Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Сумний рекорд “Аріани”

[17:22 21 октября 2009 года ] [ Главред, 21 жовтня 2009 ]

Родичі членів екіпажу судна “Аріана” втомились чекати на визволення судна з піратського полону і готові до більш рішучих дій.

В той же час, в Службі зовнішньої розвідки України очікують на позитивні зрушення в переговорах з піратами в найближчі тижні.

Судно “Аріана” з українським екіпажем було захоплено біля берегів Сомалі 2 травня і перебуває у піратському полоні вже більше п’яти з половиною місяців. Це навіть більше, аніж своєрідний рекорд “Фаїни”, яку утримували в полоні трохи більше чотирьох місяців. Більшість часу родичі членів екіпажу “Аріани” не виходили у ЗМІ з гучними заявами, намагаючись не заважати ходу переговорів з піратами. Але віднедавна терпіння родичів вичерпалось — тепер вони готуються до гучних акцій протесту, включно з поїздками до Києва.

“Родичі моряків “Аріани” дали усі можливі терміни, щоб переговори велись у конструктивній обстановці без будь-якої емоційності, — каже “Главреду” голова Федерації профспілок робітників водного транспорту і плавскладу України Євген Омельчук. — Але усі можливі терміни уже закінчились”.

Як розповіла мати матроса Юрія Зоя Васильченко, у цей понеділок стартував збір підписів по всіх навчальних закладах Одеси у підтримку моряків “Аріани” і триватиме до четверга. Збір підписів організували активісти громадської ініціативи “Одеський морський форум”. Уже в четвер зранку родичі моряків мають намір пікетувати Генконсульство Греції в Одесі, а наступного дня пікет відбудеться уже біля держпідприємства “Укркрюїнг”, яке наймало українських моряків на “Аріану”.

Якщо раніше родичі мовчки слали всюди листи і терпляче чекали завершення переговорів з піратами та звільнення їхніх чоловіків та синів, то тепер їх не спинити. Вони кажуть про те, що їм потрібно прорватись у грецьке інформаційне середовище. Адже там нещодавно після виборів до парламенту помінявся уряд, тому ситуацію про “Аріану” необхідно донести до нових чиновників. Крім того, за словами родичів, вони уже не раз слали листи і просили про зустріч і Юлію Тимошенко, і Віктора Ющенка, і Віктора Януковича, навіть направили листа новопризначеному міністру закордонних справ Петру Порошенку, але марно — ніхто їх так і не прийняв та не вислухав.

“На початку вересня Ніна Карпачова сказала нам, що домовленість з піратами досягнуто і судно скоро буде звільнено, але це “скоро” поки що не наступило”, — розповіла “Главреду” Наталія Лупачова, у якої на “Аріані” є син Сергій та чоловік Олександр. “Главред” безрезультатно намагався зв’язатись з Ніною Іванівною, бо та наразі була заклопотана скандалом про зґвалтування дітей.

На брифінгу в понеділок речник МВФ Валерій Джигун повідомив про те, що переговори з піратами проходять дуже складно. За його словами, екіпаж “Аріани” забезпечений водою, продуктами і медикаментами, а усю інформацію МЗС отримує зі свого посольства в Греції. Сьогодні голова МЗС Петро Порошенко заявив про те, що його відомство активізувало діалог з Грецією, а саме — відповідне доручення було дано українському послу в Греції. Він також повідомив про те, що у найближчому майбутньому МЗС презентує комплексну програму боротьби з піратством.

У понеділок ввечері родичі моряків через “Укркрюїнг” черговий раз розмовляли по телефону з грецький власником судна “Аріана”. За їхніми словами, співвласник розповів, що останній раз пірати виходили на зв’язок три тижні тому. Крім того, за їхніми словами, судновласник уникає відповіді на запитання про те, який викуп вимагають за “Аріану”. Тим часом, у західній пресі гуляє непідтверджена інформація про те, що за “Аріану” пірати просять викуп розміром від $3 до $10 млн. Так чи інакше, судновласник заспокоює родичів тим, що гроші у нього є, і він готовий зробити усе, щоб корабель з екіпажем відпустили якомога швидше. Тим не менше, незважаючи на начебто об’єктивну відсутність перешкод у мирному звільненні українських моряків, переговори з піратами тривають уже майже півроку.

