Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Російське лобі почало тіснити “сім’ю”

[07:09 17 февраля 2012 года ] [ Комментарии, 17 февраля 2012 ]

Першим під роздачу потрапив Андрій Клюєв. Наступним об’єктом президентського кадрового патрання стане більш впливова й розгалужена група Ріната Ахметова.

Зациклившись на абсолютній комфортності перебування при владі, Віктор Янукович упустив момент свого перетворення з головного суб’єкта української влади на спецоб’єкт маніпуляцій зовнішніх сил. Крапку неповернення проґавили й найближчі соратники президента, яких зазвичай називають “сімейними”. Поки вони із задоволенням і масштабно розширювали в Україні свій життєвий простір, Москва спокійно розставляла лояльні до себе кадри на ключові українські посади, поступово стискала навколо Януковича щільне кільце й практично досягла головного завдання: як це прийнято називати на специфічному жаргоні, “об’єкт узятий під ковпак”.

Клюєв на витримав “газової атаки”

Призначення Андрія Клюєва начальником “сховища відпрацьованого матеріалу”, яким, по суті, у сучасних реаліях є апарат РНБО, поставив у політичній кар’єрі колишнього першого віце-прем’єра якщо не крапку, то трикрапку. Можна довго розмірковувати про те, що тепер Андрій Петрович повністю сконцентрується на підготовці Партії регіонів до парламентських виборів. Але позбавлений практично всіх важелів впливу й відтиснутий від основних передвиборних фінансових потоків, він гратиме суто декоративну роль керівника одного з виборчих штабів ПР (причому далеко не основного). Також цілком варто дослухатися до слів Януковича про те, що тепер “Клюєв відповідно до поставлених завдань скоординує роботу правоохоронних органів і спецслужб”. Утім, два роки тому Клюєв уже зіштовхувався з подібною постановкою завдань — його найближчий соратник Володимир Сівкович, перебуваючи на віце-прем’єрській посаді, курирував саме силовий блок, але президент відправив його у відставку в жовтні 2010-го. Якщо дотримуватися логіки, то тоді “клюївці” не впоралися з поставленими завданнями, а тепер отримали другий шанс. Тим більше що новий секретар РНБО опиратиметься на того ж Сівковича, а також на добре знайомих йому екс-генпрокурора Олександра Медведька й екс-голову МНС Нестора Шуфрича.

Але ж ще кілька місяців тому Андрій Петрович почувався переможцем у кастингу на посаду прем’єра. А головним переможеним вважався голова Міненерго Юрій Бойко, що уособлює головного й багаторічного внутрішньопартійного ворога “клюївців” — групу RosUkrEnergo. Але вже цьогоріч Клюєв став основним “ньюзмейкером” перманентної інформвійни: то його звинувачували у спробах здати Росії українську ГТС в обхід Януковича (чого фактично не сталося), то в нібито припиненні Єврокомісією фінансової допомоги Україні через нецільове використання грошей на програми енергозбереження (згодом цю чутку Єврокомісія офіційно спростувала). І, як результат, тепер Клюєв втратив не тільки звання другої людини в уряді, але й статус головного українського перемовника з Європою. Тепер відносини Києва із Брюсселем міцно замкнуло на собі так зване російське лобі із очільником МЗС Костянтином Грищенком включно. Але першу скрипку в проблемних переговорах із МВФ гратиме не міністр фінансів Валерій Хорошковський, що входить до групи RUE, а перший віце-прем’єр — міністр економічного розвитку й торгівлі. Що підтверджено офіційним указом президента.

Нові кандидати на цапів-відбувайлів

На перший погляд від кадрових рокіровок цього тижня багато чого виграла група Ріната Ахметова. По-перше, чужими руками вона позбулася ключового конкурента-земляка, по-друге, значно розширила своє представництво в Кабміні навіть на віце-прем’єрському рівні. Звісно, для Раїси Богатирьової, котра кілька років скніла у РНБО, повернення до активної політики й процесу освоєння коштів — великий плюс. Але тепер на нового віце-прем’єра — міністра охорони здоров’я звалилася відповідальність не тільки за непопулярну реформу української медицини, але й за весь гуманітарний блок. А це небезпечно, з огляду на те, що значну частину гуманітарки покриває ще один яскравий представник російського лобі — Дмитро Табачник, котрий ревно оберігає будь-які підходи на свою територію. І тут віце-прем’єр Богатирьова зіштовхнеться з тим, що де-факто вона керуватиме тільки медициною — решта гуманітарної сфери залишиться у руках Табачника. Якщо, звісно, президент не зважиться звільнити його після десятка китайських попереджень.

Виглядає так, що “ахметівці” при владі тепер доповнили список заручників ситуації на найпроблемніших ділянках (головні заручники — прем’єр Микола Азаров і соціальний віце-прем’єр Сергій Тігіпко — поки зберігають свій статус, і “відпускати” їх уважається справою вирішеною, але передчасною). Ідеться не тільки про нові “поставлені завдання” перед Богатирьовою. І оком не кліпнеш, як інфраструктурний віце-прем’єр Борис Колесніков відповідатиме, крім питань пов’язаних з Євро, наприклад за всі проблеми ЖКГ.

Троє в російському човні, не рахуючись з “сім’єю”

З одного боку, у недавніх призначеннях Валерія Хорошковського головою Мінфіну, Ігоря Калініна керівником СБУ й Дмитра Саламатіна міністром оборони немає нічого спільного, крім часових рамок цих кадрових рішень. Навіть більше, Хорошковського прийнято зараховувати до “газової” групи, а Калініна й Саламатіна — до “сімейних” кадрів. Але, з іншого боку, ці дві останніх зміни в силовому блоці продемонстрували нове явище в складній ієрархічній системі української влади. З’ясувалося, що є просто “сімейні”, а є “проросійські сімейні”. І Саламатіна, і Калініна, і Хорошковського об’єднує спільна належність до так званого російського лобі. Усіх трьох злорадці також пов’язують із такою абревіатурою як “ФСБ”. Хай там як, але глобальний крен Януковича убік Кремля останнім часом став настільки очевидним і практично безальтернативним, що незабаром російське лобі може стати єдиною групою впливу, у заручниках якої опиняться і “сімейні”, і сам президент.

Проте процес “узяття Януковича в оточення” стартував не сьогодні. На першому етапі зусиллями глави АП і одного з осіб групи RUE Сергія Льовочкіна вдалося відгородити Віктора Федоровича “золотим парканом”, зануривши його в атмосферу тотального комфорту. На другому етапі як відволікаючий маневр “сімейні” отримали Нацбанк і всі поліцейські функції держави. При цьому й вся відповідальность за експлуатацію друкарського верстата, усілякі репресії й згортання демократії лягла особисто на Януковича. Зараз, зважаючи на все, у цій операції “Ковпак” починається третій і завершальний етап.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.