Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

П’ять великих перемог у війні з Росією. Що розповів генерал Наєв на тлі чуток про свою відставку

[07:40 21 ноября 2023 года ] [ BBC News Україна, 20 листопада 2023 ]

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв заявив про втілення під його безпосереднім керівництвом п'яти стратегічних операцій, які дозволили Україні зірвати задум Росії щодо швидкої перемоги та окупації України.

 Про це йдеться в його програмній статті, опублікованій державним інформагентством “Укрінформ“.

Минулого тижня українські ЗМІ та політики припускали, що Наєву загрожує відставка, але цього не сталось.

Першим своїм досягненням він називає те, що ЗСУ оперативно розгорнули сили оборони перед російським вторгненням. Мовляв, Наєв ще 23 лютого віддав письмове розпорядження всім командирам угруповань провести оперативне розгортання та вивести частини і підрозділи у райони бойового призначення.

“Якби ми це не виконали, війну ми б зустріли в казармах і на полігонах”, — пише генерал.

Другим своїм досягненням він називає те, що армія була готова до вторгнення.

“Ми зуміли передбачити дату і час вторгнення агресора, що дало можливість підготуватись до нападу противника”, — стверджує він.

Зокрема, за словами Наєва, ще 21 лютого він поставив завдання всім командувачам та командирам розгорнути війська для відбиття збройної агресії, а вже 23 лютого він продублював свій наказ письмово.

“Мої внутрішні відчуття підказали мені, що вторгнення може статися саме 24 числа. Тому я одразу викликав всіх сімох командувачів угруповань та наказав їм до 4 години ранку 24 лютого привести війська у готовність до відбиття агресії”, — пригадує командувач Об'єднаних сил.

Важливим досягненням він вважає те, що Чорне море залишилося українським попри плани росіян через Вознесенськ відрізати Миколаївську та Одеську області, а тоді висадити десант і окупувати не лише Одесу й Миколаїв, але й усі ці регіони цілком.

“Але всі ворожі батальйонно-тактичні групи, які перебували в районі Вознесенська, Нової Одеси та Баштанки, потрапили під щільне вогневе ураження українських захисників. Авіація виконувала на один літак по 5-6 вильотів, артилерія не шкодувала боєприпасів. У підсумку ворог протягом шести діб зазнав настільки великих втрат, що був змушений відмовитись від наступу”, — стверджує Наєв.

наєв

Автор фото УКРІНФОРМ

Наєв також стверджує, що завдяки його наказам та зусиллям ЗСУ вдалося зберегти найбільш боєздатну частину війська, зосереджену на початку вторгнення у Донецькій та Луганській областях.

Мовляв, росіяни планували прорватися з півдня та оточити угрупування найбільш досвідчених та боєздатних підрозділів — понад 15 бригад.

“Я керував безпосередньо на пункті управління діями 55 та 44 окремих артилерійських бригад. У повітря була піднята вся наявна у тому районі безпілотна авіація. Протягом шести годин ми завдавали вогневе ураження по колонах ворога. І в той день противник не зумів просунутися, зазнав втрат та відкотився назад”, — пише Наєв.

Якщо зірвати плани росіян не вдалося б, вони розгромили б найбільш боєздатну частину ЗСУ.

“Збройна боротьба потім втратила б сенс. Це б означало, що Україна повністю пала”, — підсумовує генерал.

Він також стверджує, що саме під його керівництвом заклали підґрунтя для стрімкого і неочікуваного для росіян звільнення Харківщини восени минулого року.

Мовляв, навіть західні експерти захоплюються діями ЗСУ та переймають досвід українського командування.

Чутки про відставки

наєв залужний

Автор фото ФЕЙСБУК НАЄВА

Наєв із головнокомандувачем Залужним
 

Стаття вийшла на тлі чуток, що вирують в українському інформпросторі в останні тижні, щодо ймовірних відставок вищого військового командування України.

Серед людей, які можуть втратити свої посади через конфлікт або незгоду з Офісом президента, українські ЗМІ називали командувача Об'єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва та командувача Оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександра Тарнавського.

Раніше ЗМІ вказували, що президент міг розглядаит навіть можливу відставку головкома Валерія Залужного, але Офіс президента це заперечив.

19 листопада президент звільнив командувачку Медичних сил ЗСУ Тетяну Остащенко, відставку якої також анонсували в українських ЗМІ.

Ще раніше ВВС Україна зі своїх джерел стало відомо, що високопоставлених військових, в тому числі Наєва, допитували у справі про швидку окупацію та неналежну оборону півдня України на початку російського вторгнення.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.