Окупанти запросили до роботи на підприємстві колишніх працівників ММКІ та “Азовсталь”. Всі вони були звільнені власником заводів Рінатом Ахметовим після того, як відмовились виїхати з окупації та перевестись на інші підприємства Метінвест Ходлингу.
З 14 тисяч робітників Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча тільки 1000 чоловік виїхали та працевлаштувались, повідомили в прес-службі Метінвесту.
Зараз на окупованій території залишаються близько 10 тисяч колишніх працівників Метінвесту (”Азовсталі” та ММКІ разом). Але єдина робота, яку пропонують колишнім металургам в Маріуполі, — вивіз сміття.
Це небезпечна робота, бо завод обстрілювався російською армією тривалий час, на ММКІ багато руйнувань і багато залишків снарядів та мін. Тільки в липні 8 співробітників ММКІ загинули на розборці завалів. Після чого люди стали відмовлятись від роботи, а окупантам довелось заводити на територію підприємства підрозділи російського МНС для розмінування.
Зараз роботи по вивозу сміття поновлені. Окупанти обіцяють маріупольцям, що вони скоро зможуть повернутись до роботи на заводі. Але вони брешуть. На справді росіяни не зможуть відновити роботу металургійного виробництва. По-перше, через доменні печі, які фактично треба будувати наново. По друге, деякі металургійні підрозділи зруйновані вщент.
Ми отримали фото вапняного цеху (известково-обжиговый), який зруйнований майже повністю і відновленню не підлягає.
Дуже пошкоджені також конвертерний цех, один з листопрокатних станів, допоміжні цехи.
Окупанти розповідають, що відновлюють простінки, електропроводку та покрівлю будівель та споруд. “Вже проведено розчищення доріг завдовжки близько 49 км та вивезено понад 4000 тон будівельного сміття. Вже обстежено 20 об'єктів на території комбінату спеціалістами МНС ДНР, проведено роботи з розмінування та збирання від завалів. Після обстеження цехів складено дефектні відомості на насосні станції технічного водопостачання та будівлю цеху виробництва зварювальних труб. Здійснено частковий демонтаж насосів у насосній НСБ-2 для проведення ремонтних робіт”, — повідомляють окупанти. Але все це — не про відновлення металургії. Бо для того, щоб відновити виробництво металу, треба починати будівництво. А ще — забезпечити постачання газу в промислових об’ємах. Все це зараз неможливо.
Тому тим 7,3 тисячі колишніх співробітників ПрАТ “Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча” та “Азовсталь”, які залишились в місті і працевлаштувались на ММКІ, доведеться чекати, поки Маріуполь звільнять Збройні Сили України. Або міняти професію вже зараз — поки місто під окупацією, металургії в місті не буде.
Что скажете, Аноним?
[16:52 23 ноября]
[14:19 23 ноября]
[07:00 23 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.