Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Порошенко, Льовочкін та Віденська змова 2.0: у скандалі з Київводоканалом видні абриси політичних партнерів Кличка

[08:40 11 сентября 2024 года ] [ kiev.informator.ua, 10 вересня 2024 ]

Заступник голови ПрАТ АК Київводоканал, що зробив гучну заяву про комунальну катастрофу в Києві через брудну пляму на Десні, міг діяти не сам: будучи досвідченим та високопрофесійним експертом водопровідної справи, він мав дослухатися до свого безпосереднього керівництва як щодо змісту виступу, так і щодо майданчика.

 ПрАТ “АК “Київводоканал” дезавуювало дивну заяву свого ж керівника про, нібито, найгірші сподівання технологів підприємства. У вівторок, 10 вересня, він виступив з нищівною промовою в ефірі одного з телеканалів, і висловився про закриття вже найближчим часом для забору води Деснянської станції, що обслуговує 70% киян. Але у цій історії є й досить неочікувані сюжетні повороти. Буквально зі всіх шпарин визирають герої однієї з ключових подій десятирічної давнини, “Віденської змови”, у результаті якої Віталій Кличко очолив Київ, а Петро Порошенко — став президентом.

Особливості політичного ландшафту Києва: 2014-2024

Для тих читачів, що не надто занурені в особливості підкилимної політики в країні, нагадаємо, що взимку та навесні 2014 року “президентські” рейтинги та амбіції мали всі учасники Революції Гідності. Та лише два з них змогли б реалізувати їх на практиці — це Віталій Кличко та Петро Порошенко. Проте після однієї історичної події обидва не лише потисли руки, а й погодилися на співпрацю.

В лютому, а також у середині березня 2014-го у Відні пройшли декілька раундів перемовин. В ролі “рефері” на них виступив опальний вже тоді олігарх Дмитро Фірташ, а участь взяли і сам Порошенко, і Кличко, і тодішній бізнес-партнер Фірташа, Сергій Льовочкін. Дійшли компромісу: Кличко, як менш досвічений політик, “лягає у першому раунді” та віддає посаду президента Порошенкові. Натомість — виграє на виборах мера Києва.

У свою чергу, Петро Порошенко зобов'язується його підтримувати, віддає квоту у власній партії (так, нинішня частина оточення Кличка — Дмитро Білоцерковець, Артур Палатний — є екс-нардепами від БПП) та допомагатиме далі “по життю”. Зверніть увагу: “Солідарність” Порошенка і досі є ключовим союзником Кличка по Київраді, а Леонід Ємець, депутат з “ЄС”, так настійливо шпетить опозиційних “Слуг народу” у міськраді, що через нього ті навіть залишали засідання.

Своєю чергою, Кличко поступився деякими посадами у Києві на користь Сергія Льовочкіна. Так, влітку 2014-го він віддав “хлібну” посаду керівника “Київтранспарксервіса” (парковки, штрафи та евакуація автівок) Мураду Магомедову, якого пов'язували саме з колишнім “регіоналом”. А ще — віддав йому частину акцій у комунальних підприємствах міста. І от тепер ситуація із заявою заступника директора підприємства “Київводоканал” починає грати новими фарбами.

Телеканал солідарних європейців

Зазначимо: свою заяву про необхідність перекрити забір води заступник директора ПрАТ “Київводоканал” Володимир Костюк зробив в ефірі телеканалу “Еспресо”. Цим каналом володіє ще один опальний та збіглий з країни олігарх Костянтин Жеваго — його бізнеси квітнули за часів Петра Порошенка, але згодом він отримав підозру в участі у злочинні організації, привласненні та розтраті майна в особливо великому розмірі (справа банку “Фінанси та Кредит”) та втік за кордон.

Канал, втім, залишився — нині ним керує нардеп від “Європейської солідарності”, Микола Княжицький, що є одним з “ідеологів” в партії Петра Порошенка. Більше за те, у червні 2024-го стало відомо про наміри канала приділяти більше уваги саме київській тематиці. Так, 27 червня Нацрада з питань телебачення та радіомовлення надала місце у київській “цифрі” під створення каналу “Еспресо Київ”, повноцінний канал і відгалуження від “Еспресо”.

Чи є нинішня заява посадовця ПрАТ “АК “Київводоканал” щодо чутливої для столиці теми початком такого інформаційного фокусування на київській тематиці, нині лишається здогадуватись. Але факт в тому, що телеканалом керує людина, наближена до Петра Порошенка, і саме в його ефірі прозвучало попередження. Також не секрет, що канал “солідаризує” власну інформполітику з ще двома — “Прямим” та “5 каналом”, що прямо належать Порошенкові.

