Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Що відомо про пожежу у Чорнобильській зоні

[07:40 06 сентября 2024 года ] [ BBC News Україна, 6 вересня 2024 ]

У Чорнобильській зоні третій день горять кілька сотень гектарів лісу і торфів. У Мінекології запевнили, що пожежу вже локалізували — тобто вона не збільшується.

 Але держагенція, яка керує зоною відчуження, розповіла, що площа загоряння на 5 вересня збільшилась до 550 га.

 

Пожежу гасять понад 200 людей і 50 машин.

 

У Мінекології запевняють, що радіаційний фон у нормі і загрози об’єктам критичної інфраструктури немає. Усі, хто гасить пожежу, працюють в респіраторах.

Дані про радіацію надходять до диспетчерського центру цілодобово раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації — раз на 1 хвилину.

“Ситуація під контролем. Ми постійно моніторимо стан на місці, і в разі необхідності готові швидко реагувати”, — заявили в адміністрації Чорнобильної зони.

На онлайн мапі пожеж і напрямку вітру України можна побачити близько 20 осередків займання у Чорнобильській зоні.

Вогонь спалахнув південніше від центру зони відчуження, західніше від ЧАЕС, Припяті та Чорнобиля.

пожежа

Автор фото ДСНС

На Київщині горять сотні гектарів лісу і трави

Наразі триває пожежа і в інших частинах Київської області — у Броварському і Вишгородському районах. Там горить суха трава і торфи. Загинула жінка.

3 вересня у Київській ОВА звернули увагу жителів Київщини, що через пожежу, а також внаслідок тління торфовищ у Броварському районі може спостерігатися задимлення. Тому рекомендували не перебувати надворі довго та зачиняти вікна.

Станом на 5 вересня, рівень забрудненості повітря в Києві “переважно низький”. Радіаційний фон у місті — в нормі. Про це повідомляє КМДА.

Часті пожежі Чорнобиля

Пожежі у зоні відчуження відбуваються майже щороку. Навесні 2020 року для гасіння залучали авіацію. Тоді вогонь пройшов 3,5 тисячі гектарів площі зони.

пожежа

Автор фото ДСНС

Пожежі у Чорнобильській зоні — це давній страх киян та жителів північних районів України. Люди часто вважають, ніби з димом можуть поширюватися “заряджені” радіоактивні частинки.

Насправді ж поширення радіації якщо і відбувається, то дуже локально. Утім, пожежі у лісистій зоні — це справді проблема, але більше з точки зору екології, ніж радіаційної безпеки.

Розграбована ЧАЕС

Російські війська, які пробули в зоні трохи більше місяця — з лютого до квітня 2022 року, розграбували зону. Вкрали все, навіть дозиметри. Збитки, спричинені російською окупацією, оцінюються у понад 1,6 млрд гривень.

Українська влада каже, що солдати агресора, коли захопили ЧАЕС і прилеглу територію і викопали окопи, заподіяли шкоду власному здоров'ю.

Про те, які хвороби могли привезти російські військові з Чорнобильської зони, читайте в матеріалі ВВС Україна.

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.