“Ніхто толком не знає, чому затримуються переговори — чи то через фінансові проблеми судновласника, чи то через проблеми у схемі роботи та управлінні цим судном. Чи то менеджмент здійснював грецький судновласник чи цим займалась компанія-оператор. Можливо, компанія-оператор і судновласник переводять відповідальність за ведення переговорів один на одного, що, власне, і затримує ці переговори. Взагалі-то, за всіма формальними ознаками, відповідальним за ведення переговорів є судновласник”, — стверджує Омельчук.

Омельчук також розповідає про те, що в Лондоні є відомі фірми, які спеціалізуються на веденні переговорів з піратами. “Вони мало не рекламують свою діяльність. Виникає запитання, а чи не посередники організовують ці захоплення, — припускає він. — От під час переговорів по “Фаїні” коли посередникам потрібно було зв’язуватись з керівниками піратських племен, ті чомусь не зв’язувались з піратами у присутності представників судновласника. Вони постійно переривали переговори на декілька хвилин, виходили в окрему кімнату і робили вигляд, що дзвонять піратам. А, можливо, вони просто робили вигляд, що дзвонили, а насправді ухвалювали якесь рішення?”

Головний редактор тематичного видання “Моряк України” Анатолій Венгрук в коментарі для  звинуватив у приховування інформації “Укркрюїнг”. “За півроку ця компанія так і не надала ані списків членів екіпажу “Аріани”, ані умов контракту. Усе це приховується”, — каже він. “Главреду” в “Укркрюїнгу” на запитання про те, чому переговори тривають так довго, сказали, що з цим не до них. “Права моряків зараз захищає держава, а тому саме у держави і запитуйте. Ми — крюїнгова компанія, після підписання контракту за моряка повністю відповідає судновласник”, — сказали нам в компанії і поспішно кинули трубку, так і не дочекавшись нашого нагадування про те, що ця компанія прямо підпорядкована Мінтрансу, а тому у цьому випадку саме вона опосередковано представляє державу. Таке ставлення “Укркрюїнгу” Венгрук пояснює тим, що у нас під крюїнгом розуміють чисто кадрову посередницьку діяльність, а на Заході крюїнг — це компанія на березі, яка займається всім для життєзабезпеченням флоту — поставкою кадрів, запчастин, палива, води, продуктів тощо, а в контрактах моряків прописані найдрібніші деталі.

Сьогодні на прес-конференції голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж заявив про те, що Служба зовнішньої розвідки України проводить заходи щодо звільнення моряків з піратського полону за згодою усіх сторін, у тому числі судновласника. “У даній ситуації ми не отримуємо адекватної відповіді від наших контрагентів. За нашими даними, на “Аріану” доставлено чергову партію палива, харчів та води. Наші моряки живі, корабель періодично переміщається. Зараз іде в’ялий переговорний процес. Щодо перспектив, то покращення цього процесу може відбутись протягом найближчих двох тижнів”, — сказав Маломуж.

Родичі моряків сповнені завзятості і на акціях протесту в Одесі зупинятись не збираються. “Після пікетів під грецьким консульством та “Укркрюїнгом” ми поїдемо до Києва, щоб там зустрітись з можновладцями”, — розповідають вони про найближчі плани.

Тим не менше, питання про те, чому при добрій волі та достатніх фінансових можливостях судновласника, українські моряки на “Аріані” і досі чекають на звільнення з піратського полону, залишається відкритим. Більше того, зважаючи на те, що чаша терпіння у родичів полонених моряків переповнилась, скоро президентська передвиборна кампанія може поповнитись ще одним скандалом. От тоді вже дістанеться усім.

Юрій ОНИШКІВ

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.