Таємні патерни Сергія Льовочкіна

Тепер про, власне, самого Костюка. Йому майже 70 років, і він є фаховим спеціалістом водопровідного господарства, зокрема, допомагав розробляти закони “Про питну воду” та “Про трубопровідний транспорт”. Свою посаду заступника гендиректора обіймає аж з 2015 року. Костюк має декілька патентів, зокрема, щодо підвищення надійності роботи очисного та насосного обладнання. Відтак, Костюк точно знає, про що каже. Але він є водночас досвідченим посадовцем, і має розуміти ще й наслідки від подібної заяви.

І якщо такий досвідчений фахівець раптом висловлює думку, що йде врозріз з “офіційною загальноприйнятою” (суперечить, наприклад, офіційній заяві Мінприроди), для цього мають бути дійсно потужні підстави. Адже діяв він, як посадова особа Київводоканалу — хоч би як потім само підприємство не намагалося замилити та знизити рівень напруги. І тут — ще одна цікава подробиця. Інформатор з'ясував, що ПрАТ “АК “Київводоканал” має прямий стосунок до ще одного учасника “Віденської змови”. А саме, Сергія Льовочкіна.

ПрАТ “АК “Київводоканал” має складну структуру власності: згідно з повідомленням про зміну складу посадових осіб від 23 січня 2024-го, 67% його акцій належать ПрАТ “Компанія Київенергохолдинг”. Ще 25,46% акцій володіє територіальна громада Києва — тобто Департамент комунальної власності КМДА. Решта акцій, ймовірно, належить мінорітарним акціонерам, і вони не так цікаві, оскільки не здійснюють прямого впливу. На відміну від “енергохолдингу”. Ним володіє той самий Департамент комунальної власності (60,9% акцій), а також дві компанії: “Артіо Глобал Інвесторс ЛТД” (Лондон) та “Денсек Лімітед” (Кіпр), відповідно, 24,9% та 14% акцій.

Найцікавіше — якраз у тому, хто ж є кінцевим бенефіціарним власником цих компаній. Це Сергій Суровцев та Дмитро Давиденко, люди, пов'язані один з одним (Давиденко керував фондовою компанією “Смарт” Суровцева). А також, принаймні один з них — Суровцев — пов'язаний з одіозним політиком Сергієм Льовочкіним.

Так, саме з цим депутатом пов'язує топ-менеджера/управителя Суровцева видання “Київвлада” у публікації про справжніх власників компанії “Київгаз”. А відомий столичний блогер та журналіст Володимир Бондаренко взагалі зазначав, що Суровцев є “довіреною особою” Льовочкіна.

Абриси “Віденської змови 2.0”

Відтак, можна припустити, що Володимир Костюк, як менеджер досвідчений та обізнаний, не виступав би з промовою про небезпеку, не узгодивши свою позицію з вищим керівництвом. Яким для нього, цілком природньо, є директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк. А ще — акціонери Суровцев та Давиденко, перед якими обидва вони мають звітувати, і які лише формально не можуть впливати на діяльність підприємства.

Зауважимо: надто вже чітко складаються нині дивні абриси політичного консенсусу 10-річної давнини. Адже представник компанії, безпосередній вплив на яку має топ-менеджмент, близький до Сергія Льовочкіна, виступає на телеканалі, яким керує людина Петра Порошенка. А виступ цей прямо впливає на політичні позиції міського голови Києва. Бо кому ж, як не Віталієві Кличку, зрештою, рятувати Київ від “безгосподарності центральної влади”.

Пляма буде у Києві 14-15 вересня: чи врятують столицю Старуха, Рудка й Золотинка

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що Укргідрометцентр оновив свої прогнози з приводу плину плями забруднення річкою Десна у Чернігівській та Київській областях. Тепер, за даними фахівців, вона прибуде до столиці лише 14-15 вересня. Тим часом, на Київводоканалі співпрацюють з Міндовкілля в плані розробки заходів на випадок, якщо якість води біля водозаборів дійсно суттєво погіршиться.

Також ми розповідали, що від чорної плями на Десні Київ врятують маленькі річки: Старуха, Рудка, Золотинка та інші — і в Чернігівській, і у Київській областях. Такою є позиція Міндовкілля, де заспокоюють: що рух забруднення Десни в напрямку Києва в межах Чернігівщини сповільнюється.

Богдан ПОНОМАРЕНКО, редактор

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.