — більш ефективні — підходи. Але з огляду на його недалекоглядну політику реалізації мінських домовленостей, коли Україна їх реалізує в односторонньому порядку, йому не вдалося переконати західних партнерів ні в чому”, — заявив Яременко.

На його думку, на наступній зустрічі контактної групи в Мінську, яка має відбутися 26 серпня, представники угруповань “ДНР” та “ЛНР” вимагатимуть від України подальшого виконання мінських домовленостей в односторонньому порядку.

“За результатами зустрічі я почув два “меседжі” — по-перше, їм сподобався тристоронній формат, вони практикуватимуть його й надалі. І, по-друге, мінські домовленості і переговори в “нормандському” варіанті є єдиним можливим варіантом”, — заявив Яременко. На його думку, Росія тиснутиме на Україну, поки учасники переговорів не перестануть реалізовувати політику поступок агресорові.

Згідно з офіційними українськими даними, протягом останньої доби загинули двоє українських військовослужбовців, ще 9 бійців були поранені. Вночі, за даними прес-центру АТО, проросійські бойовики застосовували заборонену мінськими домовленостями зброю — 120-міліметрові міномети та 122-міліметрову артилерію.

ЗМІ сепаратистів також повідомляють про обстріли та жертви — зокрема про 12 поранених мешканців у місті Горлівка.

Михайло ШТЕКЕЛЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.